Jesteś brzydki? Pretensje do ministerstwa

365 odsłony

Jesteś delikatny, metroseksualny, nie masz kwadratowej szczęki, kobiety Cię nie chcą? Zgłoś pretensje do ministerstwa zdrowia. Najnowsze badania naukowców Uniwersytetu w Aberdeen przekonują, że w krajach, gdzie opieka zdrowotna szwankuje, kobiety wolą mężczyzn zdrowych jak dąb i krzepkich.

Badania, o których najpierw poinformowało czasopismo „Proceedings of the Royal Society B.”, wykazały, że jednak kobiety wolą facetów z testosteronem wypisanym na twarzy. Przebadano ponad 4,5 tysiąca kobiet z 30 krajów, którym przez internet pokazywano portrety dwudziestu mężczyzn. Kobiety miały w każdym przypadku wybrać, które z dwóch zdjęć delikatnie poprawionych tak, by uczynić mężczyznę bardziej męskim lub bardziej delikatnym, lepiej im pasuje – czytamy na portalu rmffm.pl.

W badaniach wzięto pod uwagę narodowy wskaźnik zdrowia, czyli średnią długość życia i stan zdrowia społeczeństwa danego kraju. Wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania. Kobiety z krajów, gdzie wskaźnik jest słaby, częściej wybierają mężczyzn a la Sylwester Stallone, a kobiety z krajów na wysokim poziomie zdrowotnym zdradzają znacznie większą skłonność do mężczyzn delikatnych.

Dlatego drodzy panowie, podsumujmy. Polska to kraj, w którym służba zdrowia działa niczym radziecka Łada z lat 60. Jednym słowem – ma się fatalnie. I według badań szkockich naukowców Polkom powinni się podobać mężczyźni w typie macho – dobrze zbudowani, twardzi i męscy.

Mogą Cię również zainteresować