INTMA na czarnej liście firm MLM

przez Maciej Maciejewski
1104 odsłony

Firma INTMA Internet & Marketing AG (partner firmy Unicity Europe Inc.) trafiła na czarną listę firm network marketingu publikowaną przez „Network Magazyn”.

Wszystko dzięki pseudobiznesmenom, którzy kaleczą na terenie Polski nie tylko nasz piękny język, ale przede wszystkim podstawowe idee biznesu MLM.O intratnych przedsięwzięciach panów Daniel Müller, Aleksander Herr i Mariusz Piątek, którzy w Polsce próbują budować struktury network marketingu w oparciu o współpracę ze znaną i szanowaną firmą Unicity, „Network Magazyn” pisał już prawie pół roku temu, w artykule „Das Networker Pancerfausten”.

Po tej publikacji firma Unicity stara się zrekompensować poszkodowanym osobom krzywdy i straty, jakie wyrządziło tych trzech „dżentelmenów”. Za pośrednictwem naszej redakcji obecnie negocjowana jest konkretna wysokość odszkodowania. Choć naszym zdaniem trwa to zbyt opieszale, to jednak firma stara się zrobić „coś”. W odróżnieniu od Müller’a, Herr’a i Piątka, którzy niczym się nie przejmują. Mało tego, działają dalej, zostawiając po sobie w różnych miejscach Polski coraz większy smród. Wciąż dostajemy informacje na temat ich nie całkiem etycznych przedsięwzięć. A nie dawno ukazało się w internecie takie oto, skonstruowane i opublikowane przez nich ogłoszenie:


W reklamie zastosowano mnóstwo haseł, dzięki którym laik może sobie wyrobić nierzetelną opinię na temat systemu MLM: „gwarancje miesięcznych wypłat przy zatrudnieniu”, „służbowe auto”, „etatowe przedsiębiorstwo”. To są kłamstwa. A jak wiadomo, od nie dawna reklama nie może zawierać nieprawdziwych informacji. Mówi o tym „Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym”, która dostosowuje polskie prawo do unijnego. Niedozwolone jest rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji lub prawdziwych, ale wprowadzających w błąd. Każdy konsument, który zauważył złamanie ustawy może żądać zaniechania nieuczciwej praktyki handlowej, odszkodowania lub też zasądzenia odpowiedniej sumy pieniężnej na określony cel społeczny.

Miarka się przebrała i redakcja „Network Magazynu” dodała firmę Intma do czarnej listy firm MLM (tutaj).

Martwi nas również postawa w tej sytuacji samej firmy Unicity. Przecież kompetentni w niej decydenci dobrze wiedzą o tym, co w Polsce wyprawiają w jej imieniu Daniel Müller, Aleksander Herr i Mariusz Piątek. Informowaliśmy ich o wszystkim. Jak więc można pół roku robić z tym porządek? W normalnym biznesie zabranoby takim delikwentom prowizje, pieniądze wypłacono by w postaci odszkodowania oszukanym ludziom i po kłopocie. Takie sytuacje przecież już w historii „Network Magazynu” miały miejsce. I trwało to raptem kilka dni. Czy Unicity stanie na wysokości zadania? Zobaczymy.

Mogą Cię również zainteresować