Konsumencki Lider Jakości 2020 dla DOGTor czyli polski biznes MLM w trosce o nasze zwierzęta

przez Maciej Maciejewski

DOGTor to najnowsza linia produktów dedykowana dla zwierząt, która pojawiła się ponad miesiąc temu w ofercie firmy Natur Day i od razu wzbudziła nie tylko zainteresowanie, ale równie prędko zdobyła także poważne uznanie. Co to jest DOGTor? Wyjaśniamy…

Zaledwie kilka dni temu preparaty z najnowszej linii DOGTor otrzymały wyróżnienie Konsumencki Lider Jakości – Debiut Roku 2020, a decydujące znaczenie dla kapituły konkursu miała – jak czytamy w uzasadnieniu: „jakość produktów” – na co od początku istnienia firma Natur Day kładzie szczególny nacisk.

Wybór odpowiedniej karmy dla każdego psa jest niezwykle ważny, lecz często sama karma nie wystarcza w utrzymaniu zdrowia zwierzaków, a dzięki preparatom z linii DOGTor każdy ma teraz możliwość w prosty sposób uzupełnić dietę swojego czworonoga w witaminy i substancje odżywcze. W preparatach DOGTor można znaleźć składniki, które pozytywnie wpływają na układ trawienny czy wzmocnienie kości oraz stawów naszych psiaków.

Zachęcamy do lektury rozmowy z lekarzem weterynarii – Aleksandrą Ociepką, która opowie o suplementacji w branży weterynaryjnej i zaprezentuje nagrodzą linię produktów DOGTor.

Angelika Łuszcz: Czy suplementy dla zwierząt są popularne w branży weterynaryjnej?

Lek. wet. Aleksandra Ociepka: Suplementy diety są moim zdaniem bardzo popularne w branży weterynaryjnej, ale również bardzo potrzebne, często niezbędne. Wiele z nich pełni istotne role lecznicze, wspomagające leczenie i utrzymujące pacjenta (tj. zwierzę) w dobrej kondycji później (np. te stosowane w chorobach m.in. nerek,  wątroby,  układu ruchu), gdyż stosowanie ich jest często konieczne przez resztę życia. Wiele psów choruje przewlekłe, a suplementy pozwalają na utrzymanie stabilnego stanu zdrowia, właściwych parametrów krwi …

Angelika Łuszcz: Podanie zwierzętom samych suplementów wystarczy czy musimy czasami wspomagać się preparatami przeciwbólowymi?

Aleksandra Ociepka: W wielu sytuacjach sam suplement wystarczy, by złagodzić ból i dyskomfort ruchu. Naturalne substancje zawarte w nich wykazują efekt podobny do leku, a zdecydowanie mniej obciążają organizm. Bywa jednak, że proces jest tak zaawansowany, iż wymaga podania leku – sterydowego lub niesterydowego.

Angelika Łuszcz: Dla kogo dedykowana jest najnowsza linia produktów DOGTor? Co innowacyjnego zawierają w sobie te preparaty?

Aleksandra Ociepka: Najnowsza linia DogTor jest skierowana do psów cierpiących na schorzenia układu ruchu i trawienia. DogTor Fleximmuno zawiera połączone substancje, których na rynku nie ma żaden innych preparat. Uzupełnia niedobory substancji, które naturalnie występują w organizmie, a których niedobór wywołuje silny ból i dyskomfort poruszania się (kwas hialuronowy, siarczan hondroityny, glukozaminoglikany) oraz substancje działające przeciwbólowo i przeciwzapalnie, nawet przy nasilonych bólach reumatoidalnych (m.in. imbir, czarci pazur, żywicę kadzidłowca). DogTor Parasite to naturalny suplement, który działa jednocześnie odrobaczająco i wspomaga trawienie. Wyróżnia go wyciąg z melanowca, owoc granatu, tymianek i czarnuszka.

Angelika Łuszcz: Jak długo należy stosować suplementy z linii DOGTor u zwierząt?

Aleksandra Ociepka: Ciężko określić minimalny i maksymalny czas stosowania suplementu. Zależy to od nasilenia schorzenia, reakcji pacjenta na leczenie. Zdarza się, że suplement musi być stosowany do końca życia, w sposób ciągły lub z przerwami bo choroba jest procesem przewlekłym. Schorzenie układu ruchu nie mija, zwyrodnienie pozostaje na stałe, a dyskomfort nasila się z różną częstotliwością. Pasożyty towarzyszą naszym pupilom również przez całe ich życie. Odrobaczenie, wspomaganie procesów trawiennych jest równie istotne.

Angelika Łuszcz: Czy suplementy można ze sobą łączyć?

Aleksandra Ociepka: Suplementy można łączyć ze sobą, gdyż pacjenci rzadko kiedy chorują na jedno tylko schorzenie. Choroby współistnieją ze sobą lub jedne wpływają na pojawienie się drugich.

Angelika Łuszcz: A czy zwierzęta w ogóle chętnie przyjmują suplementy?

Aleksandra Ociepka: Każdy właściciel psa spotkał się z problemem podawania zwierzęciu tabletek czy syropu – jak bowiem wiadomo – niezbyt chętnie je przyjmują, ale produkty z linii DOGTor występują w formie proszku, który z łatwością można rozpuścić w wodzie czy w pokarmie, co sprawia, że zwierzak tego nie odczuje. Z pełnym przekonaniem rekomenduję zatem te dwa produkty.

Angelika Łuszcz: Dziękuję za rozmowę.

Mogą Cię również zainteresować