HOT NEWS: globalne przychody ze sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego (DS/MLM) wzrosły do 186,1 mld USD

przez Maciej Maciejewski
2340 odsłony

Światowa Federacja Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej (WFDSA) poinformowała, że globalna sprzedaż w branży DS/MLM wzrosła. Sektor direct selling & network marketing zarobił w 2021 roku 186,1 miliarda dolarów. Bez Chin, które odnotowały wzrost o 1,5%, globalna sprzedaż w tym biznesie brutto wzrosła o 3,3% rok do roku.

źródło: Pixabay

Globalna sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy odnotowały niewielki wzrost o 0,7% i obecnie obejmuje 128,2 mln niezależnych dystrybutorów. Spośród nich 70 milionów aktywnie pracuje nad budowaniem swojego biznesu sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego jako praca w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin.

Pandemia COVID-19 nadal miała duży wpływ na biznes w 2021 roku, wraz z zakłóceniami łańcucha dostaw, brakiem zapasów oraz bieżącymi ograniczeniami i zamknięciami. Chiński rynek DS/MLM wciąż wychodzi z tych zawirowań.

Pomimo tych wyzwań sprzedaż bezpośrednia i network marketing były dobrym wyborem dla wszystkich osób, które straciły pracę lub zrezygnowały z zatrudnienia o większej elastyczności. Udział mężczyzn w branży wzrosły do 30% (wzrost z 26% w 2020 roku), a liczba pełnoetatowych dystrybutorów wzrosła o 12%.

Mogą Cię również zainteresować