Już niedługo Google TV

przez Maciej Badowski

Połączenie telewizji i internetu? Dlaczego nie. Google jeszcze w październiku br. chce uruchomić taką usługę w USA – Google TV. Program będzie współpracował między innymi z wydawcą kanałów CNN czy Cartoon Network, ale również z NBC Uniwersal, HBO i Vevo.


Pierwsze informacje na temat Google TV pojawiły się w maju tego roku. Na dzień dzisiejszy wiemy już nieco więcej. Koncern połączył swoje siły z Sony i Logitech. Google ujawniło listę partnerów, z którymi będzie współpracować. Są to między innymi TNT, CNN, Cartoon Network, NBC Universal, HBO, NBA, Amazon, VEVO, Pandora, Twitter i blip.tv.

Widzowie – internauci, będą mogli sprawdzać bez ruszania się z kanapy opisy kolejnych odcinków seriali, czy też zaprogramować nagrywanie. Otrzymają również dostęp do dodatkowych opcji. Między innymi na kanale CNBC będą mogli na bieżąco sprawdzać notowania giełdowe czy skorzystać z RSSów. Podobnie, jak w przypadku kanału HBO, będzie możliwa interakcja. Ponadto zewnętrzni deweloperzy już od przyszłego roku będą mieli możliwość tworzenia własnych aplikacji dla Google TV za pomocą Android Market. Telewizja od giganta z Mountain View będzie miała również wbudowaną przeglądarkę Chrome. A dzięki wi-fi, użytkownicy telefonów z Androidem, będą mogli wydawać komendy głosowo. Usługa zostanie wprowadzona najpierw w Stanach Zjednoczonych, jak zapewnia Google – jeszcze w październiku br.

Mogą Cię również zainteresować