Isla Moda – raj dla bogaczy

przez Maciej Badowski, źródło: Nymag.com

Rezydencje należące do prywatnych właścicieli i osobistości ze świata mody, liczne luksusowe butiki odzieżowe oraz przepych i luksus. W pobliżu Dubaju powstanie Wyspa Mody. Raj dla jej zamożnych wielbicieli.


Jednym z projektantów pracujących przy współtworzeniu tego ogromnego i drogiego przedsięwzięcia jest dyrektor artystyczny domu mody Chanel – Karl Lagerfeld. Jego zadanie polega na stworzeniu i urządzeniu aż osiemdziesięciu domów dla światowej elity mody. Projekt całej wyspy jest utrzymany w bardzo nowoczesnym stylu…


Zdecydowana większość budowli na wyspie mody ma powstać ze szkła, jako podstawowego materiału budulcowego. Patrząc na nią z góry, swoim wyglądem będzie przypominać ogromnych wymiarów akwarium wodne. Terytorium Isla Moda będzie poprzecinane kanałami wodnymi. W planach jest również utworzenie sieci zatok dla jachtów i statków dla jej klienteli. Projektanci przewidują możliwość korzystania z małych akwenów w celach rekreacyjnych w czasie zakupów.

To, co szczególnie zwraca uwagę to plany zorganizowania ogrodów i mini lasów tropikalnych na dachach budynków oraz w ich wnętrzu. Mają one być ozdobione wodospadami i strumieniami wodnymi. Dodatkowo będzie można w nich podziwiać egzotyczne ptaki. Powierzchnie w centrum handlowym mają być w całości pokryte złotem. Wyspa w zamierzeniu ma być dziełem sztuki. Moda ma być obecna na niej na każdym kroku, nie tylko w butikach, ale i lokalnych restauracjach czy mieszkaniach.

Mogą Cię również zainteresować