Miejsca skazane na biznes

przez Maciej Badowski
457 odsłony

Londyn jest w dalszym ciągu na pierwszym miejscu rankingu najlepszych miast do prowadzenia działalności biznesowej w Europie. Niemcy mają najwięcej miast przyjaznych dla biznesu, a Wiedeń odnotował największy awans w rankingu.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Jak dowiadujemy się z badania przeprowadzonego przez firmę Cushman & Wakefield Londyn, Paryż i Frankfurt po raz kolejny pozostają trzema najlepszymi miastami do prowadzenia działalności biznesowej w Europie. Jednak lokalizacją najbardziej preferowaną przez firmy planujące rozwój jest Moskwa. Największy awans, bo aż o sześć pozycji, odnotował Wiedeń, plasując się obecnie na 22 miejscu wśród najlepszych europejskich miast dla biznesu.

W klasyfikacji ogólnej Londyn utrzymał pozycję lidera, którą zajmuje niezmiennie od rozpoczęcia badań w 1990 roku. Paryż i Frankfurt ponownie zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Bruksela odnotowała lepszy wynik niż przed rokiem i awansowała na czwarte miejsce, tuż przed Barceloną. Tegoroczne, dwudzieste pierwsze wydanie badania European Cities Monitor było oparte na wywiadach z kadrą menedżerską i członkami zarządów odpowiedzialnymi za lokalizację 500 największych firm europejskich. Na podstawie szczegółowej analizy przygotowywany jest ogólny ranking najlepszych miast w Europie, które w ocenie firm zostały uznane za najlepsze dla prowadzenia działalności biznesowej i najlepsze miasta do lokowania biznesu dzisiaj.

Najważniejsze cztery czynniki dla firm podejmujących decyzję o lokalizacji biznesu, to w kolejności: łatwy dostęp do rynków i klientów, dostępność wykwalifikowanej kadry, jakość usług telekomunikacyjnych oraz krajowe i międzynarodowe połączenia transportowe.

Mogą Cię również zainteresować