Nature’s Sunshine, eXp World Holdings, LR Group, Mannatech, Natura &Co. To był bardzo dobry rok w biznesie MLM

przez Maciej Maciejewski
1256 odsłony

To był bardzo dobry rok dla branży DS/MLM. Sprzedaż netto firmy Nature’s Sunshine w 2021 roku osiągnęła rekordową wartość 444,1 mln USD, roczny przychód eXp World Holdings wzrósł o 110%, spółka LR osiągnęła nowy rekord sprzedaży, Natura &Co odnotowała dochód netto w wysokości 1 miliarda dolarów, a Mannatech tylko w czwartym kwartale ub. r. wygenerowała 39,5 mln USD. To był bardzo dobry czas w biznesie MLM.

Firma Nature’s Sunshine podała wyniki finansowe za czwarty kwartał i cały rok 2021. Sprzedaż netto firmy w czwartym kwartale wzrosła o 15,9% w porównaniu z kwartałem poprzedniego roku do 117,9 miliona dolarów. To szósty z rzędu kwartał rekordowej sprzedaży netto tej spółki. Poprzedni rok firma zamknęła rekordową sprzedażą netto w wysokości 444,1 mln USD.

– Rok 2021 był kolejnym rekordowym rokiem dla Nature’s Sunshine, ponieważ sprzedaż netto i skorygowana EBITDA osiągnęły historyczne maksima. Był to nasz szósty z rzędu kwartał historycznego, rekordowego wzrostu, napędzanego skutecznym wdrożeniem naszych pięciu globalnych strategii wzrostu. Co ważne, był to nasz pierwszy pełny rok wdrażania nowych pomysłów i chociaż wyraźnie ożywiły one nasz biznes MLM to jesteśmy na początku krzywej wzrostów. Ogólnie rzecz biorąc wyprzedzamy harmonogram i zapewniamy dobre wyniki we wszystkich naszych lokalizacjach i kanałach operacyjnych – powiedział Terrence Moorehead, dyrektor generalny w Nature’s Sunshine.

LR Global Holding GmbH odnotowała 4% wzrost sprzedaży grupy w roku finansowym 2021, osiągając łączną sprzedaż grupy na poziomie 296,2 mln EUR. Sprzedaż w czwartym kwartale osiągnęła 75,5 mln euro – prawie rekordowy wynik dla firmy. EBITDA za 2021 r. wzrosła w porównaniu z poprzednim rokiem do 41,6 mln EUR, a firma zrealizowała założenia fiskalne na 2021 r.

– Z sukcesem kontynuowaliśmy pozytywny rozwój naszego biznesu MLM w 2021 roku i osiągnęliśmy nowy rekord sprzedaży pomimo trudnych warunków rynkowych. Dzięki wczesnemu uzupełnieniu zapasów mogliśmy jak zwykle zaspokoić zapotrzebowanie na nasze produkty w ostatnim kwartale. Świąteczny biznes był ogólnie bardzo dobry, a także zebrał ponad 105 000 EUR na LR Global Kids Fund w ramach naszego zaangażowania charytatywnego. Niemniej jednak na początku 2022 roku obserwujemy utrzymywanie się napiętej sytuacji na światowym rynku zakupów oraz trend wzrostu kosztów surowców i energii. W ramach ścisłego zarządzania kosztami i zasobami skupimy naszą uwagę na manewrowaniu Grupą LR przez te trudne czasy w najlepszy możliwy sposób – powiedział dr Andreas Laabs, CFO i COO w LR Global Holding GmbH.

LR Group rozpoczęła w 2021 roku starania o wejście na rynek azjatycki, wprowadzając swoją ofertę do Korei Południowej, a także rozszerzyła swoje kategorie produktów o nowe mieszanki zapachowe i nową markę fitness. – W analizowanym roku poczyniliśmy dalsze postępy w tworzeniu struktur dla przyszłego rozwoju Grupy LR i wzmacnianiu naszych zdolności na rynku kapitałowym – komentuje dr Laabs.

eXp World Holdings Inc. – spółka holdingowa eXp Realty, opublikowała wyniki finansowe za czwarty kwartał i cały rok 2021, ujawniając historię gwałtownego wzrostu i ogromnych zysków. Roczne przychody firmy w 2021 roku osiągnęły 3,8 mld USD, co stanowi 110% wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Przychody za czwarty kwartał również odnotowały 77% wzrostów, osiągając 1,1 miliarda dolarów. Zysk brutto w czwartym kwartale wyniósł 83,1 mln USD, co stanowi wzrost o 65% w stosunku do kwartału poprzedniego roku i 296 mln USD za cały rok.

– 2021 był kolejnym rokiem ogromnego wzrostu dla eXp, ponieważ nasza główna koncentracja na innowacjach pozwoliła nam powitać prawie 30 000 nowych agentów na sześciu kontynentach. Ponieważ profesjonaliści z branży nieruchomości coraz częściej sięgają po rozwiązania technologiczne w celu zwiększenia produktywności i współpracy, nasza platforma w chmurze dała nam przewagę na rynku, umożliwiając skalowanie pośrednictwa w najszybszym tempie w branży. Przyciągamy najlepszych agentów, którzy cenią wolność, dobre wynagrodzenie i społeczność – powiedział Glenn Sanford, założyciel, prezes i dyrektor generalny w eXp World Holdings.

Liczba agentów i brokerów na platformie drastycznie wzrosła w 2021 roku (71 137) co stanowi wzrost o 72% w porównaniu z rokiem 2020. Zamknięte transakcje na rynku nieruchomości wzrosły o 86% w porównaniu z poprzednim rokiem, a wolumen transakcji nieruchomościami wzrósł o 116% do 156,1 mld USD w 2021 roku.

– W 2021 roku osiągnęliśmy rekordowe 3,8 miliarda dolarów przychodów, skupiając się na naszej rosnącej, globalnej społeczności agentów nieruchomości – dodał Jeff Whiteside, dyrektor finansowy i dyrektor ds. współpracy w eXp World Holdings. – Nasz wzrost wolumenu transakcji rok do roku dowodzi, że model eXp rezonuje z najlepszymi agentami, a nasza zdolność do utrzymania tego tempa podkreśla siłę naszej pozycji konkurencyjnej. Ponowne inwestowanie przyrostowych przepływów pieniężnych generowanych przez naszą działalność w produkty, usługi i technologie, które dodatkowo ulepszają platformę eXp dla agentów, pozostaje priorytetem zarówno na naszych istniejących rynkach, jak i na całym świecie.

Koncern Natura &Co odwrócił stratę z roku 2020, aby w 2021 odnotować dochód netto w wysokości 1 miliarda USD. Zysk ten nastąpił po części w wyniku nacisku organizacji na dyscyplinę kosztową. Przychody netto za czwarty kwartał 2021 roku wyniosły 11,6 miliarda dolarów, co stanowi trzyprocentowy spadek w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Firma Mannatech opublikowała wyniki finansowe za czwarty kwartał 2021 roku, wykazując niewielki wzrost w stosunku do poprzedniego kwartału, który wyniósł 39,5 mln USD. Dochód operacyjny w czwartym kwartale wyniósł 1 milion dolarów. Jest to znacząca poprawa w porównaniu z tym samym kwartałem 2020 roku, w którym odnotowano stratę operacyjną w wysokości 11 000 USD.

Dochód netto w czwartym kwartale 2021 roku wyniósł 2,6 mln USD, czyli 1,25 USD na akcję rozwodnioną, w porównaniu do dochodu netto w wysokości 0,7 mln USD (0,34 USD na akcję rozwodnioną) w czwartym kwartale 2020 roku zysk brutto jako procent sprzedaży netto poprawił się do 77,5 % w kwartale. Rekrutacja w czwartym kwartale spadła o 8,2% w porównaniu do analogicznego kwartału 2020 roku. Liczba nowych, niezależnych współpracowników i preferowanych klientów spadła z 19 675 w czwartym kwartale 2020 roku do 18 052 w czwartym kwartale 2021 roku. (Foto: Pixabay)

Mogą Cię również zainteresować