II Ogólnopolskie Forum E-biznesu w Warszawie

przez Anna Kozieł
598 odsłony

27 listopada 2012 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie, pod hasłem „Ekspansja Zagraniczna”, odbędzie się II Forum E-biznesu, którego organizatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

źródło: flickr.comźródło: flickr.com

To ogólnopolskie wydarzenie jest podsumowaniem 16 konferencji „Akademia e-biznesu” promujących zagadnienia związane z „cyklem życia” e-przedsiębiorstwa. W oficjalnym otwarciu forum wezmą udział goście honorowi oraz Bożena Lublińskia-Kasprzak, prezes PARP.

Po uroczystej inauguracji odbędzie się wręczenie nagród w „Konkursie na innowacyjną e-usługę w ramach działania 8.1 i 8.2”. Kapituła wyłoni 3 laureatów w każdej kategorii: 3 miejsca w kategorii e-usługa i 3 miejsca w kategorii technologia B2B. Podczas Gali poznamy również finalistów konkursu. Celem konkursu jest popularyzacja i uhonorowanie innowacyjnych rozwiązań w biznesie poprzez promowanie projektów świadczących e-usługi oraz uhonorowanie najciekawszych projektów technologicznych B2B.

Następnie przywitamy naszego zagranicznego gościa. Będzie nim Ken Globerman – mentor wspierający startupy oraz inwestor. Nasz ekspert podczas sesji plenarnej podzieli się z uczestnikami forum swoimi doświadczeniami w pozyskiwaniu źródeł finansowania poza granicami kraju oraz o współpracy z zagranicznymi inwestorami. Po sesji plenarnej nastąpi 25 prelekcji eksperckich, podzielonych na 5 ścieżek tematycznych: Ekspansja zagraniczna – po co, dokąd i jak? Globalny e-biznes – jak się przygotować? Jesteśmy! Ale jak to ogarnąć? Marketing – tak samo, czy inaczej? Wyzwania.

Swoje prelekcje wygłoszą znamienite osobistości świata polskiego internetu oraz eksperci w obszarze nowych technologii m.in.: Marcin Woźniak, niezależny ekspert e-marketingu; Marcin Beme, Audioteka.pl; Grzegorz Błażewicz, Benhauer; Tomasz Piwoński, Solpeo.com; Marcin Deręgowski, Artefakt.pl; Tomasz Karwatka, Divante i wielu wielu innych. Jako ostatnia ścieżka odbędzie się sesja inwestycyjna – Dylematy Ekspansji, podczas której prelekcje poprowadzą m.in.: Włodek Laskowski z Nomad Fund, Andrzej Żurawski z BonusCard, Radoslaw Tadajewski  z Grupy Trinity.

Forum zakończy się Sesją Podsumowującą z udziałem gościa zagranicznego – Andrewa Rasieja – przedsiębiorcy, inwestora i stratega w obszarze nowych technologii. Nasz gość opowie o poszukiwaniu kontaktów i budowaniu relacji w kontekście współpracy międzynarodowej.

Podczas forum zaprezentują się także wystawcy z blisko 30 funduszy inwestycyjnych wspierających startupy i firmy e-biznesowe, m.in.: Bonus Card, Nomad Fund, eFund, IBM VC Group, Grupa Trinity. Udział w II Forum E-biznesu „Ekspansja zagraniczna” jest bezpłatny. Całość wydarzenia będzie również transmitowana na żywo w internecie na stronie: www.web.gov.pl. "Network Magazyn", jako jedyne w Polsce niezależne pismo o branży DS/MLM objął to przedsięwzięcie patronatem medialnym.

Kontakt: Katarzyna Chałas, tel. 22 379 47 53 lub e-mail: [email protected], Fundacja Obserwatorium Zarządzania: Paweł Skowera, tel. 22 201 87 55 lub e-mail: [email protected], Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Portal „Wspieramy e-biznes” www.web.gov.pl.

Mogą Cię również zainteresować