SanDisk® wprowadza nowe produkty

przez Tomasz Zawada
559 odsłony

.
W porównaniu z konwencjonalnymi dyskami twardymi, nadal stosowanymi w większości laptopów, stacje SanDiskR SSD zapewniają producentom komputerów i ich klientom niezawodność i trwałość, wysoką wydajność oraz niski pobór mocy.

W porównaniu z konwencjonalnymi dyskami twardymi, nadal stosowanymi w większości laptopów, stacje SanDiskR SSD zapewniają producentom komputerów i ich klientom niezawodność i trwałość, wysoką wydajność oraz  niski pobór mocy. Masowa produkcja tego sprzętu ma się rozpocząć pod koniec roku.

 

altFirma zaprezentowała również dwie stacje USB flash dla użytkowników biznesowych, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa oraz dużą szybkość transmisji danych. Stacja Cruzer Professional jest przeznaczona przede wszystkim dla użytkowników indywidualnych i małych firm, które chcą chronić kluczowe dane, a jednocześnie łatwo udostępniać wybrane pliki. Stacja Cruzer Enterprise jest przeznaczona przede wszystkim dla średnich i dużych organizacji, które wymagają obligatoryjnego egzekwowania polityki, centralnego zarządzania oraz zachowania zgodności z przepisami. – Stacje USB flash oferują niedrogi i wygodny sposób przenoszenia dużej ilości informacji cyfrowej w kieszeni lub w torbie. Jednakże bez odpowiednich zabezpieczeń, korzyści te zmieniają się w ogromne ryzyko dla firm – powiedział Yariv Fishman, menedżer ds. rozwiązań korporacyjnych w dziale USB firmy SanDiskR. – Cruzer Professional i Cruzer Enterprise to narzędzia biznesowe, oferowane przez lidera w dziedzinie stacji USB flash, które gwarantują, że poufne dane pozostaną bezpieczne, nawet jeśli sama stacja zostanie zgubiona lub ukradziona.

Cruzer Professional i Cruzer Enterprise oferują ochronę hasłem i najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki sprzętowemu, 256-bitowemu szyfrowaniu AES. Więcej informacji o produktach firmy SanDiskR można znaleźć pod adresem: www.sandisk.com/ssd

(Źródło: Biuro prasowe SanDiskR w Polsce, Mmd Corporate, Public Affairs & Public Relations Consultans)


Kosmiczny kamień w muzycznej galaktyce

altFirma Creative wybrała Europejski Dzień Muzyki (21 czerwca) na datę premiery najnowszego odtwarzacza MP3 Creative ZEN Stone Plus. Ten nowoczesny odtwarzacz MP3 o sportowym design’ie z pamięcią 2 GB nie tylko odtwarza muzykę, ale posiada także radio UKF, zegar ze stoperem i dyktafon oraz okrągły, podświetlany na niebiesko ekran. Wszystko to w atrakcyjnej cenie 259 PLN brutto.  

imageNowy ZEN Stone Plus będzie dostępny w sześciu lśniących kolorach – czarnym, białym, czerwonym, niebieskim, różowym i zielonym. Odtwarzacz ma gładki, opływowy kształt i dobrze leży w dłoni, a pamięć 2GB pomieści do 1000 utworów (czterominutowe utwory o jakości 64 kbps w formacie WMA). Odtwarza muzykę z plików MP3 i WMA, ale także książki audio w formacie Audible i MP3. ZEN Stone Plus nie wymaga sterowników – wystarczy przeciągnąć i upuścić wybrane piosenki z dysku komputera do pamięci odtwarzacza. imagePodświetlany na niebiesko, owalny ekran z czytelnymi ikonami, ułatwia wybór funkcji odtwarzacza i sposobu odtwarzania utworów – z folderów lub listy odtwarzania. Odtwarzacz wejdzie na rynek z szerokim zestawem akcesoriów, np. Creative TravelSound ZEN Stone – przenośne głośniki dla odtwarzaczy ZEN Stone Plus i ZEN Stone w cenie 129 PLN brutto.

(Źródło: www.creative.pl)


Przestrzeń wypełniona dźwiękiem

altCzy chcesz żeby Twój iPodR czuł się potrzebny również w domu? Czy chcesz zabrać go ze sobą na wakacje? Kup mu przenośne i dynamiczne głośniki Logitech mm3. Dzięki nim będziesz mógł cieszyć się czystym i mocnym dźwiękiem gdziekolwiek będziesz. Logitech mm3 to przenośne audio do odtwarzaczy MP3 i iPodaR. Głośniki wyposażone w mikromembrany z neodymu zapewniają doskonałą jakość dźwięku w każdych warunkach odtwarzania – w samochodzie, pociągu, namiocie… gdziekolwiek chcesz! W komplecie znajduje się kabel, umieszczony w specjalnej kołysce, dzięki któremu można odtwarzać, ładować i synchronizować dane z iPodaR. Z myślą o przenośnym charakterze urządzenia producent wzmocnił głośniki metalowymi kratkami chroniącymi membrany i dołączył specjalne, eleganckie etui. Logitech mm3 ma zasilanie  z ładowarki AC lub przez baterie AA i może działać do 10 godzin bez podłączania. Urządzenie posiada dwuletnią gwarancję na pomoc techniczną w pełnym zakresie.

(Źródło: www.megabajt.com.pl)


Nowe, referencyjne urządzenie VIA NanoBook UMD

altFirma VIA Technologies przedstawiła referencyjny wzór urządzenia VIA NanoBook UMD (urządzenie klasy Ultra Mobile). VIA NanoBook ma za zadanie sprostać wymaganiom współczesnego stylu życia i założeniom koncepcji Mobilności 2.0. Urządzenie zapewnia wydajność, złącza i funkcjonalność notebooka PC w miniaturowym i bardzo lekkim, składanym urządzeniu ważącym poniżej 850g.

Podstawą VIA NanoBook jest energooszczędny procesor VIA C7-M 1,2 Ghz, dzięki któremu czas pracy urządzenia na akumulatorze sięga pięciu godzin. VIA NanoBook może pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows XP lub Windows Vista Basic i jest wyposażony w szereg zaawansowanych funkcji, takich jak pełna klawiatura, wyraźny ekran dotykowy WVGA o przekątnej 7", do 1 GB pamięci DDR2 SDRAM oraz dysk twardy o pojemności od 30 GB. Urządzenie obsługuje również sieci 802.11g WiFi, Bluetooth i Ethernet, a ponadto posiada wyjście DVI i dwa porty USB 2.0.

Sprzęt wyposażony jest w dodatkowe złącze USB we wnęce obok ekranu, służące do podłączania modułów bezprzewodowych, takich jak międzynarodowy zegar/kalendarz, GPS, VoIP i szerokopasmowe adaptery sieciowe, co zwiększa elastyczność zastosowań urządzenia podczas podróży.

(Źródło: Inventive Communication)


Panoramiczne telewizory LCD firmy ViewSonic

altViewSonic dba o to, żebyś już dziś był przygotowany na przekaz telewizyjny z przyszłości. Firma produkuje płaskie, elegancko zaprojektowane telewizory, przygotowane do obsługi formatu HD, korzystając z zaawansowanej technologii przetwarzania obrazu. zapewnia to doskonały odbiór w rozdzielczości
1 megapiksela, 1366×768. Interfejs HDMI (zgodny z HDCP) gwarantuje cyfrową jakość podłączania, aby usprawnić przesyłanie nieskompresowanego sygnału video i audio, co pozwala zobaczyć i usłyszeć więcej. Wysoka jasność i kontrast zapewniają ostry, żywy i soczysty obraz. Sprzęt jest wyposażony w najnowszej generacji panel o krótkim czasie reakcji, co daje niezapomniane wrażenia podczas oglądania dynamicznych sekwencji. Wbudowane głośniki w systemie zwiększają przyjemność oglądania telewizji w wymiarze virtual surround stereo. Telewizory dostępne są w wersji o przekątnej kineskopu 20, 32 i 37 cali.

(Źródło: www.megabajt.com.pl)


 Ultralekki notebook Toshiba

altToshiba wprowadziła na rynek nowy, ultralekki notebook Toshiba Satellite U300. Komputer jest wyposażony w ciemną, błyszcząca obudowę o ekskluzywnym wyglądzie, a dzięki niewielkiej wadze (zaledwie 1,99 kg) i wymiarom, stanowi doskonały wybór dla użytkowników poszukujących lekkich i stylowych notebooków, które można zabrać ze sobą na każdą okazję.

Toshiba Satellite U300 w inteligentny sposób łączy naturalne zalety lekkich i wydajnych komputerów przenośnych z zaawansowaną architekturą IntelR CentrinoR Duo. Komputer oferuje użytkownikom niezrównany poziom funkcjonalności i mocy. Model ten został wyposażony w wydajny procesor IntelR CoreT2 Duo o częstotliwości 1,8 GHz i najnowszy układ komunikacji bezprzewodowej 802.11 a/b/g/Draft-N, zapewniający szybkość dwukrotnie większą niż w przypadku sieci przewodowych FastEthernet. Wbudowana kamera internetowa o rozdzielczości 1,3 Mpiksela i mikrofon kierunkowy pozwalają prowadzić konferencje wideo w dowolnym miejscu, w którym udostępniony jest sygnał WiFi lub łącze sieciowe. Jasny ekran panoramiczny Toshiba TruBriteR WXGA o przekątnej 13,3" i rozdzielczości 1,280×800 oferuje niezwykle precyzyjny i kontrastowy obraz, jak na notebooki
w tym rozmiarze.

Urządzenie wyposażono w szybki dysk twardy o pojemności 160 GB standardu serial ATA i 2 GB pamięci DDR 2. Komputer, poza modułem komunikacji bezprzewodowej, zawiera też wbudowany modem V.90, kontroler sieciowy Ethernet LAN i moduł łączności  BluetoothR 2.0. Nagłośnienie DolbyR Sound RoomT, zintegrowana nagrywarka DVD Super Multi Driver pozwalają przenieść się do ulubionego świata multimediów.

(Źródło: INVENTIVE Communication)

Mogą Cię również zainteresować