Koncern Mary Kay przyznaje granty edukacyjne. Chodzi o wsparcie badań nad zdrowiem skóry

przez Maciej Maciejewski
490 odsłony

Podczas dorocznego spotkania Towarzystwa Dermatologii Śledczej 2022, poruszająca się w systemie MLM kosmetyczna firma Mary Kay Inc. ogłosiła zwycięzców swoich grantów na badania nad chorobami skóry. Granty w wysokości 25 000 USD przyznano czterem naukowcom…

Mary Kay Ash

  • dr n. med. Allison C. Billi – adiunkt na wydziale dermatologii Uniwersytetu Michigan. Grant sfinansuje badania mające na celu odkrycie sposobów zapobiegania i odwracania fotostarzenia.
  • dr n. med. Angel S. Byrd – adiunkt w Howard University School of Medicine oraz adiunkt w JHUSOM (wydział dermatologii). Grant zostanie wykorzystany do znalezienia nieznanych, genetycznych przyczyn melasmy.
  • dr Mae Alexandra Carpenter – Ph.D. i stażysta na Wright State University. W ramach grantu sfinansowane zostaną badania dotyczące nowych podejść terapeutycznych do zmniejszania wrażliwości na promieniowanie UVB w chorobach autozapalnych.
  • Jennifer Powers – MD, profesor nadzwyczajny na wydziale dermatologii Uniwersytetu Iowa. Pieniądze z dotacji zostaną wykorzystane na pomoc w zrozumieniu interakcji układu odpornościowego i mikroflory w tworzeniu blizn po wrzodach i ranach chirurgicznych.

– Jako wieloletni lider światowych innowacji w dziedzinie kosmetyków i pielęgnacji skóry, firma Mary Kay pozostaje zaangażowana we wzbogacanie życia kobiet na całym świecie. Niezmiennie angażujemy się również w wytwarzanie najwyższej jakości produktów i postęp w badaniach naukowych nad skórą. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że współpraca ma kluczowe znaczenie dla nowych odkryć, a partnerstwa ze społecznościami naukowymi, medycznymi i akademickimi to kooperacja kluczowa, dlatego z przyjemnością przyznajemy te granty naukowe – komentuje dr Lucy Gildea, dyrektor ds. innowacji, produktów i nauki w Mary Kay.

Mogą Cię również zainteresować