Morsomme historier til fest alta Polen sexy video gang bang porno grave hva kvinner vil ha Gratis erotikk tysk by kryssord Puls trening erotisk historier Libertine libertine video sexy videoer

Mistrzostwa Europy w Przemawianiu Publicznym

przez Piotr Hoffmann

Polska po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Przemawianiu Publicznym. Odbędą się one w Poznaniu na dwa tygodnie przed rozpoczęciem Euro 2012 podczas największej na naszym kontynencie Konferencji Przemówień Publicznych.

Oprócz entuzjastów wystąpień publicznych pojawią się na niej znani i profesjonalni mówcy – gościem honorowym będzie Mark Hunter, zwycięzca Mistrzostw Świata Przemówień Publicznych w roku 2009.

Organizatorem Konferencji Przemówień Publicznych są poznańskie Kluby Toastmasters International, w którym co tydzień spotykają się ludzie, aby uczyć się kompetentnego komunikowania w praktyce. Ideą Klubów Toastmasters i organizowanej konferencji jest udowodnienie, że umiejętność skutecznego przemawiania publicznego jest niezbędna w życiu każdego człowieka. – Na nasze spotkania otwarte przychodzą ludzie w wieku 18-80 lat bez względu na branżę, kwalifikacje i doświadczenie – opowiada Bartosz Binczewski, członek Klubu Toastmasters i współorganizator tego przedsięwzięcia. – Zdobyte w Klubach Toastmasters kompetencje wykorzystywane są codziennie zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej, ponieważ umiejętność komunikowania się jest niezbędna tak w pracy, jak i w budowaniu relacji z ludźmi – dodaje.

Mistrzowie dzielą się wiedzą

Konferencja Mówców podzielona jest na dwie części: konkursową i warsztatową. Podczas pierwszej, odbędą się konkursy w 3 językach: angielskim, niemieckim i po raz pierwszy na poziomie europejskim – polskim. Najlepsi mówcy z całej Europy będą walczyć o awans do Mistrzostw Świata w Przemawianiu Publicznym. Jednak przede wszystkim na konferencji będzie można wysłuchać światowej sławy oratorów, którzy podczas swoich paneli edukacyjnych przekażą słuchaczom wiedzę ugruntowaną wieloletnim doświadczeniem. W programie pojawią się między innymi: najbardziej aktualne metody wzbogacenia warsztatu mówcy, komunikowanie w kierowaniu zespołem czy sztuka słuchania i udzielania informacji zwrotnej.

Sztuka mówienia i aktywnego słuchania

Czym jest Toastmasters International? To międzynarodowa organizacja non-profit, która działa na świecie od 88 lat i obecnie zrzesza ponad 270 tysięcy członków w 13 tysiącach klubów w 116 krajach na całym świecie. Kształci w zakresie wystąpień publicznych oraz kompetencji liderskich. – Uczymy przełamywania strachu przed wystąpieniami wśród społeczeństwa, pomagamy Polakom podnieść kwalifikacje i pewność siebie, prowadzimy otwarte warsztaty na uczelniach i w firmach – wymienia Binczewski.

– Kluby Toastmasters są najtańszą i najskuteczniejszą formą nauki wypowiadania się, aktywnego słuchania i przekazywania informacji zwrotnej. System edukacji w Polsce niestety nie spełnia takiej funkcji, dlatego kluby Toastmasters są niezbędne do tego, aby budować nową jakość komunikowania – dodaje Monika Kasprzyk, główny organizator konferencji w Poznaniu i członkini Toastmasters od ponad 5 lat.

– Tworzymy także przyjazne środowisko, w którym Polacy mogą wykorzystać i wzmocnić umiejętność prowadzenia projektów czy zarządzania zespołem – podsumowuje Bartosz Binczewski. Na spotkanie Klubu Toastmasters można przyjść bezpłatnie już w ponad 20 miastach Polski.

7 Steps to Becoming a Top Notch Moderator from New Pace on Vimeo.

Konferencja Mówców odbędzie się w dniach 25-27.05.2012 roku w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zapisy oraz informacje na jej temat dostępne są  pod adresem www.tmpoznan2012.org a w razie potrzeby więcej informacji udzieli:

Bartosz Binczewski
Media Relations Coordinator
T: +48 661 396 984 (PL)
E: [email protected]
http://www.tmpoznan2012.org/

Mogą Cię również zainteresować