Kontrola aut firmowych

przez Maciej Badowski
377 odsłony

Systemy monitoringu pojazdów służbowych cieszą się coraz większą popularnością. Firmy coraz chętniej powierzają takim systemom kontrolowanie swojej floty. Oprócz ogromnych oszczędności, mogą na bieżąco śledzić eksploatację pojazdu.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Prowadząc aktywnie rozwijającą się firmę musimy cały czas kontrolować sytuację na rynku, aby obrać odpowiedni kierunek w dalszym planie rozwoju. Rozwój technologiczny systematycznie podrzuca nam rozwiązania, które ułatwiają codzienne procesy. Upowszechnianie się nowinek i stała chęć ich usprawniania powoduję napędzanie rozwoju technologicznego.

Tak jest w przypadku Monitoringu GPS, który zaczyna wkraczać do łask, jako rozwiązanie dające kontrolę, które skutecznie optymalizuje pracę pojazdów firmowych, prowadząc tym samym do oszczędności. Dzięki temu rozwiązaniu możemy mieć stale pod kontrolą takie parametry, jak ilość paliwa, prędkość, obroty, temperatura czy identyfikacja kierowcy.

Przechodząc do możliwości monitoringowych, trzeba zwrócić uwagę na możliwość określania reguł poruszania się pojazdów. Podział na jazdę służbową/prywatną, wyznaczanie prędkości maksymalnej, określanie korytarza czy obszaru poruszania się. Dzięki takiemu systemowi wszystko można dodatkowo regulować w wybranych przedziałach czasowych. Kolejnym mocnym aspektem tego systemu jest możliwość generowania raportów w dowolnej konfiguracji. Jednymi słowy, wybieramy jedynie to, co jest nam potrzebne, albo tworzymy szczegółowy raport. To niezwykle istotne udogodnienie do sporządzania takich rozliczeń w firmach.

Mogą Cię również zainteresować