Najlepsza wódka pochodzi z wysp?

przez Tomasz Głowacki
795 odsłony

Dla Polaków i Rosjan jest to szok. Brytyjska wódka jest najlepsza na świecie, wygrała nawet z polską i rosyjską – chwali się brytyjski „The Daily Mail”. Wódka marki Chase wygrała tegoroczny, międzynarodowy konkurs w San Francisco.


Brytyjska wódka pokonała 114 konkurentów. Zaskoczenie jest tym większe, ponieważ William Chase, właściciel marki ruszył z produkcją trunku zaledwie dwa lata temu. Przedsiębiorca nie miał wtedy żadnego doświadczenia w branży, ale zdecydował się postawić wszystko na jedną kartę. Sprzedał swój poprzedni biznes, zainwestował 3 miliony funtów w destylarnię i ruszył z produkcją wódki dla smakoszy.

W czym tkwi tajemnica sukcesu tego alkoholu? Trunek wytwarzany jest na jego farmie niedaleko Hereford – tylko z tego miejsca pochodzą ziemniaki wykorzystywane do produkcji. Wyrób z kartofli jest słodszy i smakuje lepiej niż tradycyjne wódki z żyta czy pszenicy – zachwyca się „The Daily Mail”.

William Chase dodaje, że Amerykanie uwielbiają jego trunek, za to producenci tradycyjnej wódki nie są już tacy mili. Skarży się nawet na negatywne komentarze ze strony
Polaków i Rosjan, ale dodaje, że „w tych okolicznościach można było się tego spodziewać” – czytamy w angielskiej gazecie.

Mogą Cię również zainteresować