Mediafun nagrodzony!

przez Maciej Maciejewski
661 odsłony

Maciej Budzich, najpierw świetny grafik, a teraz bloger, jeden z najlepszych w Polsce znawców od nowych mediów, specjalista w budowaniu marki i wizerunku w internecie, inicjator wielu konferencji i seminariów (nawet politycznych) otrzymał nagrodę „Człowiek Roku Internet Standard”.

Maciek, jednoosobowy kombajn multimedialny, autor popularnego bloga o reklamie, marketingu i nowych mediach (www.blog.mediafun.pl) jest związany z „Network Magazynem” od końcówki 2003 roku, czyli od samego początku naszego pisma. Od ok. dwóch lat jest w „NM” dyrektorem artystycznym. Tym bardziej cieszy nas fakt, że otrzymał nagrodę za swoją ciężką, mozolną pracę, dla której przez kilka lat wyrzekał się wielu przyjemności, a poświęcił niejedno, ze zdrowiem włącznie.


Dzisiaj, oczywiście na swoim blogu, napisał: „Najpierw pierwsze zaskoczenie, ponieważ znalazłem się w gronie nominowanych do nagrody Człowiek Roku Internet Standard obok takich tuzów branży jak Łukasz Wejchert – Onet.pl, Marcin Pery – Redefine czy Jarosław Sobolewski – IAB Polska. Nie wiem kto stoi za tą nominacją, ja w każdym razie paluchów w tym nie maczałem. Potem kolejne, olbrzymie zaskoczenie, bo okazało się, że nagrodę otrzymuje właśnie ja! Wow! Tym bardziej jest to miłe, że nagroda nie jest efektem plebiscytu i kolekcjonowania głosów (gdzie tak naprawdę wynik zależy od tego, jak bardzo potrafisz zmobilizować do głosowania społeczność swoich znajomych) ale wynikiem obrad kapituły konkursu (przyznaję, nie znam dokładnych zasad). Przede wszystkim zaskoczyło mnie (pozytywnie oczywiście) uzasadnienie przyznania nagrody: w uznaniu za konsekwentną pracę w budowaniu marki bloga i blogera, zaangażowanie w liczne, ważne, z punktu widzenia branżowego, społecznego i politycznego wydarzenia oraz niestandardowe pomysły i przecieranie szlaków; obecność wszędzie tam, gdzie trzeba i uczynienie z pasji sposobu na życie i zarabianie. Uzasadnienie cieszy tym bardziej, że po raz kolejny udało się udowodnić, że uznanie branży internetowej może zdobyć… zwykły bloger.”

To już druga bardzo ważna dla Maćka nagroda. Na początku tego roku otrzymał wyróżnienie specjalne w konkursie Blog Roku organizowanym przez Onet.pl i również uzasadnienie jury było zgodne z tym, co robi: za przecieranie szlaków w blogosferze w kwestii zarabiania na blogu, za grę fair play, przejrzystość reguł w kontakcie bloger-reklamodawca, za popularyzowanie wiedzy o mediach, społecznościach, reklamie, za otwartość na innych, dzielenie się doświadczeniem (konferencje MediafunLAB), za udowodnienie, że media są fun. Gratulujemy, i życzymy mnóstwo zdrowia!

Mogą Cię również zainteresować