Iomega EZ Media & Backup Center

przez Marek Wyrzychowski
474 odsłony

Iomega Corporation zaprezentowała nowy, jednodyskowy NAS do zastosowań w sieciach domowych – Iomega EZ Media & Backup Center. Z jego pomocą można łatwo archiwizować i współdzielić pliki danych, zdjęcia, wideo i muzykę pomiędzy komputerami podłączonymi do domowej sieci.

Można również dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi za pomocą Iomega Personal Cloud oraz mobilnych aplikacji Iomega Link dla Apple iOS (dostępnych bezpłatnie do pobrania z internetu). Instalacja urządzenia składa się z kilku prostych czynności i nie wymaga dysku CD. Iomega  EZ Media & Backup Center wykorzystuje wbudowany serwer UPnP AV Media Server (z certyfikatem DLNA) i Sewer iTunes Server, dzięki czemu multimedialne treści mogą być łatwo współdzielone pomiędzy komputerami i innymi cyfrowymi urządzeniami, takimi jak konsole do gier, cyfrowe ramki do zdjęć czy telewizory sieciowe. Użytkownicy z łatwością mogą wysyłać pliki na portale typu Facebook, YouTube czy Flickr, a także korzystać z funkcji Iomega Active Folders tworząc personalizowane pokazy czy grupowe mailingi.  Dla użytkowników komputerów Apple przygotowano mechanizmy współpracy z Time Machine. NAS współpracuje też z serwerami torrent umożliwiając pobieranie dużych plików bez konieczności korzystania z komputerów PC. 

Urządzenie wykorzystuje technologię Iomega Personal Cloud do ochrony plików zapewniając jednocześnie dostęp do nich z dowolnego miejsca na świecie. Iomega Personal Cloud zapewnia dostęp do wszystkich domowych zasobów przez internet. Umożliwia pobieranie plików zdalnie przez sieć oraz tworzenie bezpiecznego łącza do współdzielenia plików z rodziną i przyjaciółmi. Wszystko to bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Iomega EZ Media & Backup Center będzie dostępny w wersjach o pojemności 1TB, 2TB i 3TB odpowiednio w cenie: 179 euro, 229 euro i 319 euro.

Mogą Cię również zainteresować