Kolejna firma MLM rezygnuje z budowania biznesu w Rosji

przez Maciej Maciejewski
514 odsłony

Young Living to network marketingowy, światowy lider w dziedzinie olejków eterycznych. Spółka opublikowała kilka dni temu oświadczenie informujące o zaprzestaniu działalności w Rosji. Ten ruch jest następstwem wcześniejszego ogłoszenia z marca, kiedy YL zawiesił niektóre działania promocyjne i operacyjne na terenie Rosji i w całym regionie WNP.

źródło: Pixabay

O odważnych ruchach koncernu Amway informowaliśmy kilka dni temu. Teraz podobne kroki podejmuje kolejny MLM – najpierw firma Young Living zawiesiła niektóre operacje biznesowe i nowe inwestycje w Federacji Rosyjskiej i krajach EUG. Zawiesiła wszelkie inwestycje kapitałowe, otwarcia biur regionalnych, działania marketingowe, szkolenia offline i wszelkie wydarzenia firmowe. Spółka zdecydowała się również odwołać zakrojoną na szeroką skalę rosyjską imprezę, która miała odbyć się w sierpniu br. w Moskwie. Teraz Young Living przestanie także sprzedawać produkty ze swoich magazynów znajdujących się na terenie WNP i ograniczy współpracę swoich brand partnerów z nowymi klientami.

– Wiemy, że czyny mówią więcej niż słowa i od dłuższego czasu staraliśmy się zrobić wszystko co w naszej mocy, dla naszych ukraińskich pracowników i partnerów marki – powiedziała Kristen Tod, prezes Young Living na region EMEA i Rosji.

– Oznacza to, że wypłacamy prowizje ukraińskim partnerom marki i nadal będziemy to robić w przewidywalnej przyszłości. Pracownicy w Europie przekazali 3 800 funtów ze swojej marcowej pensji, a Young Living Europe dorównała tej kwocie. Jej działania w terenie obejmują składanie paczek produktowych, w tym podstawowych artykułów higienicznych i wysyłkę do obozów dla uchodźców na granicach. Nasza fundacja D. Gary Young stworzyła kampanię Dollar Up, której celem jest zebranie 200 000 dolarów, a darowizny trafią do Asociatia Casa Share i British Ukraine Aid – dodała Kristen Tod.

Wszystkie te działania wynikają z wcześniejszego oświadczenia Young Living o działaniach wspierających na Ukrainie, które zostało opublikowane 5 marca 2022 roku. Young Living będzie nadal monitorować sytuację i dostosowywać swoją taktykę w razie potrzeby, tak aby zapewnić bezpieczeństwo i dobre samopoczucie swojej globalnej społeczności.

Mogą Cię również zainteresować