Najbardziej popularna witryna nadal do wzięcia

370 odsłony

Sex.com, najbardziej pożądana witryna internetowa świata, miała trafić 18 marca br. na licytację. Wszyscy zastanawiali się, czy padnie rekord? Odpowiedź brzmi: nie padnie. Przynajmniej w najbliższym czasie.

Licytacja domeny sex.com, uważanej do niedawna za najdroższą na rynku, która miała się odbyć 18 marca br. w Nowym Jorku, została zablokowana przez wierzycieli firmy Escom, do której adres należy. Obawiali się oni, że aukcja nie zwiększy wartości domeny.

Historia domeny mogłaby posłużyć jako dobry scenariusz do filmu. Sex.com założył w latach 90 poprzedniego stulecia Gary Kremem, ale po kilku latach utracił do niej prawa. Następnym właścicielem domeny był magnat filmów porno, ale w momencie kupna, posługiwał się podrobionymi dokumentami. Kremem odzyskał więc prawa do domeny i sprzedał ją za 14 mln dolarów. Adwokat Charlesa Carreona, autor książki o witrynie uważa, że strona może przynosić dzienny zysk nawet 15 mln dolarów.

Analitycy prognozują, że sex.com może zostać sprzedana za rekordową kwotę. Dotychczas najdroższe domeny to: fund.com (10 mln USD) i porn.com (9,5 mln USD).

Mogą Cię również zainteresować