Krzysztof Cybul i jego ekipa z FM cz. 2

przez Maciej Maciejewsk

Seminaria szkoleniowe, które organizuje Krzysztof Cybul i jego rodzinna ekipa z FM GROUP w Tarnowie Podgórnym, na stałe już wpisały się w nasz redakcyjny kalendarz. Z reporterskim zoomem byliśmy tam już trzy razy, a górale przepowiedzieli, że na tym z pewnością nie koniec…

ee

Najpierw tę nietuzinkową rodzinę odwiedził red. Piotr Wajszczak w czerwcu 2011 roku. Potem byłem tam osobiście dwa razy. Najpierw w styczniu i niedawno, bo pod koniec kwietnia roku 2012. No a niebawem, pod koniec lipca br. zapowiada się na to, że Hotel 500 w Tarnowie Podgórnym w wyniku emocji oraz ilości i jakości tego, co się tam będzie działo pod kątem biznesu MLM, uniesie się do góry i odfrunie. W dniach 21-22 lipca br. wystąpi tam sam mistrz światowego network marketingu Michael Strachowitz. Ale po kolei. To za miesiąc, a najpierw skupmy się na tym, co zobaczyliśmy na przełomie kwietnia i maja.

VI szkolenie w Tarnowie Podgórnym struktury z FM GROUP, którą zbudował Krzysztof Cybul, odbyło się w dniach 28-29 kwietnia 2012 roku. Prawie 300 osób z całej Polski przybyło do tej małej miejscowości po wiedzę, motywację, ogromną siłę i energię do działania na kolejne miesiące. Dostali wszystko. VI Tarnowo Podgórne było podsumowaniem kilkuletniej pracy Krzysztofa i jego liderów. Jak usłyszeliśmy podczas jednego z wykładów: „droga do sukcesu jest idealnie opracowana i nie wymaga żadnych korekt”. W sobotę punktualnie o godz. 10:00 Krzysztof Cybul powitał wszystkich, którzy przybyli do Tarnowa i zapowiedział, że będzie się działo. I faktycznie – działo się! Tutaj pióro przekażę jednemu z synów Krzysztofa, Filipowi, który świetnie spisał swoje osobiste spostrzeżenia zaraz po powrocie ze szkolenia do domu:

„Jako pierwsza wystąpiła Dominika Szkudlarek, która wprowadziła słuchaczy w zagadnienia związane z MLM z punktu widzenia Polaków – osób, które są związane z marketingiem sieciowym oraz tych, którzy nie mają na ten temat pojęcia. Dominika przeprowadziła badania do swojej pracy magisterskiej odnośnie identyfikacji i znaczenia MLM i przestawiła publiczności najistotniejsze wyniki: znajomość branży, powody wiązania/niewiązania się z branżą, zalety i wady MLM, które najczęściej wskazywali ankietowani. Kolejne osoby szczegółowo omówiły całą drogę do sukcesu. Piotr Popielas dokładnie przedstawił przebieg pierwszego spotkania, więc teraz już nikt nie powinien mieć z tym żadnego problemu. Piotr zwrócił uwagę na bardzo ważną rzecz, mówiąc: – Jeśli nie robisz pierwszych spotkań, nie działasz w FM. Z kolei przebieg drugiego spotkania omówił Paweł Fabiszewski, uświadamiając słuchaczy od czego należy to spotkanie zacząć i jak powinno ono przebiegać od początku do końca. Jan Bręczewski rozpoczął swoje wystąpienie od cytatu Jima Rohna:

Standardowa edukacja zapewni CI przeżycia. Samokształcenie – fortunę.

 Po czym przeszedł do tego, dlaczego w MLM trzeba się uczyć. Wyjaśnił publiczności co tak naprawdę w drodze do sukcesu oznacza praca domowa i dlaczego nowe osoby powinny ją odrobić – aby mogły zacząć zarabiać. Następny wykład był mój. Wyjaśniłem więc co jest najważniejsze, aby osiągnąć sukces w MLM, nawiązując do znanego wszystkim powiedzenia:

Z kim przystajesz, takim się stajesz.

Jeśli chcemy odnieść sukces, musimy przebywać wśród ludzi sukcesu. Przebieg trzeciego spotkania doskonale omówił Jakub Piślewski. Jakub powiedział wszystkim, jak on sam przeprowadza takie spotkanie i dlaczego warto robić to tak jak on. Marcin Wałowski przedstawił kolejny punkt z drogi do sukcesu – planowanie oraz nawiązał do szkoleń i do tego, dlaczego warto się uczyć oraz dlaczego powinniśmy regularnie odwiedzać branżowe strony internetowe. O rozwoju osobistym oraz przebiegu szkoleń tygodniowych mówił Krzysztof Cybul, który poinformował słuchaczy, że sukces opiera się na zasadach: pracowitość, współczucie, skromność, odwaga i prostota oraz przywołał słowa Petera Druckera:

Najlepszą drogą do przewidywania przyszłości jest jej wykreowanie.

Wiemy już więc, dlaczego powinniśmy wizualizować wszystko to, co chcemy osiągnąć. Wojciech Scheffs wytłumaczył wszystkim jak powinno wyglądać prowadzenie i uczestnictwo w grupowym Skype: kto powinien go prowadzić i o czym powinniśmy rozmawiać. Dodał jednak, że pomimo, iż jest to alternatywa dla szkoleń tygodniowych, to na pewno nie na dłuższy okres czasu. Ważnym punktem programu było wystąpienie Krzysztofa Raka z Mercedes-Benz, który poinformował o dokładnym terminie pojawienia się nowego modelu A-klasy. Wszystkim od razu zaświeciły się oczy, każdy już zobaczył siebie w takim samochodzie, więc zapewne jeszcze w tym roku sporo tych pojazdów trafi do naszej struktury.

Wszyscy czekali z napięciem na moment, w którym menedżerowie opowiadali o swoich sukcesach w FM GROUP. Czas dla Kobiet poprowadziła Grażyna Osik, a występowały kolejno: Katarzyna Dadok, Andżelika Wąż i Olga Maćkowiak. Po przemówieniach pań nadszedł Czas dla Mężczyzn, który poprowadził Leszek Narloch. Jako pierwszy głos zabrał Łukasz Beszterda, który miał tyle do powiedzenia, że najchętniej nie oddałby już mikrofonu nikomu. To dlatego później otrzymał miano Gwiazdy VI Tarnowa. Po nim wystąpili: Dawid Dąbrowski, Kamil Turalski, Szymon Kamiński, Zachariasz Majchrzak i Kajetan Nawrocki.

MLM – totalna odwrotność niewolniczego systemu pracy na etacie – to definicja biznesu nazwanego marketing sieciowy według Macieja Maciejewskiego, red. naczelnego „Network Magazynu”, którego wystąpienie zakończyło sobotnią część szkoleniową. Należy pamiętać, że podstawą sukcesu jest KOP, czyli kompetencja, odpowiedzialność i pewność. Po wystąpieniu Maciejewskiego wszyscy udali się na uroczystą kolację, a po niej odbyły się nominacje i zabawa taneczna do rana. Był to doskonały moment na zintegrowanie się ze wszystkimi uczestnikami szkolenia, wymianę doświadczeń i poglądów.

W niedzielę rano, po fantastycznej zabawie, część uczestników udała się prosto na śniadanie, a niektórzy regenerowali siły w saunie, bądź bardziej na sportowo – uprawiając poranny jogging, aby punktualnie o 10:00 wysłuchać wystąpienia Krzysztofa Kamyka i jego grupy. Krzysztof przedstawił swój wzór na sukces: sukces=ciężka praca +zabawa+trzymanie zamkniętej buzi, po czym w części warsztatowej osoby z jego struktury odegrały scenki dotyczące pożyczania książki: Paweł Maciejewski i Adam Jaszczyński, Aleksandra Mieczyńska i Szymon Kontor, Marzena Kaczmarek i Adrian. Następnie Maciej Ejsmond opowiedział w jaki sposób prezentuje  produkty FM GROUP swoim znajomym.

Potem Rafał Guza powiedział kilka słów na temat wizerunku i wraz ze swoją grupą przygotował kilka scenek, w których zaprezentowano różne oblicza zewnętrznego autorytetu. W drugiej części swojego wystąpienia Rafał omówił jak wyznaczać cel roczny. Natomiast Kamil Cybul przedstawił bardzo ważny temat – jak stać się zewnętrznym autorytetem i kim tak naprawdę on jest. Należy pamiętać o teorii 3T, którą przywołał Kamil, a mianowicie 3 kroki do kompetencji to: teoria, trening i czas.

Nauka jest zdefiniowana jako zmiana w zachowaniu. Nie nauczyłeś się nic, dopóki nie umiesz jej wykorzystać.

Czyli o tym, dlaczego wiedza o produktach jest niezbędna mówili: Radosław Strzelecki, Piotr Glanc – produkty For Home i Katarzyna Guza – Make Up. Na koniec Jakub Piślewski, Jakub Majcher, Mikołaj Górski oraz Jakub Lehmann – laureaci programu motywacyjnego „Wyprawa po wiedzę”, przedstawili swoje wrażenia po tygodniowym pobycie w Kenii. Przygotowany przez nich filmik podziałał na uczestników seminarium jak doskonały motywator i wiele osób zapowiedziało, że na kolejną „Wyprawę po wiedzę” pojedziemy w większym składzie.

VI szkolenie w Tarnowie Podgórnym tradycyjnie zakończyło wspólne zdjęcie. Był to rewelacyjnie spędzony czas i na pewno żaden z uczestników nie żałuje, iż tegoroczna majówka rozpoczęła się właśnie w tym miejscu. Z niecierpliwością czekamy na lipiec i kolejne szkolenie, na którym zaszczyci nas swoją obecnością Michael Strachowitz! Nie stać nas na to, aby tam nie być! (Zdjęcia: Katarzyna Dadok).

Mogą Cię również zainteresować