Postanowione. Amway rozpoczyna zamykanie działalności w Rosji

przez Maciej Maciejewski
1446 odsłony

Straszna wojna za naszą wschodnią granicą wciąż trwa. Na rozkaz chorego człowieka rosyjskie wojsko brutalnie napadło swoich sąsiadów i morduje ludzi. Na takie bestialstwo szybko zareagowała branża direct selling & network marketing o czym cały czas, na bieżąco staramy się informować. Dla firm i dystrybucji szacunek!

Szereg biznesów zajmujących się sprzedażą bezpośrednią i marketingiem sieciowym (DS/MLM) opublikowało ostatnio oświadczenia, w których zapowiedziały swoje wysiłki na rzecz pomocy mieszkańcom Ukrainy, a także mocne deklaracje potępiające działania Rosji i Putina.

Informowaliśmy już o akcjach spółek PM-International, Raypath, Nu Skin, Oriflame, Young Living, 4Life, Herbalife, Natura &Co, Southwestern Family of Companies i Monat Global. Bo biznes MLM nie pozostaje obojętny na bestialstwo, które dzieje się za naszą wschodnią granicą. Chwała.

Natomiast teraz o największym koncernie MLM świata. Od dzisiaj biznes Amway oficjalnie wychodzi z Rosji. Firma stwierdziła, że teraz będzie skoncentrowana na „udzieleniu wsparcia osobom dotkniętym tą decyzją oraz traktowaniu wszystkich z otwartością, godnością i szacunkiem podczas wypełniania zobowiązań umownych i ustawowych”.

Koncern generujący co roku ok. 10 miliardów dolarów sprzedaży netto jest obecny operacyjnie w Rosji od 17 lat i podaje „okoliczności ekonomiczne, technologiczne, organizacyjne i operacyjne” jako podstawowe czynniki, które uniemożliwiły firmie kontynuowanie tam działalności. Po raz pierwszy w 63-letniej historii firmy Amway opuścił jakiś rynek.

Mogą Cię również zainteresować