Na kanapie siedział leń…

przez Tomasz Głowacki
914 odsłony

Fotel, piwo, chipsy, telewizor i wieczne nicnierobienie – tak wypadają Polacy w badaniach portalu Thedailybeast.com, który sporządził raport najbardziej leniwych narodów na świecie. Na szczęście nie jesteśmy najgorsi – przed nami jest pięć nacji.

W rankingu uwzględniono 24 kraje świata, które OECD zalicza do grupy rozwiniętych. Brano pod uwagę cztery kategorie: liczbę kalorii przyswajanych codziennie, czas oglądania telewizji, niechęć do uprawiania sportów oraz czas spędzony w internecie. – Wyniki przeanalizowaliśmy na podstawie oficjalnych danych międzynarodowych organizacji oraz na wynikach sondaży – mówi Clark Merrefield z Thedailybeast.com. Portal przyznał złote, srebrne i brązowe krążki z ziemniaków w czterech kategoriach.

Komu „nie chce się” jeszcze bardziej:

1. Amerykanie
Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych zajęli pierwsze miejsce pod względem obżarstwa. Ich narodową specjalnością jest jedzenie chipsów i oglądanie telewizji. Pozycja USA nie może dziwić, w końcu w tym kraju narodził się pomysł smażonych kurczaków i oper mydlanych.

2. Kanadyjczycy
Sąsiedzi Stanów Zjednoczonych są mistrzami olimpijskimi pod względem czasu spędzanego w internecie. 43 godziny tygodniowo w sieci dały im „ziemniaczane” złoto. Wytknięto im pochłanianie dużej ilości czekolady. Swoją drogą, ciekawe jak taki naród mógł zdobyć tyle złota na Olimpiadzie?

3. Belgowie
Wysokie miejsce zapewniło Belgom pochłanianie ich narodowych specjałów – czekolady i gofrów. Jak się okazuje do tych łakoci Belgowie dodają niezliczone ilości piwa.

4. Turcy
Turcy w raporcie portalu są mistrzami w dyscyplinie polegającej na unikaniu jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Nicnierobienie to zdaniem autorów rankingu, niedościgniony wzór na arenie międzynarodowej.

5. Brytyjczycy
Kto jadł angielskie śniadanie ten wie, dlaczego Brytyjczycy zajęli tak wysokie miejsce. Kochają ponadto internet i małą aktywność ruchową. Ciekawe co na to lokalni dietetycy?

6. Polacy
No i w końcu nasz naród. Nasz dorobek medalowy to brąz za oglądanie TV. W innych kategoriach było „trochę” gorzej. Jesteśmy niechętni do ćwiczeń (7 miejsce) i jemy również na potęgę (pochłanianie bigosu i rosołu dało nam 14 miejsce). Jak dodamy do tego, że lubimy często przesiadywać w internecie, to nie dziwi nasza wysoka pozycja w tym rankingu.

Kolejne miejsca:

7. Meksykanie
8. Francuzi
9. Niemcy
10. Portugalczycy
11. Duńczycy
12. Hiszpanie
13. Holendrzy
14. Irlandczycy
15. Koreańczycy z Południa

Autorowi powyższej notki, nie zostaje nic innego, jak tylko położyć się spać. Na wiele godzin.

Mogą Cię również zainteresować