Schwarzenegger i Merkel zainteresowani rozwiązaniami dla domu i biznesu

przez Piotr Hoffmann
435 odsłony

Nowy odtwarzacz telewizji internetowej to kompaktowa, łatwa w użyciu i automatycznie konfigurująca internetowa przystawka do telewizora z prostym pilotem, umożliwiająca oglądanie internetowego wideo w telewizorze w salonie.

Nowy odtwarzacz telewizji internetowej to kompaktowa, łatwa w użyciu i automatycznie konfigurująca internetowa przystawka do telewizora z prostym pilotem, umożliwiająca oglądanie internetowego wideo w telewizorze w salonie. Urządzenie strumieniowo przesyła treści z popularnych witryn, serwisów wideo na życzenie oraz wideo z lokalnych pamięci flash USB. Zaawansowana funkcja wyszukiwania umożliwia inteligentne przeszukiwanie internetowych zasobów wideo, w tym wybieranie witryn według kraju, tematyki, nazwisk osób czy popularnych witryn.

Na targach NETGEAR zaprezentowała również szerokie portfolio najnowszych rozwiązań do każdego domu i biura, które wykorzystują innowacyjne technologie w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na rozrywkę, mobilność, przechowywanie danych i bezpieczeństwo. Digital Entertainer Elite (EVA9150) – to idealne rozwiązanie dla zaawansowanych entuzjastów mediów. To odtwarzacz mediów cyfrowych, obsługujący najnowsze technologie wideo, audio oraz sieci bezprzewodowe 802.11n. Urządzenie ze zintegrowanym twardym dyskiem o pojemności 500GB można łatwo rozbudować o większą pojemność. Użytkownicy mogą odtwarzać na ekranie telewizora filmy cyfrowe o jakości Blu-Ray (do 1080p), oglądać zdjęcia cyfrowe w wysokiej rozdzielczości, odtwarzać pliki MP3 i programy telewizyjne nagrane na komputerze PC lub przechowywane w lokalnej sieci.

Dla konsumentów i profesjonalistów w podróży NETGEAR przygotował bezprzewodowy router 3G Mobile Broadband Wireless Router (MBR624GU) tworzący punkt dostępowy WiFi w sieci komórkowej 3G – wystarczy do routera podłączyć jakikolwiek kompatybilny modem 3G USB. Ten router to urządzenie do współdzielenia szybkiego połączenia internetowego 3G w dowolnym miejscu: w tymczasowym biurze, na placu budowy, w centrum kryzysowym, hotelu, domu letniskowym, podczas imprezy na wolnym powietrzu, na kempingu, a nawet w przyczepie podczas jazdy.

Uznany za najlepszą innowację (“Best of Innovations”) targów CES w kategorii sieci domowych, bezprzewodowy router NETGEAR RangeMax Dual Band Wireless-N Gigabit Router (WNDR3700) wyposażono w wydajny procesor MIPS taktowany zegarem 680 MHz, wydajne wzmacniacze mocy oraz osiem superczułych anten metamateriałowych, umożliwiających szybszy przepust pomiędzy częścią przewodową a bezprzewodową a także szerokie pokrycie zasięgiem bezprzewodowym i złączem USB umożliwiającym podłączenie zewnętrznego urządzenia magazynującego

NETGEAR RangeMax Dual Band Wireless-N Modem Router (DGND3300) to modem ADSL2+ z dwupasmowym bezprzewodowym routerem, który można również skonfigurować jego bezprzewodowy repetytor podwajający zasięg sieci. Doskonale nadaje się dla posiadaczy przyłącza DSL, którzy chcą wyposażyć się w jedno urządzenie łączące funkcje bezprzewodowego routera i modemu DSL.

Zwycięzca nagrody CES Innovations Award 2009 – adapter sieci Ethernet w przewodach instalacji elektrycznej NETGEAR Powerline AV Adapter with 4-Port Ethernet Switch (XAV1004) umożliwia przesyłanie danych przez przewody instalacji elektrycznej poprzez niedrogie, łatwe w instalacji adaptery.

NETGEAR Wireless-N MoCA Router (WNMR834) o prędkości do 300Mb/s służący do strumieniowego przesyłania multimediów, wideo w wysokiej rozdzielczości,  gier sieciowych czy VoIP do domowych gniazdek telewizji kablowej. Router współpracuje z NETGEAR Coax-Ethernet Adapter Kit (MCAB1001), który zmienia istniejąca domową sieć kablową w sieć Ethernet.

Natomiast usługa ReadyNAS Vault pozwoli użytkownikom serii produktów NETGEAR’s ReadyNAS chronić wrażliwe dane przed uszkodzeniem. ReadyNAS Vault jest łatwym w użyciu, tanim serwisem archiwizacyjnym online wbudowanym w system ReadyNAS. Użytkownicy jak i firmy mogą regularnie archiwizować dane i w razie konieczności pobrać je z sieci przez dowolną przeglądarkę.

NETGEAR rozbudowuje również zestaw niezarządzanlych przełączników dla rynku SMB, które zawierają komponenty umożliwiające zmniejszenie poboru mocy nawet o 52%. Po raz pierwszy zaprezentowano urządzenia ProSecure STM Series do przeciwdziałania zagrożeniom sieciowym dla małych i średnich przedsiębiorstw do 600 użytkowników. Technologie przeznaczone dla dużych przedsiębiorstw różnią się od tańszych, alternatywnych rozwiązań tym, że chronią przed wszystkimi zagrożeniami w danej kategorii, a nie tylko przed ich ograniczoną liczbą. Technologie te często wymagają dużej mocy obliczeniowej i co za tym idzie droższego sprzętu. Rodzina urządzeń NETGEAR STM rozwiązuje ten dylemat oferując innowacyjną architekturę strumieniowego skanowania (Stream Scanning), zoptymalizowaną pod kątem obsługi ruchu w sieci. Stream Scanning jest najważniejszym wyróżnikiem serii STM – technologia umożliwia oferowanie najwyższej klasy technik wykrywania przy utrzymaniu wysokiej przepustowości.

(Piotr Hoffmann)

Mogą Cię również zainteresować