Nowa usługa do prowadzenie wideo-spotkań wysokiej rozdzielczości

przez Tomasz Zawada
746 odsłony

Nowa usługa do prowadzenie wideo-spotkań wysokiej rozdzielczości Firma BT Global Services, posiadająca Globalny Certyfikat Partnera Cisco, oficjalnie rozpoczęła świadczenie usługi dla biznesu Cisco TelePresence w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Możliwość łączenia ze sobą wielu lokalizacji na świecie przyspiesza proces podejmowania decyzji biznesowych przez poszczególne organizacje. Pozwala to znacząco obniżać koszty związane z podróżami menedżerów, co ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

 

(Źródło: Marek Zaleski, Weber Shandwick)


Pierwszy telefon z systemem Android

altT-Mobile zapowiedział międzynarodową premierę pierwszego w świecie telefonu komórkowego z systemem Android, oferowanego we współpracy z Google. T-Mobile G1 posiada ekran dotykowy i klawiaturę QWERTY, ponadto umożliwia pełen dostęp do internetu, w tym do popularnych produktów Google, znanych milionom użytkowników komputerów stacjonarnych, takich jak Google Maps Street View, Gmail i YouTube. – Jesteśmy dumni z faktu, że T-Mobile jest pierwszym operatorem w świecie oferującym mobilne urządzenie z systemem Android – powiedział Christopher Schläffer, dyrektor ds. grupy produktów i innowacji w Deutsche Telekom.

– Internet i telefon komórkowy to narzędzia niezbędne w naszym zabieganym życiu, lecz niewielu z nas ma dostęp do sieci z aparatu komórkowego. T-Mobile G1 daje możliwość przyspieszenia masowej popularności mobilnego internetu, oferując innowacje i unikatowe oprogramowanie, umożliwiające zabranie w drogę usług Google, z których na co dzień korzystają miliony ludzi – dodał Cole Brodman, dyrektor ds. technologii i innowacji w T-Mobile USA.

Sprzęt sprawdza się w komunikatorach internetowych oraz przy pisaniu emaili lub SMS-ów, można błyskawicznie oglądać mapy i zdjęcia satelitarne, wyszukiwać adresy i wyznaczać trasę do celu, dostarczany jest z nową aplikacją ułatwiającą dostęp do Amazon MP3 – cyfrowego sklepu muzycznego. Wystarczy kilka kliknięć, by znaleźć i ściągnąć szeroki wachlarz innowacyjnych aplikacji – od gier, po programy społecznościowe i oprogramowanie ułatwiające mobilne zakupy.

(Źródło: Inventive Communication)


Pierwsze przenośne urządzenie internetowe firmy Acer

altFirma Acer uczciła kolejną rocznicę założenia wprowadzając Aspire one – pierwsze w jej ofercie urządzenie internetowe. Jest to zupełnie nowy sprzęt komunikacyjny, zaprojektowany z myślą o zapewnieniu prawdziwej mobilności oraz bezprzewodowego, ciągłego dostępu do sieci z każdego miejsca.

Netbook Aspire one zaprojektowano tak, aby zapewniał natychmiastowy dostęp do sieci. Ponadto, dzięki systemowi operacyjnemu Linpus Linux Lite skrócono do minimum czasy uruchamia oraz wyłączania. Środowisko systemu Linux w komputerze Aspire one zostało wyposażone w intuicyjny, specjalnie zoptymalizowany interfejs programowy, który pozwala na łatwe korzystanie z aplikacji. Na przykład, specjalnie opracowany program one Mail umożliwia łatwe i przejrzyste zarządzanie w jednym oknie nawet sześcioma oddzielnymi kontami poczty elektronicznej, podczas gdy program Messenger może jednocześnie obsługiwać konta najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Dzięki takim funkcjom notebook pozwala trzymać rękę na pulsie internetowego świata. Jest mniejszy od typowego terminarza i waży niecały kilogram. Dzięki temu, jest poręczny, lekki i wygodny do noszenia. Jednocześnie wyposażono go w klawiaturę, która jest tylko o 5% mniejsza od standardowej i pozwala na wygodne wpisywanie tekstów. Ekran o przekątnej 8,9 cala i rozdzielczości 1024 x 600 pozwala na perfekcyjne połączenie wyraźnego i czytelnego obrazu z kompaktowymi wymiarami oraz małą masą. 

(Piotr Hoffmann)


Odtwarzacz MP3 z łącznością bezprzewodową

altFirma Creative wyprodukowała odtwarzacz ZEN X-Fi z łącznością bezprzewodową, który umożliwia strumieniowe odtwarzanie lub pobieranie muzyki, filmów i zdjęć z komputera PC z domowej sieci bezprzewodowej. Jest to jedyny cyfrowy odtwarzacz mediów z wielokrotnie nagradzaną technologią Creative Xtreme Fidelity X-Fi.

Urządzenie oferują przełom w jakości brzmienia plików MP3, WMA i niechronionych plików z iTunes. Odtwarzacze wyposażono w X-Fi Crystalizer – opatentowaną technologię audio opracowaną przez Ośrodek Zaawansowanych Technologii Creative – która, podczas odtwarzania przywraca dynamikę oraz odpowiedni poziom niskich i wysokich tonów, utraconą w czasie kompresji muzyki do formatu MP3, WMA lub AAC. Funkcja pozwala cieszyć się muzyką z odtwarzacza MP3 o lepszym brzmieniu niż to było możliwe dotychczas.

ZEN X-Fi z siecią bezprzewodową LAN otwiera nowy sposób korzystania z muzyki w domu. Wszędzie tam, gdzie dociera domowa sieć, odtwarzacz ZEN X-Fi z funkcją łączności bezprzewodowej ma dostęp do muzyki zgromadzonej na komputerze PC i może ją odtwarzać poprzez wbudowany głośnik, domowy zestaw głośnikowy lub opcjonalną stację dokującą ZEN X-Fi z głośnikami. Można również przesyłać strumieniowo lub ściągać do odtwarzacza zdjęcia i filmy w obsługiwanych formatach. Odtwarzacz oferuje również najlepszy dźwięk, jaki można uzyskać w podróży – w tym celu w zestawie znajdują się wysokiej jakości słuchawki douszne Creative EP-830.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z przełomu, jakim jest dodanie technologii X-Fi do odtwarzacza ZEN. Wyznaczyliśmy w ten sposób najwyższe standardy jakości dźwięku w segmencie przenośnych odtwarzaczy – powiedział Craig McHugh, prezes zarządu i dyrektor generalny Creative. – Niektórzy znani muzycy wypowiadają się bardzo krytycznie na temat niskiej jakości dźwięku cyfrowego. Rozwiązaliśmy ten problem opracowując technologie X-Fi, która przywraca muzyce jakość utraconą w procesie zgrywania i stratnej kompresji cyfrowej muzyki z płyty. Teraz, po raz pierwszy jesteśmy w stanie zastosować tę technologię w odtwarzaczu ZEN – dodał McHugh.

(Marek Wyrzychowski)


MM3100 Thunder Power dla miłośników basu

altManta Multimedia wprowadziła na rynek zestaw głośników komputerowych MM3100 3.1 Speaker System Thunder Power. Sprzęt ten przeznaczony jest dla miłośników mocnego basu. System może być obsługiwany z poręcznego pilota. Dostępne jest kilka trybów dopasowania dźwięku – X-Bass, Cinema i Hall. Dodatkowo, można ręcznie dostosować charakterystykę niskich i średnich tonów.

W zestawie znajdują się dwie kolumny. Większa, podłogowa zawiera głośnik basowy, panel sterowania z wyświetlaczem oraz tunel bass reflex. Tylni panel zaopatrzony jest w złącza, natomiast wzmacniacz ubrany został w solidny radiator. Moc tej kolumny wynosi 46 Wat. Mniejsza kolumna to 3 głośniki służące jako zintegrowany zestaw stereo plus głośnik centralny. Obudowę można powiesić na ścianie dzięki otworom montażowym. Sumaryczna moc tej kolumny to 30 Wat (RMS). Cały system możemy podłączyć do naszego komputera poprzez standardowe wejście (jack-cinch), lub np. odtwarzacz mp3 (jack-jack).

(Katarzyna Wagner)


Najpojemniejsze na świecie karty do telefonów komórkowych

altFirma SanDisk Corporation, globalny lider w dziedzinie pamięci flash, poinformowała o wprowadzeniu na rynek 16GB karty pamięci microSDH i Memory Stick Micro (M2) do telefonów komórkowych. Nowe, niewielkich rozmiarów karty 16GB oferują największą pojemność spośród wszystkich kart przeznaczonych do telefonów.
Karty pamięci wielkości paznokcia pozwalają konsumentom w pełni wykorzystać te funkcje telefonu, które wymagają dużej ilości pamięci – np. odtwarzanie muzyki i wideo, wykonywanie zdjęć cyfrowych wysokiej rozdzielczości, korzystanie z gier i aplikacji GPS. 16GB pamięci można wykorzystywać nie tylko w telefonach, ale również w innych urządzeniach – kamerach wideo, odbiornikach GPS, odtwarzaczach MP3 z gniazdem microSD. 

– Telefony komórkowe są obecnie czymś więcej niż tylko telefonami – stały się mobilnymi szafami grającymi, mobilnymi biurami, a nawet mobilnymi kinami – powiedział Avi Greengart, dyrektor ds. badań nad urządzeniami mobilnymi w Current Analysis. – Karty pamięci flash są coraz pojemniejsze, jednak mimo to, nawet karta 8GB może nie być wystarczająca dla kogoś, kto ogląda filmy, używa map GPS, gier, korzysta z prezentacji oraz oprogramowania. Istnieje ogromny popyt na przenośną pamięć. 16GB pozwala konsumentom zabrać ze sobą całą cyfrową treść i nadal mieć miejsce na korzystanie z innych funkcji telefonu.

(Źródło: Mmd Corporate, Public Affairs & Public Relations Consultants)

Mogą Cię również zainteresować