James Bond na skraju bankructwa

przez Piotr Hoffmann
419 odsłony

James Bond może przegrać pierwszą walkę o przetrwanie w swoim życiu. Studio MGM, producent filmów o brytyjskim agencie 007, popadł w gigantyczne kłopoty finansowe, z których może się już nie podnieść.


Nie dali mu rady agenci KGB, pracownicy organizacji SPECTRE, czy wszelkiej maści terroryści. Jednak nawet James Bond nie może sam wygrać z kryzysem finansowym. Jak podaje „Wall Street Journal” Studio MGM jest na krawędzi zagłady – nie ma żadnego inwestora, który chciałby wyłożyć pieniądze na przemysł filmowy. Obecnie prace nad najnowszym filmem o agencie 007 zostały zawieszone.

„Przez niepewną przyszłość studia MGM i jego nieudaną sprzedaż zawiesiliśmy prace nad 23 filmem z serii.” – mówią z kolei brytyjskiemu „Daily Telegraph” Michael Wilson i Barbara Broccoli ze studia EON, które pracowało nad stworzeniem najnowszych przygód
agenta 007.

Zarówno aktorzy, jak i producenci nie wiedzą, co czeka tą najdłuższą serię w historii kina. „Jeśli szybko nie znajdzie się nowe studio, które wyłoży pieniądze na dokończenie filmu, to nie będzie więcej przygód agenta 007.” – czytamy w gazecie.

Mogą Cię również zainteresować