Najbardziej kreatywne biuro

przez Maciej Badowski

Każdy, kto kiedykolwiek miał możliwość zobaczenia siedziby Google w Palo Alto, musiał westchnąć z zazdrością. Jest jednak jeszcze inna firma na świecie, która może się pochwalić bardziej wystrzałowym miejscem pracy.


Inventionland – prawdopodobnie najbardziej kreatywna firma świata, założona przez Georga Davisona, zajmuje się wynalazkami. Jej pracownicy opracowują nawet do 2000 nowych gadżetów rocznie. Aby móc stworzyć taką ilość nowości, trzeba dysponować nie lada kreatywnością, która nie szczególnie chętnie rozwija się w standardowych biurach, w sztywnych ramach czasowych. Dlatego biura Inventionland nie są standardowe.


Na powierzchni ponad 6500 m² lokalu, znajdziemy sale wyglądające niczym żywcem wyjęte z bajek lub wesołego miasteczka. Na terenie biura znajduje się 15 sal utrzymanych w klimacie fantasy. Począwszy od domków na drzewie, przez wielki tor dla gokartów, po… pracownię w wielkim bucie. Każda z sal wyposażona jest w nowoczesny sprzęt audio-wideo i wszelkie dodatki, które są w stanie wzmóc kreatywność pracowników. W Pittsburghu, gdzie mieści się firma, prawdopodobnie każdy zazdrości pracownikom możliwości, które daje zatrudnienie w Inventionland. Kto z nas jako dziecko nie marzył, by pracować w takim miejscu?

Mogą Cię również zainteresować