Najlepsi pracodawcy zdaniem menedżerów

Wyniki badania Antal International dotyczące najbardziej pożądanych pracodawców wskazują, że większość firm, które znalazły się w rankingu stworzonym przez wyższą i średnią kadrę menedżerską to korporacje lub firmy międzynarodowe.


Antal International, międzynarodowa agencja specjalizująca się w rekrutacji specjalistów i menedżerów średniego i wyższego szczebla z różnych sektorów rynku, opublikowała listę najbardziej pożądanych pracodawców w poszczególnych branżach. Jako tych pracodawców, u których chcieliby pracować, respondenci najczęściej wskazywali korporacje lub firmy międzynarodowe.

– Wyniki przeprowadzonego przez nas badania doskonale pokrywają się z naszymi obserwacjami – zagraniczne koncerny cieszą się bardzo dobrą reputacją w oczach pracowników średniego i wyższego szczebla menedżerskiego – komentuje Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International.

Dla tej grupy pracowników ważne są nie tylko warunki zatrudnienia, jakie oferuje pracodawca. – Menedżerowie i specjaliści przykładają zwykle dużą wagę do atmosfery pracy, reputacji firmy i wartości, jakim hołduje. W polskich realiach to zwykle firmy międzynarodowe, o długiej historii i bogatym doświadczeniu mogą pochwalić się dobrymi ocenami wśród najbardziej wymagających pracowników – dodaje Skiba.

Badanie „Najbardziej pożądani pracodawcy zdaniem specjalistów i menedżerów” przeprowadzone było dwutorowo. Badanie CATI oraz ankieta realizowane były w terminie 19.07-13.08.2010. W badaniu udział wzięło 1214 respondentów z Polski.

Mogą Cię również zainteresować