Jeunesse Global wspiera walkę z koronawirusem

przez Piotr Hoffmann

Świat stanął w obliczu bezprecedensowego wyzwania zdrowotnego, jakie stanowi pandemia koronawirusa i potrzebna jest pomoc biznesu. Firma Jeunesse Global przekazała 500 000 USD na Fundusz Solidarnościowej Reakcji COVID-19.

Fundusz Solidarnościowej Reakcji COVID-19 zainicjowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i jest zarządzany we współpracy z Fundacją Narodów Zjednoczonych oraz Szwajcarską Fundacją Filantropii. Darowizna przekazana przez network marketingowy koncern Jeunesse Global pochodzi z fundacji non-profit Jeunesse Kids i wspiera działania WHO prowadzące i koordynujące globalne działania na rzecz zapobiegania, wykrywania i reagowania na pandemię koronawirusa.

– COVID obudził świat – powiedziała Elizabeth Cousens, prezes i dyrektor generalny Fundacji ONZ. – W miarę rozwoju tej pandemii jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim osobom, organizacjom i firmom, które obiecują swoje wsparcie, w tym firmie Jeunesse. Ich wkład zagwarantuje, że pracownicy służby zdrowia na linii frontu pomogą zapewnić bezpieczeństwo wielu społecznościom – dodała Cousens.

Fundusz Reakcji Solidarności COVID-19 zajmuje się śledzeniem i zrozumieniem rozprzestrzeniania się wirusa, zapewnieniem pacjentom opieki (pracownicy pierwszej linii otrzymują niezbędne zapasy i informacje), przyspieszeniem wysiłków na rzecz opracowania szczepionek, testów i terapii. Darowizny umożliwiają WHO i jej partnerom zaspokojenie kluczowych potrzeb, takich jak badania, leczenie pacjentów, ochrona pracowników służby zdrowia w pierwszej linii, badania ratujące życie oraz opracowywanie i przekazywanie wytycznych i informacji. Wsparcie jest kierowane priorytetowo tam, gdzie potrzeby są największe.

– To niesamowite, jak ludzie pomagają w tym niepewnym czasie, gdy stajemy przed największym wyzwaniem, jakie większość z nas widziała w życiu – powiedział Scott Lewis, CEO w Jeunesse. – Jesteśmy bardzo wdzięczni pracownikom medycznym i wszystkim innym, którzy walczą na linii frontu, aby troszczyć się o chorych i utrzymać funkcjonowanie naszych społeczności. Jesteśmy również niezwykle wdzięczni naszej rodzinie Jeunesse na całym świecie, której wsparcie umożliwiło nam udział w tym niezwykłym wysiłku. Nasze myśli, serca i modlitwy kierowane są teraz do wszystkich. Zwłaszcza tych, którzy stoją w obliczu najpoważniejszych konsekwencji tej globalnej pandemii – skomentował Lewis.

Mogą Cię również zainteresować