Mąż nadal głównym żywicielem rodziny

przez Piotr Hoffmann
353 odsłony

Coraz więcej kobiet podejmuje się pracy zawodowej, a niejednokrotnie to właśnie kobiety są jedynymi żywicielkami rodziny. Mimo tego, w sytuacji, w której oboje małżonkowie mieliby pracować przez więcej niż etat tygodniowo, to kobieta zrezygnuje z kariery i skróci okres pracy, a nie jej mąż.

Jak czytamy na portalu Infopraca.pl badania dotyczące tego, jak ilość pracy małżonka wpływa na karierę „drugiej połówki” przeprowadzono na Cornell University. W sumie przebadano ponad 25 tys. osób i odkryto, że w sytuacji, w której mąż pracuje na półtorej etatu, żona jest skłonna zrezygnować ze swojej kariery. Jeśli to jednak żona pracuje tak ciężko – mąż z pracy nie rezygnuje.

W przypadku, gdy Twój mąż pracuje 60 godzin tygodniowo, Twoje szanse na to, że porzucisz karierę rosną o 42% (a jeśli masz dzieci, to prawie na pewno zrezygnujesz z pracy). Jeśli jednak to Ty pracujesz po 60 godzin tygodniowo, mąż nie będzie skłonny zrezygnować z pracy, by zająć się domem bądź dziećmi – czytamy w wynikach badań.

Zjawisko to można zauważyć głównie u specjalistów i wśród kadry managerskiej.

Mogą Cię również zainteresować