Kosmiczny hotel od Rosjan

przez Maciej Badowsk
156

Znudziły Ci się już zatłoczone plaże, zaśmiecone górskie szlaki czy natrętni sprzedawcy pamiątek? Już wkrótce pojawi się interesująca alternatywa. Rosjanie budują kosmiczny hotel. Dosłownie kosmiczny.


Rosyjska firma Orbital Technologies zaprezentowała swoje plany dotyczące kosmicznej turystyki. Jeśli wszystko będzie się odbywać zgodnie z harmonogramem, już w 2016 roku na orbicie znajdzie się hotel przystosowany do pobytu bogatych, żądnych niecodziennych wrażeń turystów.

Nietypowe, trwające 5 dni kosmiczne wczasy będą kosztować 100 tys. funtów. Niestety, nie są to jedyne opłaty. Od samego pobytu znacznie droższa będzie podróż do hotelu na pokładzie rakiety Sojuz. Na lot w obie strony trzeba zarezerwować w sumie dwa dni. Bilet na taką wyprawę został wyceniony na 500 tys. funtów. A więc tygodniowy urlop po przeliczeniu będzie kosztował około 3 mln złotych. Co za taką kwotę otrzymają goście hotelu?


Poza zapierającym dech w piersiach widokiem naszej planety, główną atrakcją ma być sam pobyt w stanie nieważkości, co wiąże się m.in. z możliwością wyboru pionowego lub poziomego ustawienia łóżek. Kosmiczni turyści zjedzą smaczne posiłki, takie jak: cielęcina z borowikami, puree z białej fasoli, zupa ziemniaczana i kompot śliwkowy. W porównaniu z menu znanym astronautom i kosmonautom będą to prawdziwe smakołyki. Wczasowicze mogą też liczyć na niespodziewane odwiedziny. Hotel zostanie, bowiem zbudowany tak, by w razie problemów mógł służyć jako kapsuła ratunkowa dla personelu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Chcesz poczuć się jak Hermaszewski? Mówisz i masz…

Mogą Cię również zainteresować