Marnowanie czasu w pracy

przez Piotr Hoffmann

Ile czasu można marnować w pracy na nie robienie tego, co de facto należy do obowiązków? Statystyki podają, że młodzi pracownicy marnują około 2 godzin dziennie. Nie są jednak rekordzistami – menedżerowie wysokiego szczebla, potrafią zmarnować w robocie nawet 8 godzin.


Takie dane ujawniło śledztwo prowadzone przeciwko pracownikom Federalnej Komisji Giełdy Papierów Wartościowych w USA. Miało ono na celu sprawdzić to, w jaki sposób członkowie komisji nie zauważyli oraz nie zapobiegli światowemu kryzysowi. Okazuje się, że pracownicy SEC kryzysowi nie zapobiegli, bardziej bowiem niż hossy i bessy interesowały ich… panienki z internetu.

Menedżer wysokiego szczebla pracujący w SEC zarabia około 222 000 dolarów rocznie. Całkiem niezła sumka za to, że – jak wynika z raportu komisji śledczej – większość dnia spędzał na oglądaniu rozbieranych zdjęć w sieci. Jeden z pracowników SEC był w stanie oglądać je przez 8 godzin dziennie. Inny, próbował w ciągu miesiąca 16 000 razy wchodzić na strony o tematyce pornograficznej – przy okazji musiał cierpliwie pracować nad omijaniem zabezpieczeń na sprzęcie, który uniemożliwiał łączenie się z takimi stronami. W sumie, śledztwo wykryło, że aż 17 osób z komisji, w ramach swoich służbowych obowiązków, wolało erotyczne strony. W takim świetle nawet Brytyjczycy – znani ze swojego zamiłowania do oglądania takich stron w pracy – wypadają słabiutko.

Mogą Cię również zainteresować