Kamera do zadań specjalnych

przez Krzysztof Piekarski
675 odsłony

Kamera do zadań specjalnych Toczy się ważna narada, a Ty właśnie siedzisz w samolocie i nie możesz w niej uczestniczyć? Spotkanie biznesowe z ważnym Klientem jest możliwe tylko na odległość? Nic straconego.

 

Creative posiada w swojej ofercie wiele kamer dostosowanych do potrzeb zarówno wymagających użytkowników (tak jak opisywana powyżej), jak i tych, którzy kamery internetowej używają sporadycznie. Dla wszystkich Czytelników wraz z firmą Creative Polska przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodami są bardzo atrakcyjne produkty z katalogu Creative: Głośniki Gigaworks T20, znakomite słuchawki HN700 oraz jedna z kamer internetowych. Nagrody czekają na pierwszych trzech śmiałków, którzy na nasz adres mailowy prześlą listę z nazwą wszystkich kamer, jakie znajdują się w ofercie firmy Creative Polska. Nasz adres znajduje się w stopce. Czekamy na poprawne odpowiedzi i życzymy powodzenia. Listę zwycięzców opublikujemy w kolejnym numerze NETWORK magazynu.

(Krzysztof Piekarski)

Szklane oko w sieci

altFirma Media-Tech wprowadza na rynek nową linię produktową – komputerowe tunery TV. W skład oferty wchodzą: telewizyjna karta PCI MT 4150 oraz 4 modele tunerów: MT4151 USB TV Box, MT 4152 USB DVB T-STICK, MT 4153 USB HYBRID TV STICK oraz MT 4154 LCD TV BOX.  Produkty cechują wysokie parametry techniczne, nowoczesny design oraz wygoda użytkowania w połączeniu z niewielkimi rozmiarami, które pozwolą zamienić komputer w domowe centrum rozrywki. Interfejs USB zgodny ze specyfikacją 2.0. w 4 modelach tunerów oraz intuicyjny interfejs użytkownika znacznie upraszcza i ułatwia instalację oraz zapewnia pełen komfort podłączenia produktów do zwykłych PC oraz notebooków.  Tunery TV Media-Tech umożliwiają zarówno oglądanie, jak i planowane nagrywanie ulubionych programów telewizyjnych, posiadają funkcję Time Shift, umożliwiają podłączenie DVD/ VCD, kamery, aparatu cyfrowego czy konsoli do gier oraz posiadają piloty zdalnego sterowania (oprócz modelu MT 4152). Tak więc, dzięki tunerom TV stajesz się posiadaczem nie tylko ruchomego odbiornika telewizyjnego, ale także eleganckiej, zdalnie sterowanej kamery cyfrowej. Polubisz cudowny, multimedialny świat niezależnie od tego, kiedy i w którą część świata się udasz. Dodatkowo, podłączając kamerę i mikrofon oraz korzystając z profesjonalnego oprogramowania można poszerzyć funkcje użytkowe o Video Telefon oraz Video Konferencję i bez trudu, nie ruszając się z miejsca nawiązać kontakt "twarzą w twarz" z rodziną czy kontrahentami na całym świecie poprzez linie telefoniczną lub internet. Jednakże to nie koniec. Tunery TV dają możliwość nagrania własnego video i umieszczenia go np. na własnej stronie internetowej.

Firma Media-Tech przygotowała dla naszych Czytelników atrakcyjne nagrody. Aby wygrać jedną z nich, wystarczy przysłać do nas mailem (na adres redakcyjny widoczny w stopce) odpowiedź na proste pytanie: Czy Media-Tech posiada w swojej ofercie odtwarzacze Mp3? Powodzenia! Listę zwycięzców opublikujemy w następnym numerze Nm.

(Krzysztof Piekarski)

Nagrywaj, słuchaj, ucz się i relaksuj…

altFirma Olympus wprowadziła nową serię cyfrowych dyktafonów Olympus DS. Trzy nowe modele dyktafonów łączą w sobie wyjątkowe możliwości w zakresie  rejestrowania dźwięku i odtwarzania plików MP3, WMA i AA, plików dźwiękowych dostępnych w internecie, tzw. podcastów oraz książek w wersji dźwiękowej. Są idealne dla ludzi biznesu spędzających wiele czasu w podróży, przydatne na spotkaniach biznesowych, podczas wywiadów, wykładów lub konferencji, wiernie rejestrujące przebieg procesów sądowych i równie dobrze służące rozrywce i relaksowi przy dobrej muzyce bądź pasjonującej książce w wersji dźwiękowej. Aby użytkownicy mogli realizować dłuższe nagrania i dysponowali rozszerzonym czasem odtwarzania seria modeli DS oferuje obszerną pamięć i imponującą żywotność baterii. Nowe modele dyktafonów firmy Olympus wyróżnia intuicyjny i przyjazny dla użytkownika interfejs obsługi oraz stylowe wzornictwo. Użytkownicy otrzymują prawdziwego elektronicznego asystenta.


Trwała i niezawodna karta CompactFlash 5000

altFirma SanDiskR Corporation zaprezentowała produkt SanDisk CompactFlashR 5000. Jest to nowa linia bardzo wydajnych kart pamięci przeznaczonych specjalnie na rynek przemysłowy.
Oprócz dużej szybkości odczytu i zapisu, karty oferują wysoki poziom trwałości
i niezawodności w zastosowaniach przemysłowych, takich jak komputery jednopłytowe, sprzęt telekomunikacyjny, systemy punktów sprzedaży (POS) i inne urządzenia o krytycznym znaczeniu dla funkcjonowania firmy.

Karty są odporne na trudne warunki pogodowe, wstrząsy, duże wysokości (do 25000 metrów) oraz mocne wibracje. Są w pełni zgodne z normą MIL-STD-810F, co oznacza, że spełniają najsurowsze wymagania środowiskowe zdefiniowane dla zastosowań krytycznych. Mogą działać w temperaturze od -25 do +85 stopni Celsjusza. Karty są dostępne
w wersjach o pojemności 512 MB, 1 GB, 2 GB, 4 GB oraz 8GB i można je stosować zamiennie bez żadnej dodatkowej integracji.


Najmniejszy w świecie komputer osobisty obsługujący Windows VistaT

alt

W styczniu br. w Las Vegas (Nevada, USA) podczas prezentacji na targach CES, Bill Gates zaprezentował przenośny komputer osobisty nowej generacji firmy OQO – 02. Ważący zaledwie pół kilograma, mieszczący się w kieszeni model 02 jest najmniejszym w świecie komputerem mogącym współpracować z systemem Windows Vista. Jest on do czterech razy szybszy i posiada ponad sześciokrotnie jaśniejszy ekran niż jego przełomowy poprzednik, model 01+. Przeprojektowany od podstaw komputer 02 posiada nową, ergonomicznie podświetlaną klawiaturę i pojemnościowy panel dotykowy TouchScrollersT ułatwiający wprowadzanie danych i nawigację. Urządzenie jest w pełni wyposażone w łączność bezprzewodową – posiada EV-DO Wireless WAN, WiFi i Bluetooth, co zapewnia użytkownikowi szybkie połączenia z internetem, pocztą elektroniczną i aplikacjami sieciowymi.

– OQO model 02 jest bezkompromisowym komputerem PC zaprojektowanym jak przemysłowe dzieło sztuki, które mieści się w kieszeni, dobrze leży w ręku i zapewnia fizyczną łączność z danymi oraz szerokopasmowy dostęp do Internetu – powiedział Jory Bell, założyciel firmy OQO. – Mobilność jest nowym obliczem komputeryzacji i umożliwia wydajną pracę wszędzie i w każdych warunkach.

Model 02 jest oferowany z procesorem 1,5GHz, dyskiem twardym 60GB, 1 GB pamięci RAM i zintegrowanym łączem szerokopasmowym. Każdy komputer 02 jest wyposażany w przełomowe oprogramowanie OQO zapewniające błyskawiczny dostęp do wielu ustawień komputera oraz funkcje, takie jak możliwość zmiany rozdzielczości ekranu w trakcie pracy, za pomocą specjalnych klawiszy. Stacja dokująca umożliwia użytkownikom pracę przy biurku z pełnowymiarowym ekranem, klawiaturą myszką i przewodowym podłączeniem do sieci, a następnie zabranie wszystkich danych i aplikacji w drogę bez potrzeby synchronizacji. Stacja posiada również napęd optyczny umożliwiający instalację oprogramowania, archiwizację danych oraz odtwarzanie audio i wideo. Ceny modelu 02 zaczynają się od 1499 dolarów, a szczegóły wyposażenia można dostosować do potrzeb użytkownika.


Dwie nowe ładowarki Energizer

Firma Energizer przedstawiła dwa nowe modele ładowarek do akumulatorków – Energizer DUO i Energizer Family Charger. Model DUO pozwala na ładowanie akumulatorków NiMH AA lub AAA, a Family Charger dodatkowo także typu C i D. Energizer DUO umożliwia pełne naładowanie dwóch akumulatorków NiMH AA lub AAA w ciągu dwóch godzin poprzez port USB. Oczywiście w przypadku niedostępności jakiegokolwiek złącza USB można skorzystać ze zwykłego ściennego kontaktu. Ładowarka sprzedawana jest w zestawie z dwoma akumulatorkami AAA NiMH 900 mAh w cenie 14$. Dodatkowo kupujący otrzymuje również oprogramowanie, które pozwala na obserwację postępu ładowania.
Energizer Family Charger jest skierowany do osób, które mają dużo różnych akumulatorków wymagających częstego ładowania. Wszystko, co użytkownik musi zrobić to włożyć baterie do ładowarki, zamknąć ją, a proces ładowania rozpoczyna się automatycznie. Urządzenie pomieści 8 akumulatorków AAA lub AA, dwa typu C i cztery typu D. Wszystkie można ładować równocześnie. Family Charger kosztuje 30$.

(Źródło: Coolest Gadgets)

Mogą Cię również zainteresować