Najmocniejsze piwo na świecie

przez Tomasz Głowacki
1295 odsłony

Szkocki browar BrewDog z miejscowości Fraserburgh w hrabstwie Aberdeenshire (środkowo-wschodnia Szkocja) ma zamiar produkować najmocniejsze piwo na świecie.

Piwo szkockiego koncernu o nazwie „Sink The Bismarck!” (dosł. Zatopić Bismarcka) zawiera 41 proc. alkoholu i dzięki temu najprawdopodobniej trafi do księgi rekordów Guinnessa. BrewDog ma zamiar zdetronizować niemieckie piwo produkowane przez Schorschbraeu. Kilka dni temu bawarski browar wprowadził na rynek piwo o zawartości 40 proc. alkoholu.


Dla wszystkich miłośników dobrego piwa mamy jedną wiadomość – Butelka „Sink The Bismarck!” o pojemności 330 ml kosztuje 45 euro i można ją kupić tylko bezpośrednio u producenta, korzystając z jego portalu internetowego. W tradycyjne delektowanie się piwem nie wierzą jednak sami jego producenci. Chcą by „Sink the Bismarck” było traktowane jako wysokoprocentowe alkohole. W ub.r. regulator rynku browarniczego – Portman Group – skrytykował BrewDoga za wprowadzenie na rynek gatunku piwa o nazwie Tokyo z 18,2 proc. alkoholu.

Mogą Cię również zainteresować