Top Cheap Essay Proofreading Websites For School Warwick Essay Guide Volcker Quaschning Dissertation Examples Business Plan Exemple Concrete Batching Plant Examples Of Resume Letter For Student

Który naród jest najbardziej zestresowany?

przez Piotr Hoffmann

Extended DISC co roku przeprowadza badanie poziomu stresu w wybranych krajach na całym świecie. Niestety, na naszą niekorzyść okazało się, że w tym rankingu prowadzimy. Narodowy Wskaźnik Stresu mamy wyższy niż Korea Południowa.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Jesteśmy nawet bardziej zestresowani niż mieszkańcy Korei Południowej. Nasz wskaźnik stresu oscyluje na poziomie 2,2, Korei 1,98 a Chin 1,68. Największy poziom stresu występuje u nas w największych miastach i aglomeracjach. Trudno jednak łudzić się, że to zaludnienie i korki są przyczyną największego stresu naszego narodu.

Dla porównania poziom Narodowego Wskaźnika Stresu w USA wynosi tylko 1,51 a trudno porównywać którekolwiek nasze miasto do Manhattanu. Czym w ogóle jest Narodowy Wskaźnik Stresu? Według Extended DISC National Stress Indicator™ (NSI) mierzy całość poziomu negatywnego napięcia, które w pracy odczuwa jednostka. Im jest wyższy, tym mniej zbalansowane, spokojne i bezpieczne czuje się społeczeństwo. Wysoki wskaźnik NSI nie jest dla nas nowością. Zaszczytne pierwsze miejsce mieliśmy też w rankingu z 2006, 2007, 2008 i 2009 roku. Co ciekawe, o ile w Chinach czy Korei poziom stresu spada, u nas cały czas rośnie.

Mogą Cię również zainteresować