III Konferencja Koła Naukowego MLM

przez Piotr Wajszczak

31 marca br. a więc w Wigilię Prima Aprilis, Koło Naukowe MLM przy UMK w Toruniu zorganizowało konferencję naukową z dr Aliną Warzechą w roli głównej. Pani Alina jest dziekanem Katedry Ekonomii w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości, posiada także jedną, ciekawą cechę…


Potrafi iść pod prąd i badać to, co do tej pory nie było jeszcze zbadane (z małą próbką mieliśmy nie dawno okazję zapoznać się w tej oto publikacji). Właściwie to każdy dobry naukowiec tę cechę posiada, ale Alina Warzecha na swój warsztat naukowy położyła branżę MLM. Co się z tego urodziło? Pierwsze w Polsce, niezależne badania nad network marketingiem. Badania zebrane w jednej książce, która będzie kolejnym niesamowitym narzędziem rekrutacyjnym. Wyobraźcie sobie, że macie w rękach profesjonalną pozycję wydawniczą, która zawiera niezależne akademickie dane o całej naszej branży… Super sprawa, prawda?

Dr Alina Warzecha
Dr Alina Warzecha

Wracając do konferencji – uczestniczyło w niej około 70 osób, a większość słuchaczy czuła lekki niedosyt, ponieważ gość specjalny musiał lawirować pomiędzy informacjami i danymi, które może podać, a tymi, które znajdziemy dopiero w książce. Muszę przyznać, że czekam z wielką niecierpliwością na tą publikację, ponieważ pani Alina narobiła nam wielkiego „smaku” na zapoznanie się z jej wieloletnimi badaniami dotyczącymi MLM. Jestem bardzo zadowolony z uczestnictwa na tej konferencji. Dowiedziałem się wielu ciekawych danych statystycznych, potwierdzających dynamikę rozwoju branży. Co ważne, trendy o których powiedziała dr Warzecha pozwalają bardzo optymistycznie spojrzeć na przyszłość marketingu sieciowego w Polsce, szczególnie oczami kobiety… Okazało się bowiem, że po raz kolejny potwierdzono fakt dominacji kobiet w naszej branży!

Uczestnicy konferencji
Uczestnicy konferencji

Dodatkowo pani Alina w bardzo przystępny sposób przedstawiła różnice pomiędzy franczyzą, mikroprzedsiębiorstwami oraz network marketingiem. Pokazała, jaką szansę rozwoju osobistego a także niezależności finansowej daje MLM, szczególnie dla ludzi młodych. Pamiętajmy, że wg ostatnich danych „Gazety Wyborczej” mamy ponad 500 000 młodych ludzi, którzy nie mogą znaleźć pracy w wyuczonym zawodzie! Więc nie bez powodu dr Warzecha ukazała jakie możliwości daje MLM takim właśnie osobom, oczywiście pod warunkiem odpowiedniego zaangażowania.


Podsumowując: po tej konferencji czekam z niecierpliwością na książkę dr Aliny Warzechy – kompendium wiedzy o sektorze MLM, które będzie można wykorzystać w codziennej pracy podczas budowy grupy swoich współpracowników. Zapraszam także na kolejne wykłady pani Aliny. Zapewniam, że warto! A o tym, w jaki sposób narodziło się toruńskie Koło Naukowe MLM i co je łączy z naszym Klubem TOP Liderów MLM można przeczytać w tym miejscu.

Mogą Cię również zainteresować