Intel i Google rozwijają Project Tango

przez Marek Wyrzychowski

Co powstanie z połączenia rozwijanej przez Google technologii mapowania 3D z technologią Intel RealSense, pozwalającą na analizę głębi? Jeden z najbardziej innowacyjnych zestawów narzędzi deweloperskich dla smartfonów pracujących na systemie Android.

źródło: Flickr.comźródło: Flickr.com

Podczas Intel Developer Forum 2015 w San Francisco przedstawiciele Intela opowiedzieli o szczegółach współpracy z Google. Łącząc platformę Project Tango z technologią Intel RealSense, w ramach zestawu narzędzi deweloperskich dla systemu Android, Intel otwiera przed urządzeniami mobilnymi nowe możliwości.

Już niebawem

Zestaw deweloperski Intel RealSense Smartphone, wykorzystujący możliwości Project Tango, pozwala na wprowadzanie i rozwijanie zupełnie nowych funkcji: od nawigacji wewnątrz budynków oraz mapowania przestrzeni w czasie rzeczywistym, przez rozgrywkę w rzeczywistości wirtualnej, po skanowanie 3D i wiele innych. Zestaw deweloperski zostanie udostępniony wybranym deweloperom tworzącym aplikacje dla systemu Android jeszcze w tym roku. Niedługo później można spodziewać się smartfonów, które dzięki technologii Intel RealSense otrzymają nowe funkcje, które ułatwią życie użytkownikom.

Technologia przyszłości

Rozwijana przez Intela technologia RealSense ma zmienić sposób, w jaki obsługujemy urządzenia komputerowe. Pozwala komunikować się z komputerem za pomocą gestów (bez dotykania ekranu), pozwala także na rozpoznawanie rysów twarzy przez urządzenie np. w celu weryfikacji tożsamości użytkownika. RealSense w tabletach (a już niedługo – również w smartfonach) umożliwia zmienianie punktu ostrości po wykonaniu zdjęcia, a nawet wykonywanie pomiaru odległości. Dzięki kamerom 3D RealSense można również tworzyć wirtualne awatary reagujące w czasie rzeczywistym. IDF to coroczna impreza, podczas której Intel prezentuje i zapowiada projekty, które wytyczają ścieżki rozwoju nowoczesnych technologii. 

Mogą Cię również zainteresować