Laptop dla wymagających

W najbliższym roku zapewne czeka nas masa premier doskonałych laptopów.
Asus już teraz zapowiedział premierę dwóch laptopów z serii ROG dedykowanych dla graczy. Czego możemy się po nich spodziewać?


Podobnie jak pozostałe modele z serii G53/73, nowe laptopy tajwańskiego producenta będą wyposażone w ekrany o przekątnych 15,6″ oraz 17,3″ (LED). W każdym z opisywanych modeli znajdą się procesory Intel Core i7 drugiej generacji. Na pierwszy ogień pójdzie najsłabsza czterordzeniowa jednostka oznaczona symbolem Core i7-2630QM do 2,8 GHz z Turbo Boost.

Będzie ona współpracować z 8 GB pamięci DDR3 oraz kartą graficzną Nvidia GeForce GTX 460M z 1,5 GB pamięci GDDR5, którą użytkownicy znają już z modeli G53Jw/G73Jw. Asus wyposażył nowe urządzenia w hybrydowe dyski twarde Seagate Momentus XT (4 GB SSD SLC i do 500 GB w talerzach), które są dobrym kompromisem między wydajnością a ceną. Nie zabraknie również nagrywarek Blu-ray, portów USB 3.0 i reszty standardowego wyposażenia, które obecnie jest montowane w laptopach.

Niestety, na najnowsze komputery dla fanów gier z logo Asusa nie każdy będzie mógł sobie pozwolić. Przewidywana cena Asusa G73SW w opisywanej konfiguracji wynosi blisko 2 000 euro.

Mogą Cię również zainteresować