Muzyczna hybryda

przez Marek Wyrzychowski
515 odsłony

Francuska marka sprzętu audio-video Muse zaprezentowała urządzenie MH-07R, turystyczne radio zasilane dwoma alternatywnymi źródłami energii. Urządzenie pobiera energię z baterii, ale może też za pomocą wbudowanego panelu przetwarzać słoneczne promienie generując zasilanie niezależne.


Muse MH-07R pełni również funkcję przenośnego akumulatora do telefonu komórkowego, MP3 oraz MP4. Radio zostało zaprojektowane z myślą o osobach lubiących podróżować i odkrywać uroki nowych miejsc. Model ten jest niezawodny, gdyż w przypadku wyładowania lub braku baterii będzie dalej działał zamieniając promienie słoneczne na czystą, proekologiczną energię. Co więcej, radio może służyć jako przenośny akumulator do telefonu komórkowego oraz odtwarzacza MP3 i MP4. Ładowanie urządzeń peryferyjnych jest możliwe za sprawą dołączonych akcesoriów. Radio wyposażono ponadto w trójkolorową diodę LED pełniącą funkcję latarki oraz alarm dźwiękowo świetlny.

Nowatorskim rozwiązaniem jest ruchomy uchwyt pełniący funkcję dynama. Za jego pomocą można naładować akumulator radia i potem za jego pośrednictwem ładować telefon, aparat fotograficzny lub MP4. Sugerowana cena sprzętu to 119 zł.

Mogą Cię również zainteresować