Multi rozwój w multi level marketingu

przez Anna Krzyż
695 odsłony

Multi rozwój w multi level marketinguAnna Krzyż Niniejszy artykuł jest kolejnym etapem z cyklu HRM w MLM. Tym razem omówimy bardziej szczegółowo kwestie związane z szeroko pojętym rozwojem.

 

Każdy z nas może jutro być lepszy i będzie, jeśli zacznie doskonalić się jeszcze dziś. Postaw sobie za cel nieustanne samodoskonalenie każdego dnia. Z kolei rozwijanie Twoich współpracowników przyniesie wiele korzyści, m.in. spowoduje wzrost wartości zasobów ludzkich (a jak wiemy są one najcenniejszym zasobem każdej organizacji), sprawi, że kompetentni ludzie będę gotowi zrobić krok w górę w swojej karierze. W miarę zwiększającego się rozumienia firmy i branży będą gotowi do objęcia przywództwa. Dzięki temu skutecznie zatrzymasz swój zespół przy sobie.

Każdemu człowiekowi pragnącemu odnieść sukces w dowolnej dziedzinie, potrzebne jest dokładne poznanie samego siebie. Dzięki temu odkryjesz swój potencjał twórczy i zrozumiesz, że posiadasz ogromne możliwości przewyższające Twoje wszystkie pierwotne wyobrażenia. Masz też szansę zmienić u siebie rzeczy, które Ci się nie podobają.

Samorozwój w MLM

Aby osiągnąć sukces zawodowy na danym stanowisku czy poziomie powinieneś bardziej skoncentrować się na wykorzystaniu swoich silnych stron. Dlatego najpierw bardzo dobrze poznaj siebie, poeksperymentuj, spędź trochę czasu nad tym, aby poznać i zrozumieć swoje mocne i słabe strony, kim jesteś z punktu widzenia Twoich możliwości zawodowych. Pamiętaj tylko, aby nie pomylić tego, co jest Twoją słabą stroną z tym, czego się boisz, a tak naprawdę jeszcze się w tym dobrze nie sprawdziłeś, bo strach na to jeszcze nie pozwolił. Inwestuj swój czas w mocne strony, a unikaj zadań, w których musisz wykorzystywać talenty, jakich nie posiadasz. Ciesz się tym, w czym jesteś dobry, uczyń z tego podstawę do rozwoju. Wzmacniaj to, co mocne. Rozwój naszych zalet dodaje nam energii. Nie chodzi o to, abyś w ogóle nie rozwijał się w tym, w czym jesteś słaby. Po prostu nie koncentruj na tym całej swojej uwagi i energii. Wystarczy, że będziesz w tych kwestiach przeciętny, aby Ci one nie przeszkadzały.

Marketing sieciowy umożliwia tzw. rozwój zintegrowany. Znaczy to, że czas i miejsce pracy oraz nauki są te same. Nie obawiaj się popełniania błędów. W prawdziwym świecie ludzie, którzy robią postępy, są to w pierwszym rzędzie ci, którzy popełniają najwięcej błędów i uczą się na swoich błędach.

Specyfika działania w branży i same firmy MLM zachęcają współpracowników do uczenia się na błędach, do korygowania swoich działań, mobilizują do otwarcia się i do stawiania czoła wyzwaniom poprzez działanie, popełnianie i uczenie się na błędach.

Mogą Cię również zainteresować