Marzenie każdego kucharza?

przez Marek Wyrzychowsk
498 odsłony

Używanie komputera w kuchni nie wydaje się czymś niecodziennym. W końcu w internecie można znaleźć mnóstwo ciekawych przepisów. Jednak pewien projektant postanowił pójść o krok dalej. Połączył ze sobą kilka kuchennych sprzętów, robiąc z nich niebywały gadżet dla miłośników gotowania.

źródło: Yankodesign.com
źródło: Yankodesign.com

Dragan Trenchevski postanowił połączyć w jedno urządzenie trzy, zdawałoby się kompletnie różne sprzęty. Electrolux Mobile Kitchen z zewnątrz wygląda jak laptop, jednak już po otwarciu pokrywy widać kolosalne różnice. W miejscu, gdzie powinna być klawiatura, znajduje się wyciągana deska do krojenia wraz z zestawem tarek, a pod nią regulowany palnik indukcyjny. Dotykowy ekran pozwala adeptom sztuki gotowania na przeglądanie internetu w poszukiwaniu przepisów i poradników.

Jak przystało na gadżet XXI wieku, jest w nim też kilka funkcji społecznościowych. Kamerka internetowa, mikrofon i głośniki pozwolą na wspólne gotowanie ze znajomymi, a dzięki dostępowi do portalu społecznościowego dla gotujących dzielenie się swoimi ulubionymi przepisami jest bardzo łatwe. Urządzenie wyposażono też w baterię, więc można je wykorzystywać nawet z daleka od gniazdka elektrycznego. Choć na zdjęciu wszystko wygląda pięknie, trudno sobie wyobrazić taki gadżet w praktyce. Choćby olej pryskający z patelni na drogi sprzęt oraz ekran dotykowy zabrudzony tłustymi i mokrymi palcami.

Mogą Cię również zainteresować