MLM wystartował na WSB

przez Piotr Wajszczak
2752 odsłony

No i stało się. Byłem świadkiem historycznego wydarzenia. Inauguracja roku akademickiego 2010/2011 dla Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu wiązała się dodatkowo z uruchomieniem nowego kierunku dla osób z sektora DS/MLM.

Inauguracja roku akademickiego na WSB
Inauguracja roku akademickiego na WSB

Październik to miesiąc, w którym tradycyjnie rozpoczynają naukę studenci wyższych uczelni. Profesorowie zakładają togi i birety, a rektorzy przyodziewają się w wykwintne gronostaje. Aule wypełniają się po brzegi studentami, którzy zostają przyłączeni do społeczności akademickiej. Tradycji stało się zadość, również w przypadku wrocławskiej Wyższej Szkoły Bankowej. Tej, w której właśnie wystartowały pierwsze w Polsce studia dedykowane przedsiębiorcom z branży MLM.

Wszystko zaczęło się 16 października br. Po wystąpieniu rektora i zaproszonych gości, następuje żelazny punkt każdej inauguracji, jakim jest wykład gościa specjalnego. Osoba przemawiająca ma niełatwe zadanie. Zwykle audytorium jest już znużone przedłużającymi się uroczystościami. Jednak nie tym razem. W tym roku w auli WSB zapanowało niezwykłe poruszenie. Bernard Jastrzębski – menedżer, który od ponad 17 lat jest związany z branżą MLM, trener, coach, kierownik i pomysłodawca studiów MLM, porwał publiczność inspirującym wykładem zatytułowanym „Determinanty sukcesu w czasach turbulencji.” Bernard opisał czynniki wywołujące chaos i wzrost ryzyka, związanego z funkcjonowaniem w społeczeństwie XXI wieku. Udzielił również wiele cennych wskazówek na temat, jak odnaleźć swoje miejsce, poczucie radości
i spełnienia we współczesnym świecie. W trakcie prelekcji autor zaprezentował ciekawe wyniki badań dotyczących przedsiębiorczości, które okrasił cennymi metaforami, przykładami i dygresjami.

Wykład Bernarda Jastrzębskiego
Wykład Bernarda Jastrzębskiego

Z pewnością wydarzenie to zapisze się na kartach historii polskiego MLM i jest kolejnym dowodem na to, że ten biznes przestaje być tematem tabu w społecznościach akademickich. Jak zauważyłem, sama uczelnia nie odnotowała zbytnich fajerwerków – mamy nowy kierunek, jak wiele innych… Jednak dla branży MLM w Polsce to krok milowy w profesjonalizacji zarówno firm marketingu sieciowego, jak i ich menedżerów. Albowiem przecież o to właśnie chodziło: nowy kierunek, jak wiele innych.

Kolejny raz na wrocławską WSB udałem się 23 października br. Uroczyste otwarcie roku akademickiego to oczywiście przywitanie na stojąco kadry dydaktycznej, studentów oraz liczne przemówienia. Najpierw wszystkich powitał kanclerz dr Marek Natalii. Bardzo mi się podobało credo dziekana wydziału finansów i zarządzania dr Andrzeja Sucholińskiego: „Studia podyplomowe to część merytoryczna, którą można poprawiać oraz część imprezowa, gdzie poprawek nie ma.” Na tę część dziekan położył szczególny nacisk i ma stuprocentową rację! W dzisiejszych czasach to właśnie kontakty, które zdobywa się na takich kierunkach procentują w późniejszej karierze biznesowej.

Od lewej stoją: Bernard Jastrzębski, Edyta Kurek, Roman Hadasik
Od lewej stoją: Bernard Jastrzębski, Edyta Kurek, Roman Hadasik

Po części oficjalnej wszyscy przeszli do swoich sal i zaczęła się część mniej oficjalna czyli otwarcie poszczególnych kierunków. W Sali, gdzie będzie wykładany „nasz” kierunek – marketing bezpośredni i mikroprzedsiębiorczość, zebrało się kilkunastu słuchaczy oraz część kadry dydaktycznej. Wszystkich przywitał pomysłodawca kierunku Bernard Jastrzębski, który przedstawił pierwszych wykładowców: prezes PSSB Edytę Kurek oraz Romana Hadasika (tego Romana, który razem z Kamilą Molińską napisał książkę „Etat, Biznes tradycyjny czy Marketing Sieciowy?”) Na koniec w imieniu Macieja Maciejewskiego, redaktora naczelnego „Network Magazynu”, który tego dnia był w innym regionie kraju, odczytując jego list wygłosiłem stosowne przemówienie. Później okazało się, że wszystko nagrywał Marcin Radoń, członek Klubu TOP Liderów MLM i zarazem świeżo upieczony student, więc teraz można przeczytać i zobaczyć relację filmową na blogu Marcina: www.marcinradon.pl

Wykładowcy i studenci nowego kierunku na WSB
Wykładowcy i studenci nowego kierunku na WSB

Rozpoczęcie nowego roku akademickiego na WSB zwieńczyliśmy pamiątkową fotografią i… zaczęły się pierwsze zajęcia. Nadmienię tylko, że w programie słuchacze mają 192 godziny merytorycznej wiedzy, 12 zjazdów, w tym jeden wyjazdowy (integracyjny ) oraz cztery certyfikowane szkolenia organizowane przez szkołę. Więcej informacji na stronie WSB we Wrocławiu.

Mogą Cię również zainteresować