Mistrzostwa Europy w Przemawianiu Publicznym

przez Piotr Hoffmann

Polska po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Przemawianiu Publicznym. Odbędą się one w Poznaniu na dwa tygodnie przed rozpoczęciem Euro 2012 podczas największej na naszym kontynencie Konferencji Przemówień Publicznych.

Oprócz entuzjastów wystąpień publicznych pojawią się na niej znani i profesjonalni mówcy – gościem honorowym będzie Mark Hunter, zwycięzca Mistrzostw Świata Przemówień Publicznych w roku 2009.

Organizatorem Konferencji Przemówień Publicznych są poznańskie Kluby Toastmasters International, w którym co tydzień spotykają się ludzie, aby uczyć się kompetentnego komunikowania w praktyce. Ideą Klubów Toastmasters i organizowanej konferencji jest udowodnienie, że umiejętność skutecznego przemawiania publicznego jest niezbędna w życiu każdego człowieka. – Na nasze spotkania otwarte przychodzą ludzie w wieku 18-80 lat bez względu na branżę, kwalifikacje i doświadczenie – opowiada Bartosz Binczewski, członek Klubu Toastmasters i współorganizator tego przedsięwzięcia. – Zdobyte w Klubach Toastmasters kompetencje wykorzystywane są codziennie zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej, ponieważ umiejętność komunikowania się jest niezbędna tak w pracy, jak i w budowaniu relacji z ludźmi – dodaje.

Mistrzowie dzielą się wiedzą

Konferencja Mówców podzielona jest na dwie części: konkursową i warsztatową. Podczas pierwszej, odbędą się konkursy w 3 językach: angielskim, niemieckim i po raz pierwszy na poziomie europejskim – polskim. Najlepsi mówcy z całej Europy będą walczyć o awans do Mistrzostw Świata w Przemawianiu Publicznym. Jednak przede wszystkim na konferencji będzie można wysłuchać światowej sławy oratorów, którzy podczas swoich paneli edukacyjnych przekażą słuchaczom wiedzę ugruntowaną wieloletnim doświadczeniem. W programie pojawią się między innymi: najbardziej aktualne metody wzbogacenia warsztatu mówcy, komunikowanie w kierowaniu zespołem czy sztuka słuchania i udzielania informacji zwrotnej.

Sztuka mówienia i aktywnego słuchania

Czym jest Toastmasters International? To międzynarodowa organizacja non-profit, która działa na świecie od 88 lat i obecnie zrzesza ponad 270 tysięcy członków w 13 tysiącach klubów w 116 krajach na całym świecie. Kształci w zakresie wystąpień publicznych oraz kompetencji liderskich. – Uczymy przełamywania strachu przed wystąpieniami wśród społeczeństwa, pomagamy Polakom podnieść kwalifikacje i pewność siebie, prowadzimy otwarte warsztaty na uczelniach i w firmach – wymienia Binczewski.

– Kluby Toastmasters są najtańszą i najskuteczniejszą formą nauki wypowiadania się, aktywnego słuchania i przekazywania informacji zwrotnej. System edukacji w Polsce niestety nie spełnia takiej funkcji, dlatego kluby Toastmasters są niezbędne do tego, aby budować nową jakość komunikowania – dodaje Monika Kasprzyk, główny organizator konferencji w Poznaniu i członkini Toastmasters od ponad 5 lat.

– Tworzymy także przyjazne środowisko, w którym Polacy mogą wykorzystać i wzmocnić umiejętność prowadzenia projektów czy zarządzania zespołem – podsumowuje Bartosz Binczewski. Na spotkanie Klubu Toastmasters można przyjść bezpłatnie już w ponad 20 miastach Polski.

7 Steps to Becoming a Top Notch Moderator from New Pace on Vimeo.

Konferencja Mówców odbędzie się w dniach 25-27.05.2012 roku w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zapisy oraz informacje na jej temat dostępne są  pod adresem www.tmpoznan2012.org a w razie potrzeby więcej informacji udzieli:

Bartosz Binczewski
Media Relations Coordinator
T: +48 661 396 984 (PL)
E: [email protected]
http://www.tmpoznan2012.org/

Mogą Cię również zainteresować