MLM CONTACT ME. Aplikacja, która pomoże Ci zbudować duży biznes

przez Maciej Maciejewski

Pamiętacie jak robiło się network marketing 30 lat temu? O telefonie komórkowym mogliśmy wtedy jedynie pomarzyć. Zazwyczaj dzwoniło się z poczty, albo budki na mieście. A te prezentacje na lampowych rzutnikach, gdzie trzeba było kilka dni wcześniej rysować wykresy na foliach. Pamiętacie? Dziś biznes MLM można rozwijać inaczej. Łatwiej, szybciej, taniej… Mocniej.

Grzegorz Radziszewski

Dziś do budowania biznesu MLM przede wszystkim służy nam internet. Oczywiście sprzedaż bezpośrednia to realne, namacalne, prawdziwe kontakty międzyludzkie – werbalne i niewerbalne – i bez tego ani rusz, ale internet jako kolejne po telefonie, laptopie, samochodzie… narzędzie, daje nam nieograniczone, globalne możliwości dynamicznego rozwoju. Porozmawiajmy zatem o świecie aplikacji.

Aplikacjami mobilnymi nazywamy oprogramowanie działające na urządzeniach przenośnych jak np. smartphone czy tablet. Najpopularniejszymi platformami, na które są pisane takie aplikacje są obecnie Android, iOS oraz Windows Phone. Najczęściej kodowane są one w językach Java lub C#. Celem tworzenia takich aplikacji jest m.in. umożliwienie użytkownikom wykonanie codziennych czynności wymagających dostępu do komputera z internetem za pośrednictwem np. telefonu. Usługami, jakie oferują aplikacje mobilne są np. przelewy bankowe z dostępem do konta bankowego, zakupy internetowe, czytanie e-booków lub dostęp do poczty elektronicznej. A nawet… budowanie biznesu MLM. Do czego zmierzam? Posłuchajmy mojego rozmówcy…

Maciej Maciejewski: Czym jest ta aplikacja? Jakie ma możliwości i co konkretnie da człowiekowi budującemu struktury w network marketingu?

Grzegorz Radziszewski: Aplikacja MLM Contact Me jest cyfrowym odzwierciedleniem papierowej listy kontaktów, która jest podstawowym narzędziem do budowania każdego biznesu MLM. Potrzebujesz listy kontaktów, która pomoże w realizacji Twojego planu biznesowego? Aplikacja MLM Contact Me jest do tego idealna! Aplikacja sama przypomina do kogo i kiedy zadzwonić, a co najważniejsze, przypomina również na jakim etapie jest relacja/rozmowa i co do kogo powiedzieć.

Maciej Maciejewski: Jak to działa?

Grzegorz Radziszewski: Wystarczy dodawać osoby i postępować według gotowego, przyjaznego scenariusza, polegającego na przenoszeniu danych między kolejnymi zakładkami – grupami kontaktów). Można też dodawać własne grupy, prezentacje i nadać im odpowiednie powiadomienia – jeśli masz własny schemat postępowania. Aby zacząć korzystać z aplikacji wystarczy kliknąć plus, następnie wybrać dodaj kontakt, a potem tylko  wpisać dane. Możemy także wpisać opcjonalne dane, które pomogą nam w przyszłości, takie jak data urodzenia, notatka potrzeby i problemy lub jakąkolwiek inną notatkę. Oprócz powyższych funkcji aplikacja umożliwia utworzenie powiadomień. Po wypełnieniu danych należy kliknąć przycisk zapisz, a po utworzeniu nowego kontaktu i jego przytrzymaniu możemy łatwo przenieść go do innej kategorii. Aplikacja jest bardzo prosta i przyjazna dla każdego użytkownika.

Maciej Maciejewski: Skąd pomysł na taki produkt?

Grzegorz Radziszewski: Pierwsze słowa, jakie usłyszałem przystępując do budowy swojego biznesu w systemie marketing sieciowy były – zrób listę wszystkich kontaktów. Jako, że przecież mam ją w telefonie, to nie było dla mnie nic co w mojej opinii miało by mnie przybliżyć do sukcesu. Spisałem zatem wszystko na kartkę, potem do zeszytu – bo było za dużo informacji, a nie chciałem, żeby umknęły.

Potem kolejna lista – wydałem papierową listę kontaktów, która miała być idealna, bo zawierała wszystkie kontakty, które miałem pod ręką i każda osoba miała własną kartkę, aby móc również robić notatki. Ta forma miała jednak taką wadę, że w pewnym momencie chciałem wyrywać kartki, aby jakoś oddzielić rodzinę od klientów, partnerów itd. W efekcie pracowałem z segregatorem, który miał możliwość przepinania kartek. Denerwowało mnie jednak to, że gdy umówiłem się z kimś na to, iż zadzwonię np. w przyszły piątek, to jeszcze musiałem to odnotować w kalendarzu. Miałem wrażenie, że non stop „siedzę w papierach” i notatkach, co zajmuje więcej czasu niż bym chciał. Wpadłem więc na pomysł, że chcę mieć coś takiego, co zaoszczędzi mój czas i zajmie się tym wszystkim samo. Gotowe rozwiązania tzw. CRM były dla mnie po prostu zbyt skomplikowane i drogie, a ja cenię proste rozwiązania. Takie, by samemu się w tym nie pogubić.

Stworzyliśmy więc wspólnie z przyjacielem aplikację, która to wszystko ułatwia, jest prosta i zawiera gotowe instrukcje co mówić i do kogo. Dopracowywaliśmy aplikację w końcowym etapie wraz z topowymi liderami z branży MLM i dziś jest już dostępna w sklepie Play. Dosłownie dla każdego. Jako, że powstała z potrzeby, a nie komercji, można ją pobrać bezpłatnie, poczytać opisy znajdujące się pod znakiem zapytania przy każdej grupie kontaktów, importować do 10 kontaktów tak, aby poznać jej funkcjonalność. Przy czym po podjęciu decyzji o użytkowaniu z nieograniczoną ilość kontaktów koszt to jedynie symboliczne 4,99 zł/miesięcznie co ma kiedyś pokryć koszty, które prywatnie zostały przez nas poniesione.

Maciej Maciejewski: Kto powinien z tego korzystać?

Jest to aplikacja dla osób, które startują w biznesie sieciowym, ale może z powodzeniem służyć również zaawansowanym networkerom, handlowcom oraz wszystkim, którzy pracują z grupami ludzi. Dlaczego warto z tego korzystać? Przede wszystkim dlatego, aby nie marnować czasu na notowanie i nigdy nie zapomnieć o tym, że trzeba się kontaktować z partnerami systematycznie. Jeśli jednak dopiero zaczynasz budować biznes MLM to dlatego, by poznać prawidłowy system i kolejność przekazywania informacji potencjalnemu partnerowi w sposób przyjazny i profesjonalny.

Maciej Maciejewski: Dziękuję za rozmowę.

Aplikację MLM CONTACT ME można pobrać i sprawdzić w tym miejscu: https://play.google.com/store/apps/details?id=contact.reminder

Mogą Cię również zainteresować