MonaVie i LR Health & Beauty Systems nowymi członkami Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej

przez Jolanta Flag

Decyzją ostatniego walnego zebrania członków Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej firmy MonaVie i LR Health & Beauty Systems Sp. z o.o. zostały nowymi członkami PSSB. Obydwie firmy otrzymały status członków oczekujących na okres próbny jednego roku.

Mirosław LubońMirosław Luboń

Podstawowym wymogiem, jaki musi spełnić przedsiębiorstwo DS/MLM kandydujące do stowarzyszenia, jest zgodność jego działań z regulacjami konsumenckimi obowiązującymi w Polsce oraz postanowieniami Kodeksu Sprzedaży Bezpośredniej PSSB. Okres kandydacki to czas na dostosowanie wszystkich dokumentów i działań firmy do standardów obowiązujących członków stowarzyszenia. Dopiero po upływie tego okresu i ponownej weryfikacji dokumentów przedsiębiorstwa zostaną pełnoprawnymi członkami PSSB.

– Podmiot kandydujący zobowiązany jest przedstawić do wglądu wszelkie dokumenty dotyczące relacji między firmą a konsumentami oraz firmą i jej przedstawicielami (dystrybutorami), takie jak: umowy o współpracę, umowy handlowe, broszury sprzedażowe, ulotki reklamowe, materiały szkoleniowe i plany marketingowe – mówi Mirosław Luboń, dyrektor generalny PSSB.

ReklamaReklama

Dokumenty te są oceniane w aspekcie ich zgodności z obowiązującym prawem oraz kodeksem PSSB przez biuro stowarzyszenia oraz administratora kodeksu PSSB. – Przynależność do PSSB jest dla przedsiębiorstw członkowskich wyróżnikiem, gwarancją rzetelności, profesjonalizmu, wysokich standardów etycznych i produktów najwyższej jakości. Cieszy nas, że firmy MonaVie i LR Health & Beauty Systems Sp. z o.o. zgłosiły chęć przystąpienia do stowarzyszenia, poddały się procesowi oceny i przeszły go pomyślnie. Jest to również cenna informacja dla konsumentów, którzy zyskują kolejne wiarygodne podmioty do dokonywania bezpiecznych zakupów dodaje Mirosław Luboń

ReklamaReklama

W procesie weryfikacji dokumentów i działalności przedsiębiorstw kandydujących, ocenie poddawany jest również wizerunek rynkowy kandydatów jaki posiada dany biznes i jego produkty. W tym zakresie PSSB współpracuje z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, reprezentantami konsumentów, organizacjami konsumenckimi oraz podmiotami partnerskimi poza granicami Polski. 

Firma LR Health & Beauty Systems Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, powstała w 1985 roku w Ahlen w Niemczech. Już sześć lat później ówczesne kierownictwo zdecydowało o wejściu firmy na rynki Austrii i Holandii, tym samym rozpoczynając ekspansję międzynarodową. LR posiada spółki córki w wielu krajach, ok. tysiąca pracowników oraz około 300 tys. samodzielnych partnerów zajmujących się dystrybucją. W ofercie firmy znajdują się m.in.: suplementy diety, kosmetyki pielęgnacyjne, olejki zapachowe i biżuteria. Wyróżnikiem firmy są kosmetyki na bazie aloesu, a wielki sukces odniosły na rynku tworzone indywidualnie linie zapachowe dla gwiazd światowego formatu.

Firma MonaVie z oddziałem w Warszawie, jeden z liderów branży wellness, na rynku polskim jest obecna od 2005 roku. Obecnie działa w 25 krajach w Europie, w Stanach Zjednoczonych i Azji. Oferuje suplementy diety, napoje energetyczne, artykuły spożywcze na bazie brazylijskiej jagody acai oraz 18 innych wartościowych owoców, takich jak aronia, acerola, czarna borówka, czarna jagoda czy granat. 

Mogą Cię również zainteresować