Inwestorzy pozywają Tupperware Brands Corporation

przez Marek Wyrzychowsk
933 odsłony

Renomowana, działająca na całym świecie kancelaria prawnicza Rosen ogłosiła, że w imieniu nabywców papierów wartościowych złożyła pozew zbiorowy przeciwko Tupperware Brands Corporation. Akcja ma na celu odzyskanie odszkodowania zgodnie z obowiązującymi w USA federalnymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych.

źródło: Pixabayźródło: Pixabay

Według pozwu oskarżeni składali fałszywe i/lub wprowadzające w błąd oświadczenia i/lub nie ujawnili, że Tupperware nie miało skutecznej kontroli wewnętrznej, nie zbadało konkretnej dokumentacji księgowej i zobowiązań Fuller, w związku z czym nie było w stanie terminowo złożyć rocznego sprawozdania finansowego za rok 2019. Ponadto zdaniem oskarżycieli Tupperware nieprawidłowo rozlicza swoje zobowiązania, zapewnił zawyżoną wartość zysku na akcje, potrzebowałoby zwolnienia z umowy kredytowej o wartości 650 mln USD. Chodzi również o to, że sama działalność jak i perspektywy spółki były rzekomo istotnie fałszowane i wprowadzające w błąd.

Po rozpoczęciu dochodzenia w sprawie szeroko rozumianej kondycji finansowej firmy przez prawnika Johnsona Fistela, 25 lutego br. akcje Tupperware Brands Corporation spadły o ponad 20% w obrocie przedrynkowym. Johnson Fistel bada potencjalne naruszenia federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych przez Tupperware oraz jej decydentów i dyrektorów.

Firma Tupperware opublikowała wstępne wyniki finansowe za rok obrachunkowy 2019 i ogłosiła, że złoży zawiadomienie o opóźnionym złożeniu sprawozdania w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w celu zapewnienia 15-dniowego przedłużenia terminu, w którym należy złożyć odpowiednie formularze do urzędu skarbowego. Według firmy przedłużenie zapewni czas na sfinalizowanie dodatkowych procedur w ramach dochodzenia dotyczącego wpływu niektórych kwestii związanych ze sprawozdawczością finansową. Postaramy się informować o przebiegu sprawy na bieżąco.

Mogą Cię również zainteresować