Menedżerki Sprzedaży Bezpośredniej wyróżnione podczas V edycji gali Polish National Sales Awards 2013

przez Jolanta Flag

Przedstawicielki Avon i Mary Kay – firm zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu Sprzedaży Bezpośredniej – zostały wyróżnione w kategorii Menedżer Sprzedaży Bezpośredniej w V edycji prestiżowego konkursu Polish National Sales Awards. Iwona Ruszak współpracująca z Avon Cosmetics oraz Dorota Pastuszak związana z Mary Kay, odebrały wyróżnienia z rąk Mirosława Lubonia, dyrektora generalnego PSSB. Jaka jest tajemnica sukcesu najlepszych? Najważniejsze są dwa czynniki: dobre wyniki i etyka w działaniu.

Iwona Ruszak i Mirosław LubońIwona Ruszak i Mirosław Luboń

Iwona Ruszak, okręgowy menedżer sprzedaży w Avon i Dorota Pastuszak, naczelna dyrektor sprzedaży w Mary Kay – wyróżnione w kategorii Menedżer Sprzedaży Bezpośredniej – z dumą odebrały wyróżnienia z rąk Mirosława Lubonia, dyrektora generalnego Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej, podczas uroczystej gali PNSA. Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali wartościowe nagrody w postaci specjalnych szkoleń sprzedażowych. Iwona Ruszak i Dorota Pastuszak zostały nagrodzone za dobre wyniki i etykę w działaniu w sprzedaży bezpośredniej i MLM (w tym modelu porusza się firma Mary Kay).

ReklamaReklama

– Jestem dumna i zmotywowana do dalszego doskonalenia swoich umiejętności menedżerskich. To dla mnie duży sukces i pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie – powiedziała Iwona Ruszak, współpracująca od 16 lat z Avon Cosmetics. Jako młoda, 21-letnia dziewczyna była zafascynowana kosmetykami Avon. Jakość produktów i chęć zarobienia na ich zakup zdecydowały o podjęciu współpracy z firmą. – Rozkochałam większość swoich znajomych w produktach Avon i tak okazało się, że mogę moją pasję przekuć w sukces zawodowymówi Iwona Ruszak. Po roku wytężonej pracy w charakterze konsultantki i niekwestionowanych osiągnięciach awansowała na okręgową menedżer sprzedaży.

Dorota Pastuszak i Mirosław LubońDorota Pastuszak i Mirosław Luboń

– Jestem zaszczycona tak prestiżowym wyróżnieniem. Nagroda jest dla mnie uznaniem i potwierdzeniem właściwie realizowanych zadań, przy zachowaniu najwyższych standardów pracy. Cieszy tym bardziej, że realizuję się zawodowo, moja praca daje mi satysfakcję i spełnieniemówi Dorota Pastuszak, naczelna dyrektor sprzedaży, od 7 lat współpracująca z Mary Kay. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w korporacji. W ciągu 9 lat osiągnęła najwyższe z możliwych stanowisko. Więcej jako kobieta zdobyć nie mogła. Chęć dalszego rozwoju zawodowego i osobistego, niezależność czasowa i finansowa, brak tzw. szklanego sufitu, zdecydowały o rozstaniu z korporacją i podjęciu współpracy z Mary Kay. Tutaj w bardzo krótkim czasie wiele osiągnęła. Po kilku miesiącach intensywnej pracy i dużego zaangażowania w MLM awansowała na niezależną dyrektor sprzedaży, rozpoczynając tym samym prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Zbudowała zespół 800 osób w obszarze biznesowym, wydebiutowała 9 młodszych dyrektor i intensywnie pracuje nad rozwojem kolejnych liderów. Udziela konsultacji, sprzedaje produkty, szkoli swoje konsultantki.

Sprzedaż bezpośrednia w tym MLM to przede wszystkim stały kontakt z ludźmi, budowanie trwałych, długofalowych relacji z nimi oraz etyka w działaniu. Praca w sprzedaży kształtuje charakter. Iwona Ruszak przeszła prawdziwą metamorfozę osobowościową. Z nieśmiałej dziewczyny została okręgową menedżer sprzedaży zarządzającą grupą ponad 100 liderów i ok. 2000 konsultantek.

Dorota Pastuszak i Iwona RuszakDorota Pastuszak i Iwona Ruszak

– Współpraca z Avon pozwoliła mi nie tylko rozpocząć karierę i osiągnąć sukces zawodowy, ale również pogodzić życie prywatne z pracą. Ukończyłam studia na kierunku promocji zdrowia oraz zarządzania zasobami ludzkimi, a od 5 lat jestem również dumną mamą – mówi Iwona Ruszak. Avon daje mi nie tylko niezależność finansową, ale przede wszystkim pewność siebie oraz satysfakcję, że pomagam innym rozwijać się zawodowo. Z dumą patrzę na swój zespół liderów i konsultantów – ludzi z pasją, ambitnych. Każdy ich sukces jest również moim sukcesemdodaje.

ReklamaReklama

Sukces definiuję poprzez postrzeganie świata i ludzi. My sami decydujemy o własnym szczęściu i tak powinniśmy kreować rzeczywistość, aby to szczęście osiągnąć. Największym sukcesem jest dla mnie rozwój moich ludzi z grupy biznesowej – mówi Dorota Pastuszak, współpracująca z Mary Kay. Sukces nie wymaga detali ale codziennej dyscypliny. Idąc na spotkanie ze szminką czasami dotykam tylko ust, czasami sięgam znacznie głębiej, dotykając umysłów i serc. Sprawia mi to ogromną satysfakcję bo dostrzegam, że przez zmianę postrzegania samych siebie, rośnie nasze poczucie wartości i samoocena. Współpraca z Mary Kay to nie tylko świetne kosmetyki i najwyższej jakości serwis, ale przede wszystkim nieograniczone możliwości rozwoju, budowanie trwałych, długofalowych relacji i niekończący się proces samodoskonalenia. A to wszystko w ramach mądrze wspierającej firmy, zbudowanej na wyjątkowych wartościach pielęgnowanych i niezmiennych od 50 lat – dodaje.

Polish National Sales Awards to pierwsze w Polsce przedsięwzięcie, które poprzez organizowany konkurs promuje dobre praktyki i standardy sprzedaży. Głównym celem PNSA jest działanie na rzecz rozwoju przedsiębiorstw przez wspieranie działów sprzedaży przy jedno­czesnym tworzeniu etosu profesjonalnego sprzedawcy. Uczestnicy konkursu PNSA przeszli bardzo restrykcyjny proces weryfikacji i oceny, zgodnie z unikatową i obiektywną metodologią PNSA. Działania pracowników w obszarze sprzedaży były weryfikowane podczas dwóch etapów prac komisji sędziowskiej. Najpierw członkowie 50-osobowej komisji sędziowskiej oceniali formularze zgłoszeniowe, a następnie zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu finaliści, przedstawiali indywidualne, 20-minutowe prezentacje. W tegorocznej edycji, w 18 kategoriach konkursowych nagrody i wyróżnienia odebrało łącznie 36 osób.

– Wyróżnienie Iwony Ruszak i Doroty Pastuszak – Menedżerek Sprzedaży Bezpośredniej, jest potwierdzeniem rzetelności, profesjonalizmu, najwyższych standardów pracy i etycznych postaw w biznesie firm zrzeszonych w PSSB – powiedział Mirosław Luboń, dyrektor generalny Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.  

Mogą Cię również zainteresować