Magiczna firma OKG wchodzi na rynek polski

przez Maciej Maciejewski
2173 odsłony

Pierwszy wywiad „Network Magazynu” w Nowym Roku. Oto nasz dzisiejszy gość: Jiří Krčal (czytaj Jirzi Krczal). Człowiek od czasów studenckich związany z Brnem – największym ośrodkiem akademickim w Czechach, absolwent tamtejszego Uniwersytetu Mendla, założyciel i właściciel firmy OKG.

Jiří KrčalJiří Krčal

Działającą w systemie MLM firmę OKG zainicjowano w lutym 2001 roku. Jak wspomina jej założyciel: „Biorąc pod uwagę trudne początki ciężko dziś uwierzyć, że spółka istnieje już 15 lat i nadal prężnie się rozwija. W pierwszych miesiącach działalności borykaliśmy się z wieloma problemami. Sprawą najbardziej nas gnębiącą był dotkliwy brak gotówki. Brakowało nam pieniędzy na produkcję, na prowadzenie działalności, po prostu na wszystko”. Pierwsi współpracownicy OKG  zarabiali na prowizjach tak mało, że nie byli w stanie pokryć nawet najbardziej podstawowych potrzeb życiowych. Co się stało potem? Jak wygląda historia tego biznesu?

Maciej Maciejewski: Dlaczego początki działalności firmy OKG kojarzy pan z kłopotami?

Jiří Krčal: W tamtych czasach wynajmowaliśmy dwa pomieszczenia biurowe o łącznej powierzchni około 30 metrów kwadratowych w części miasta, po której ludzie bali się wieczorem chodzić. Oprócz tego brak było jakiegokolwiek zaplecza marketingowego. A jeżeli go nie ma, bardzo trudno wtedy zbudować dobry biznes. Ludzie zazwyczaj nie mają zaufania do nowej firmy typu start-up, ale z drugiej strony jest to świetna okazja, aby dołączyć do firmy, która dopiero rozpoczyna swoją działalność mimo, że brakuje zaufania do produktów czy też do osób kierujących firmą. Wtedy nie posiadaliśmy żadnych stron internetowych, katalogów, ulotek reklamowych, nie istniał jakikolwiek system szkoleniowy.

Nie było również żadnych osób, które mogłyby poprzez swoją działalność i odniesione sukcesy inspirować innych ludzi do zmiany ich stylu życia. A co najważniejsze, nie było ani opinii użytkowników, ani doświadczenia ze sprzedażą tego typu produktów. Na pytanie potencjonalnego klienta „kto używa preparaty OKG?” można było tylko odpowiedzieć posiłkując się własnym doświadczeniem z ich stosowania. A jak wiadomo, brak opinii użytkowników świadczących o korzyściach odniesionych ze stosowania produktów to poważny mankament, który może zagrozić nawet istnieniu firmy już w jej początkach. Oprócz tego, od różnych osób – a często nawet od członków własnych rodzin, dobrych znajomych, ale i niektórych osób zajmujących się ekonomią – słyszeliśmy nieraz opinie przewidujące nasz szybki koniec. Jedyną rzeczą, na którą naprawdę można było liczyć, to wiara w realizację naszych marzeń i gotowość do poświęceń oraz do ciężkiej pracy w celu ich urzeczywistnienia.

Pomimo tych wszystkich „przepowiedni” udało nam się bardzo szybko zbudować rozwijającą się, nowoczesną firmę z wieloletnią tradycją i bogatym doświadczeniem.

Maciej Maciejewski: A jak działa firma OKG dzisiaj, po 15 latach?

Jiří Krčal: O sukcesie firmy stanowi kilka podstawowych warunków. W pierwszym rzędzie ważny jest produkt. My produkujemy bardzo niezwykłe preparaty, które charakteryzują się wysoką jakością i wyjątkowym działaniem. Druga sprawa to plan marketingowy. Plan marketingowy OKG jest bardzo interesujący, sprawiedliwy, motywujący i na pewno jedyny w swoim rodzaju na skalę europejską. Nasi partnerzy mogą uzyskiwać dodatkowy dochód lub rozpocząć działalność w pełnym wymiarze czasu i uzyskać niezależność finansową, osiągając ponadprzeciętną wysokość prowizji! Trzecia sprawa to sposób zarządzania. Nasza firma kieruje się wartościami konserwatywnymi, kładąc szczególny nacisk na rozwój osobowości i stosunki międzyludzkie. Każda z osób zarządzających obecnie OKG zaczynała w tym samym punkcie, jak nasi nowi partnerzy, czyli od zera.

Dziś już trudno sobie wyobrazić świat bez technologii internetowych. W tym względzie na pewno nie pozostajemy w tyle. OKG posiada unikalny system wsparcia online. Siedząc przy komputerze każdy nasz partner posiada dostęp do swojego biura internetowego, w którym widzi co dzieje się w jego organizacji na całym świecie. Na przykład o każdej porze dnia i nocy może zobaczyć ciągle aktualizowaną, zgodnie z przychodzącymi zamówieniami, wysokość swojej prowizji. To naprawdę bardzo pobudza do pracy i ułatwia motywowanie ludzi w dolnej linii, mogących także zobaczyć, jak z godziny na godzinę rosną ich dochody.

Największym bogactwem OKG są ludzie. Każda z tych osób posiada swoją unikalną historię życia, która staje się częścią całej firmy. Razem tworzymy jedną wielką rodzinę, razem staramy się, aby OKG było nie tylko miejscem pracy, ale stało się okazją do dobrej zabawy, do wspólnego spędzania czasu, aby było stylem życia. Chcemy, aby firma OKG była dostępna dla wszystkich, również dla osób bez wcześniejszego doświadczenia. Dlatego posiadamy nowoczesny system edukacji i wsparcia dla „zwykłych ludzi” prowadzący ich „krok po kroku” do celu i pomagający im spełniać swoje marzenia oraz umożliwiający prowadzić niezwykły styl życia.

Maciej Maciejewski: Czy w momencie, kiedy postanowił pan zainicjować własną firmę MLM, posiadał pan już jakieś doświadczenia z marketingiem sieciowym?

Jiří Krčal: Tak. Nie wyobrażam sobie nikogo kto założyłby firmę działającą na zasadach marketingu sieciowego, nie posiadając żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. W rzeczywistości powstanie naszej firmy było efektem frustracji wynikającej z poprzednich doświadczeń. Kilka lat przed założeniem OKG pracowałem w pewnej czeskiej firmie działającej w systemie MLM… Będąc jej niezależnym dystrybutorem rozpocząłem działania sprzedażowe, a przede wszystkim budowanie swojego zespołu. Pierwsze kroki były trudne, ale z czasem pojawiły się sukcesy. Po roku nasza firma uruchomiła swój pierwszy zagraniczny rynek – Słowację, a wkrótce potem następny – Węgry. Biznes nabrał niewiarygodne tempo. Rok później drukowaliśmy już etykiety w językach rumuńskim i niemieckim. Zainteresowanie było olbrzymie, wszędzie byli ludzie, którzy chcieli do nas dołączyć. Fascynującym zjawiskiem było widzieć, jak ludzi porozumiewających się na co dzień różnymi językami jednoczyła jedna myśl. W ciągu trzech lat dołączyło do nas około trzydziestu tysięcy ludzi w pięciu krajach Europy. Ogarniała nas euforia!

I wtedy z jakiegoś powodu właściciel firmy i producent w jednej osobie, niemal z dnia na dzień zrezygnował z prowadzenia dystrybucji w systemie marketingu sieciowego. To był wielki cios dla wszystkich, którzy firmie poświęcili kawał swojego życia. Tysiące ludzi było rozczarowanych, firma przestała wypłacać prowizje, zawiedzeni dystrybutorzy masowo odchodzili do innych firm. Nie wiedzieliśmy co robić – usiąść i płakać czy zacząć od nowa? To była wielka próba życiowa, ale także wyzwanie. Musieliśmy sami sobie odpowiedzieć na pytanie, czy nadal będziemy biadolić i narzekać czy też korzystając z nabytych doświadczeń  pójdziemy dalej i zbudujemy nową firmę z jeszcze większym potencjałem. Decyzja była szybka a wybór jasny. Zaczęliśmy jeszcze raz z przeświadczeniem, że nie pozwolimy na to, aby historia powtórzyła się jeszcze raz. I tak właśnie powstała firma OKG. A złożonej wtedy sobie obietnicy nie złamałem do dziś.

Maciej Maciejewski: W OKG skupia się pan na dziedzinie profilaktyki zdrowia. Dlaczego wybrał pan akurat taki rodzaj produktów?

Jiří Krčal: Nad wyborem rodzaju produktów nie zastanawiałem się długo. Całe swoje życie zawodowe poświęciłem produktom, które mogą poprawić stan zdrowia ludzi. Studiując na Uniwersytecie Mendla pisałem swoją pracę magisterską na wydziale biochemii. Bardzo mnie fascynowało to, jak niezwykle złożone procesy biochemiczne zachodzą w roślinach już na poziomie komórkowym i z jaką precyzją następują po sobie. Z zainteresowaniem słuchałem wykładów pewnego profesora o cyklach biochemicznych w komórkach, a także między wierszami literatury naukowej wyczuwałem jakiś rodzaj inteligencji jądra komórki przechowującego informację genetyczną o całej roślinie, decydującą nie tylko o podziale komórek, ale także np. zawiadującą poborem, wykorzystaniem i magazynowaniem energii. Studia spowodowały dużą zmianę w moim spojrzeniu na świat. Zacząłem dostrzegać naturę jako żywy i inteligentny system, którego integralną częścią jest także człowiek. Wtedy zdarzył się przypadek, który odbił się na mojej przyszłości.

Produkty dystrybuowane przez firmę OKGProdukty dystrybuowane przez firmę OKG

Okoliczności sprawiły, że w roku 1992 wziąłem udział w wykładzie na temat zdrowego odżywiania, na którym omawiano wpływ ziół na organizm człowieka. Zaciekawiło mnie to, jak intensywnie, a równocześnie subtelnie, mogą one wywierać wpływ na zdrowie ludzkie, jakie problemy zdrowotne mogą być rozwiązywane przy ich pomocy. Dowiedziałem się wtedy, że ziołolecznictwo jest stare jak sama ludzkość, a także zaciekawiło mnie stwierdzenie, że zioła nie mogą się mylić. W mojej głowie pozostało przekonanie, że wiedzę nabytą w trakcie studiów mogę wykorzystać w praktyce.

Zaskakujące jest to, że idąc przez życie i słuchając głosu swego serca, podążamy w określonym kierunku, korzystając po drodze z wielu spotykanych kierunkowskazów, które potwierdzają słuszność naszych decyzji. Dla mnie koło zamknęło się, a ja wiedziałem i czułem mocno, że jestem na dobrej drodze.

Maciej Maciejewski: Czy może mi pan powiedzieć kilka zdań na temat Waszych produktów? Czym się cechują i jakie są ich zalety?

Jiří Krčal: Jak wspomniałem powyżej, zioła działają w sposób wyjątkowy, a więc uważam, że i nasze produkty są także wyjątkowe. W OKG prace badawcze prowadzi zespół ludzi o wielkim sercu. Dla nich sprawą najważniejszą nie jest analiza kosztów i zysków, ale odpowiedź na pytania „czy dany produkt może być wyprodukowany ze składników naturalnych, bez zawartości konserwantów i stabilizatorów chemicznych? W jaki sposób może nam, ludziom, pomóc i czy jego stosowanie będzie bezpieczne?”

Wszystkie wyprodukowane przez nas specyfiki podlegają ścisłej kontroli końcowej. Wybrane próbki z każdej partii wędrują do niezależnego, akredytowanego laboratorium, w którym badane są pod kątem bezpieczeństwa, występowania metali ciężkich i czystości mikrobiologicznej. W związku z tym dużą uwagę zwracamy na wysoką jakość surowców wykorzystywanych do produkcji naszych preparatów. Poszczególne komponenty muszą odznaczać się jakością farmaceutyczną, czyli spełniać warunki bardzo wysokiej czystości i stabilności. Wszystkie nasze preparaty są oczywiście zgłoszone do właściwych urzędów administracji państwowej.

Najważniejszym kryterium oceny produktu jest efekt końcowy jego stosowania. To, jak nam może pomóc. W niektórych przypadkach wyniki pojawiają się w przeciągu kilku minut. Ale o wiele bardziej istotne są efekty długofalowe, osiągnięte poprzez regularne zażywanie, gdyż produkt stosowany przez dłuższy czasokres wywiera wpływ na ogólny stan naszego zdrowia. Poszczególne preparaty mogą być stosowane pojedynczo, ale ich skuteczność znacząco wzrasta w przypadkach wzajemnego oddziaływania. To znaczy, że każdy dodatkowo zastosowany preparat wzmacnia działanie już używanych!

Całą filozofię zdrowia według OKG można by podsumować w następujący sposób: każda istota ludzka, począwszy od włosów na głowie aż po stopy, składa się z komórek. Jesteśmy takimi żywymi pakietami miliardów komórek. Podstawową, logiczną przesłanką stanowiącą o zdrowiu jest to, że jeśli każda komórka otrzymuje wszystko co do jej życia jest niezbędne – tzn. minerały, witaminy, pierwiastki śladowe itp. – potem spełnia swoją rolę dobrze. Ale kiedy jej „czegoś” brakuje, traci swoją witalność i powoli obumiera. A ponieważ każdy organ składa się z komórek, ich stan odbija się na funkcjonowaniu danego narządu a jak wiadomo nasze ciało to zespół organów. W efekcie czujemy się zmęczeni, możemy nawet zachorować. Ale kiedy nasze komórki „nakarmimy” i uzyskają one to, czego potrzebują, natychmiast odżywają i są pełne energii. Narządy naszego ciała działają wtedy doskonale, czujemy się mocni i zdrowi, a nasz organizm jest w stanie poradzić sobie z większością problemów zdrowotnych sam. Problemem jest to, że w sytuacji, kiedy czegoś nam brakuje, nie za bardzo wiemy, co to właściwie jest. A jeżeli nawet tak, to nie wiemy, ile tego nam brakuje, w jakiej postaci i jak te „dobre rzeczy” dostarczyć do miejsca przeznaczenia, tj. do komórek.

Większość dostępnych suplementów nie jest w stanie rozwiązać tego fundamentalnego problemu. Możemy sobie kupić jakiś preparat witaminowy, zacząć go używać i na ogół nie poczujemy różnicy. A dlaczego? Dlatego, że większość składników czynnych jest z organizmu wydalana. Innymi słowy: o ile nie uda nam się dostarczyć wszystkich niezbędnych mikroelementów do wnętrza komórek to dla swojego zdrowia niewiele zrobimy!

Jak w takim razie działają produkty OKG? Co powoduje, że są skuteczne? W pierwszym rzędzie, aby produkty zadziałały, najpierw należy szeroko otworzyć bramę wejściową do organizmu. Co to oznacza? Kluczowym pojęciem jest tutaj detoksykacja. Nasze produkty znacząco wspierają proces detoksykacji organizmu, tj. przyczyniają się do neutralizacji toksyn, a także do ich usuwania z organizmu. Sprawa druga to zapewnienie transportu składników odżywczych do miejsca przeznaczenia, czyli do komórek. Tutaj bardzo ważny jest stan serca i układu krążenia. Preparaty OKG wpływają na prawidłowe funkcjonowanie serca i przyczyniają się do utrzymania układu krwionośnego w optymalnej kondycji, umożliwiając tym samym dotarcie składników odżywczych do celu, do poszczególnych komórek naszego organizmu. Ale ani to nie oznacza jeszcze zwycięstwa. Na tym etapie konieczne jest, aby nasze komórki były w stanie aktywności. Tak, aby substancje odżywcze łatwo przedostawały się przez ich ścianki do wewnątrz i vice versa – różne produkty przemiany na zewnątrz. A jeśli to nam się uda, to dopiero teraz wypełniliśmy misję pod hasłem dobre zdrowie. I tu również w naszej ofercie znajdują się produkty, które spełniają rolę aktywatorów komórek. Po kilku dniach stosowania preparatów OKG nasze komórki zaczynają odżywać, następnie zaczynają regenerować poszczególne organy ludzkie. A zdrowe narządy ludzkiego ciała przekładają się na zdrowie całego organizmu.

Oprócz tego nasze produkty działają również na poziomach energetycznych. Co to oznacza? Najprościej mówiąc, według zasad tradycyjnej medycyny chińskiej, jeden organ oddziałuje swoją energią na drugi, tym samym go stymuluje i harmonizuje. Ten, który już został zharmonizowany, oddziałuje na następny itd. W końcu całe koło zamyka się i energia krąży pomiędzy poszczególnymi narządami, które wzajemnie się wspierają. Ostatecznym rezultatem jest energetycznie zrównoważony i zdrowy organizm. I tu właśnie udziałem produktów OKG jest wspomaganie utrzymania równowagi wewnętrznej, a w przypadkach, kiedy nastąpi jej zachwianie, mają one za zadanie wspierać organizm w przywracaniu utraconej harmonii.

Maciej Maciejewski: Jakie są reakcje ludzi korzystających z produktów OKG?

Jiří Krčal: Jesteśmy bardzo zadowoleni, że efekty stosowania produktów OKG potwierdzają bezpośrednio doświadczenia osób z nich korzystających. W zasadzie jest to praktyczna weryfikacja działania ziół zawartych w naszych produktach. Sam osobiście stosuję je od samego początku, czyli od piętnastu lat. Od dzieciństwa bywałem często przeziębiony, często chorowałem na różne zapalenia, grypy i anginy. Stosowanie antybiotyków też nie wzmacniało odporności mojego organizmu. Jednak po kilku latach używania produktów OKG uświadomiłem sobie, że grypy i anginy omijają mnie z daleka, a przez ostatnich piętnaście lat w ogóle nie byłem u lekarza! Cieszę się z tego bardzo i świadczy to o tym, że zawsze jest lepiej, taniej i przyjemniej zapobiegać chorobom, niż je potem leczyć.

Posiadamy tysiące pozytywnych opinii naszych klientów na temat działania poszczególnych preparatów. Tutaj mogę przytoczyć np. historię naszej koleżanki, która obecnie znajduje się na pozycji dyrektora generalnego, pani Dity Kolářovej. W roku 2006 poszukiwała ona produktów naturalnych, które pomogły by jej i jej dzieciom powrócić do zdrowia. Jak sama dziś opowiada, latami cierpiała na częste i bolesne migreny a dzieci miały egzemy atopowe. Produkty OKG wzbudziły jej zainteresowanie. Skorzystała z możliwości zarejestrowania się oraz następnie zakupu produktów z rabatem na użytek własny a ponieważ preparaty bardzo im pomogły, po jakimś czasie sama zaczęła je polecać innym osobom.

Maciej Maciejewski: Co spowodowało, że zainteresował się pan rynkiem polskim?

Jiří Krčal: Po wprowadzeniu naszych produktów na Słowację, Polska była kolejnym logicznym krokiem. Polska jest blisko nas nie tylko z uwagi na jej położenie geograficzne, ale także ze względu na podobieństwo językowe, historyczne oraz doskonale rozwijające się stosunki dobrosąsiedzkie. Ponadto Polaków jest około cztery razy więcej niż Czechów! To wszystko powoduje, że bardzo mnie cieszy fakt, iż produkty naszej firmy zaczną być dystrybuowane właśnie w Polsce. Pojawią się nowe doświadczenia, nowe opinie o ich oddziaływaniu. Wszyscy przekonamy się, że ludzie w Czechach, na Słowacji czy w Polsce, niezależnie od miejsca zamieszkania, są wszędzie tacy sami. Ci, którzy dołączą do OKG i zaczną stosować nasze produkty, wkrótce poczują różnicę, a więc faktycznie zaczną przekazywać swoje doświadczenia, swoją nabytą wiedzę członkom swoich rodzin, przyjaciołom, kolegom itd.. To co połączy nas wszystkich, będą właśnie produkty – działają one tak samo na wszystkie osoby bez względu na narodowość!

Warto sobie również uświadomić, że dla ludzi w Polsce nastał obecnie właściwy czas i to nie tylko dlatego, że otwieramy właśnie ten rynek i Ci, którzy do nas dołączą, będą na początku wszystkiego, ale przede wszystkim z uwagi na to, że nie codziennie jest okazja dołączyć do firmy z długoletnią tradycją, rozbudowanym zapleczem i ciekawymi produktami. Ponadto, w czasach globalizacji, polski niezależny dystrybutor OKG będzie mógł rozwijać swoją działalność nie tylko w całej Polsce, w Czechach czy na Słowacji, ale także zbudować biznes sięgający o wiele dalej w świat i uzyskiwać dochody z innych rynków.

Maciej Maciejewski: Ile i jakie produkty zostaną wprowadzone na rynek polski w pierwszej kolejności?

Jiří Krčal: W naszej ofercie znajduje się obecnie 16 produktów. W pierwszej fazie na rynek polski zostało wprowadzonych 9 preparatów. Do końca lutego 2016 powinny zostać zarejestrowane trzy następne, a cała reszta do końca roku. Ponieważ rokrocznie nasza oferta powiększa się o jeden produkt, a więc do końca roku 2016 na terenie Polski powinno być dostępnych wszystkich 17 preparatów znajdujących się w ofercie OKG.

Maciej Maciejewski: Co Polak może zyskać ze współpracy z państwa firmą?

Jiří Krčal: Produkty OKG sprzedawane są w systemie marketingu sieciowego. Powód jest oczywisty. Nie chcemy, aby nasi klienci produkty „tylko kupowali”. Naszym celem jest, aby zakupione preparaty także używali. I dlatego właśnie każdy klient posiada swojego konsultanta (niezależnego dystrybutora OKG), od którego może otrzymać wszelkie informacje dotyczące produktów oraz ich stosowania.

Co do możliwości współpracy… Do naszej nieustannie rosnącej sieci OKG zazwyczaj dołączają ludzie, którzy chcą zmienić coś w swoim życiu. Łączy nas jedno – wszyscy zaczynaliśmy z tego samego punktu startowego. Bez znaczenia był tutaj wiek, płeć, rasa, narodowość, przekonania polityczne czy wyznanie. Nieważne jest, kim byliśmy wczoraj! W OKG zależy tylko na jednym: gdzie chcemy być jutro! I każdy, kto działa, zawsze za swoją pracę otrzymuje wynagrodzenie! Darzymy głębokim szacunkiem wszystkich naszych partnerów, są oni integralną częścią firmy. Bez nich OKG by nigdy nie istniała.

Niektórzy z nich dołączyli do OKG tylko ze względu na produkty – zarejestrowali się i kupują je z rabatem z przeznaczeniem dla siebie i osób najbliższych. Inni z kolei byli zainteresowani dodatkowym dochodem. Zazwyczaj chcieli zaoszczędzić trochę pieniędzy na wakacje, na kupno nowej komórki lub komputera, na remont mieszkania czy z przeznaczeniem dla dzieci. Osoby te sprzedają nasze produkty i uzyskują natychmiastowy dochód. Wiele z nich działa w ten sposób przez całe lata i twierdzi, że produkty OKG sprzedają się same. I tacy ludzie w OKG mają swoją niezastąpioną rolę. Następnie są też osoby, dla których celem było zbudowanie swojego zespołu. Ci ludzie rejestrują, szkolą i prowadzą nowych, niezależnych partnerów. Ich zamiarem jest osiąganie regularnych dochodów. Zbudowanie sieci umożliwiającej uzyskiwanie dochodu pasywnego, to nie jest oczywiście kwestia dni. To zajmie trochę czasu. Ale wkrótce Ci ludzie nauczą się korzystać z przygotowanego inteligentnego systemu OKG.

Po pewnym czasie widzą, że to nie oni pracują dla systemu, ale wręcz odwrotnie – system pracuje dla nich, umożliwiając np. uzyskiwanie dwukrotnie większego dochodu w czasie o połowę krótszym. Dla tych najbardziej ambitnych, którzy stawiają sobie najwyższe cele, przygotowaliśmy nieograniczone możliwości budowania swojej organizacji, rozwoju osobistego, edukacji i możliwości rozwoju kariery. Ci ludzie prędzej czy później osiągają najwyższe pozycje i stają się liderami OKG.

Ale niezależnie od powodu, który kieruje ludźmi aby dołączyli do nas – wszyscy są mile widziani. Nie jesteśmy zainteresowani wewnętrzną rywalizacją pomiędzy naszymi poszczególnymi partnerami, ale staramy się, aby każdy rywalizował sam ze sobą porównując, gdzie był wczoraj i gdzie znajduje się dziś. I naprawdę nie jest ważna szybkość z jaką pokonujemy poszczególne szczeble kariery. Każdy z nas ma swoją unikalną historię i swój własny, niepowtarzalny sposób pracy. I między innymi dlatego firma OKG jest tak magiczna!

Maciej Maciejewski: Dlaczego warto współpracować z OKG?

Jiří Krčal: Istnieje tak wiele pobudek, dla których ludzie rozpoczęli współpracę z OKG, ilu jest niezależnych partnerów. Ale mimo wszystko można podać kilka typowych powodów, dla których warto do nas dołączyć. Przede wszystkim to jest BIZNES BEZ RYZYKA I POTRZEBY POMYSŁU. Zazwyczaj rozpoczęcie jakiegoś biznesu zawsze wiąże się z wysokim ryzykiem inwestycyjnym, a co najważniejsze na początku musi być dobry pomysł. U nas można zacząć robić interesy z niemal zerową inwestycją. Nie trzeba także martwić się o wdrażanie produktów, uzyskiwanie zezwoleń czy o sprawy związane z marketingiem. Nie trzeba także opłacać żadnych pracowników, kupować surowców do produkcji i dbać o zapasy wyrobów gotowych. PRODUKTY WYSOKIEJ JAKOŚCI – z OKG można uzyskać dostęp do wysokiej jakości produktów, których nie można kupić gdzie indziej. Produktów, które naprawdę działają i pochodzą bezpośrednio od producenta! DUŻA OSZCZĘDNOŚĆ – wysokość rabatu przy zakupie naszych produktów wynosi minimalnie 40%! SZANSA NA DODATKOWY DOCHÓD – niepowtarzalna okazja do prowadzenia działalności w niepełnym wymiarze godzin lub rozwinięcia swojego biznesu na większą skalę. SZANSA NA WŁASNY DOCHODOWY BIZNES – z nami można stać się właścicielem własnej niezależnej firmy, z którą można rozwijać się nawet na poziomie międzynarodowym. PROGRAM SZKOLEŃ I TRENINGÓW – dzięki specjalnemu programowi szkoleniowemu OKG można rozpocząć działalność bez uprzedniej wiedzy, doświadczenia i umiejętności. WYSOKI WSKAŹNIK SUKCESU BEZ ŻADNEGO RYZYKA – pomoc naszych doświadczonych specjalistów prowadzących każdego „krok po kroku” do sukcesu i pomagających uniknąć niepotrzebnych błędów. W przeciwieństwie do tradycyjnej działalności gospodarczej zupełny brak ryzyka, ponieważ koszty początkowe są minimalne. BYCIE CZĘŚCIĄ NASZEJ WIELKIEJ RODZINY – każdy może uczestniczyć w życiu towarzyskim i imprezach „rodzinnych” oraz poznać, ilu nowych przyjaciół zyska w krótkim czasie. WYPOCZYNEK NA RACHUNEK FIRMY – system bonusów w OKG to także możliwość wyjazdu na urlop wypoczynkowy, który jest finansowany w całości lub częściowo przez firmę. ROZWÓJ OSOBISTY I ZAWODOWY – dla każdego istnieje u nas wystarczająco dużo możliwości do rozwoju osobistego i zawodowego oraz umiejętności w zakresie przedsiębiorczości. PRZYCZYNIENIE SIĘ DO POPRAWY STYLU ŻYCIA INNYCH LUDZI – jednym z najbardziej motywujących czynników dla partnerów OKG jest niesienie pomocy ludziom w poprawie ich stylu i jakości życia. PEŁNE WSPARCIE ONLINE – system MLM otrzymał przed paru laty niesamowitą technologię o nazwie internet. Na początku nie mieliśmy pojęcia co ta unikalna technologia będzie oznaczać dla OKG. Dzięki niej spełniły się marzenia olbrzymiej większości naszych partnerów, należące jeszcze niedawno do kategorii „science-fiction”. Wystarczy wyobrazić sobie, że można siedzieć wygodnie w domu przy komputerze z dostępem do internetu. Na stronie internetowej, którą ma dyspozycji każdy nasz partner, po zalogowaniu, są widoczne wszystkie zamówienia wpływające do niego z całego kraju. Może również śledzić zamówienia, uzyskiwane punkty oraz wysokość prowizji w całym swoim zespole mimo, że jego członkowie mogą znajdować się nie tylko na terytorium całej Polski, ale również za granicami kraju. I tak np. jeżeli jego partner w 18 linii mieszkający w Bratysławie kupuje jakiś produkt, zamówienie jest widoczne na ekranie komputera natychmiast w trybie online, łącznie z obliczoną przez system prowizją. Internet umożliwia również organizację wirtualnych spotkań, szkoleń, webinarów, a to wszystko w zaciszu własnego domu. Niektórzy odnoszą w ten sposób sukces prawie nie wchodząc z domu! 

Maciej Maciejewski: Kim są ludzie, o których można powiedzieć, że współpracując z OKG odnieśli sukces?

Jana Stejskalova Jana Stejskalova 

Jiří Krčal: Osoby, które odniosły sukces współpracując z OKG pochodzą z bardzo różnych środowisk. Wśród partnerów naszej firmy można znaleźć urzędników, nauczycieli, pracowników służby zdrowia, a także robotników, studentów, rencistów i emerytów oraz wiele młodych mam na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Przykładem tu może być Jana Stejskalova – obecnie na pozycji dyrektora generalnego, która przed laty była nauczycielką. W wyniku życiowych perypetii została samotna z dwójką nastoletnich synów i dużym zadłużeniem. Mimo to nie załamała się i rozpoczęła współpracę z naszą firmą. Żadnych długów już dawno nie ma i jest osobą niezależną finansowo oraz czasowo. Trochę inną historię opowiada o sobie jeden z dyrektorów wykonawczych – Jiři Steiner. Po 8 latach prowadzenia firmy budowlanej, psychicznie, fizycznie i finansowo wyczerpany, postanowił zakończyć tę działalność. Zdecydował sią zacząć wszystko totalnie od nowa – podpisał umowę dystrybutorską z firmą OKG i jak sam mówi, od tego momentu jego życie zaczęło się radykalnie zmieniać. Obecnie pracuje z żoną i powoli razem pną się po szczeblach kariery w OKG.

Jiři Steiner z żonąJiři Steiner z żoną

Wszystkie osoby zainteresowane biznesem OKG serdecznie zapraszamy na pierwszą w Polsce Konferencję Informacyjną, która odbędzie się w dniu 13 lutego 2016 o godzinie 14:00 w katowickim hotelu Qubus. W trakcie trzygodzinnego programu będą omawiane wszystkie aspekty działalności naszej firmy na polskim rynku, będzie można poznać bliżej osoby znajdujące się na najwyższych pozycjach a także spotkać się i porozmawiać z założycielem i właścicielem firmy OKG panem Jiřim Krčalem. Wstęp na spotkanie bezpłatny, trzeba tylko wcześniej zarezerwować miejsce na stronie: 

www.katowice.okg-family.pl

Mogą Cię również zainteresować