Już 40 000 km zaoszczędzonych woreczków na żywność

przez Milena Malinowsk

Wiemy już w jaki sposób Czesi oszczędzą ponad 40 000 kilometrów folii mikrotenowej. Vaše DEDRA wprowadziła jesienią 2018 roku w bardzo atrakcyjnej cenie Ekoworki GoEco na żywność.

W ten sposób dzięki Ekoworkom GoEco tysiące domów zyskało możliwość zakupu opakowania wielokrotnego użytku na owoce, warzywa i pieczywo. Z produków, które były skierowane tylko do ekologicznie nastawionej części społeczeństwa, stały się towarem powszechnie kupowanym.

Dzięki tej nowości, po roku sprzedaży, oszczędza się ponad 100 000 000 worków foliowych rocznie. To 40 000 km folii mikrotenowej. Dla porównania – obwód kuli ziemskiej wynosi 40 075 km. Brakuje nam 75 km. Przyłączysz się?

Zalety Ekoworka GoEco wielokrotnego użytku:

  • Świetny do przenoszenia jedzenia ze sklepu do domu.
  • Można go używać przez długi czas. Nadaje się do prania.
  • Jest przewiewny. Pozwala żywności oddychać i dzięki czemu przedłuża jej świeżość. Jedzenie w nim nie pleśnieje.
  • Jest kompaktowy i bardzo lekki. Zmieści się w każdej torebce.
  • Posiada miejsce do naklejenia kodu kreskowego po zważeniu owoców i warzyw.
  • Żywność w Ekoworku jest dobrze widoczna na kasie.

Jak oszacowaliśmy oszczędności? Opieraliśmy się na całkowitej liczbie sprzedanych ekoworków i na tym, jak ich właściciele z nich korzystają. Ta kalkulacja jest naszym czystym oszacowaniem, ale i tak jest to piękna liczba. Nawet jeśli byłaby połowiczna, właściciele Ekoworków GoEco zasługują na szacunek za ich podejście do niepotrzebnych tworzyw sztucznych. To tony oszczędzonych, zbędnych śmieci, które często kończą na wysypiskach, w rzekach i oceanach.

Butelki GoEco ze 100 % recyklatu są nowym trendem w drogerii i kosmetykach

Vaše DEDRA ustanowiła nowy trend w drogerii. Od jesieni 2019 roku zaczęła używać butelek GoEco, które są wykonane ze 100% recyklatu. Tak, chodzi o butelki z posortowanych już odpadów, używanych wcześniej plastików. Poznaj przyszłość drogerii GoEco.

– Podoba nam się trend sklepów bez opakowań. Niestety, dostrzegamy dwie główne komplikacje. Pierwszą jest utrzymanie jakości produkcji. Niektóre towary sedymentują i należy je wstrząsnąć przed użyciem. Musielibyśmy zrezygnować z wysoce skutecznych i ulubionych koncentratów. Druga to trudności z przekazaniem klientowi wszystkich regulacji prawnych i ostrzeżeń na opakowaniu. Należy zwrócić uwagę, że inni wiodący producenci nie podążają za tym trendem, ale wręcz przeciwnie, idą w tym samym kierunku co my – mówi dyrektor firmy Vaše Dedra pan Černý.

Firma Vaše DEDRA zamknęła tym samym krąg recyklingu. W ofercie znajdziecie nowe butelki GoEco lub tuby DEDRA DENT wykonane z recylatu. Firma wykorzystuje w ten sposób użyty już raz plastik. Przyczynia się tym do zrównoważonego rozwoju znacznie bardziej niż w przypadku produktów, których po użyciu nie można poddać recyklingowi.

Pan Černý dodaje jeszcze: – Przetwarzaj i segreguj odpady z tworzyw sztucznych. To ma znaczenie. Tak stworzysz surowiec do produkcji nowych opakowań i produktów. Plastikowe odpady nie będą kończyć na wysypiskach czy w spalarniach.

Mogą Cię również zainteresować