NewAge, Melaleuca, Herbalife. Mocne przetasowania personalne w wielkich spółkach MLM

przez Maciej Maciejewski

Firma NewAge Inc. poinformowała, że Ed Brennan – przewodniczący rady dyrektorów, został mianowany ze skutkiem natychmiastowym tymczasowym dyrektorem generalnym. W firmie Melaleuca awansu na stanowisko prezesa doczekał się Cole Clinger, a w koncernie Herbalife huczy od plotek, że do akcji powraca sam Michael O. Johnson.

źródło: Pixabay

Poruszająca się w systemie MLM spółka NewAge ogłosiła zmiany na stanowisku prezesa. Ed Brennan zastąpił Brenta Willisa, który zrezygnował z pełnienia funkcji na początku tego roku. Ed Brennan zasiada w radzie dyrektorów NewAge od 2017 roku i pełni funkcję jej przewodniczącego od stycznia 2022 roku. Pełnił również różne wiele funkcji kierowniczych, w tym przez ponad dwie dekady był prezesem i dyrektorem naczelnym w Duty Free Shoppers (globalny dostawca dóbr luksusowych).

„Jako tymczasowy dyrektor generalny, Brennan wykorzysta swoje wieloletnie doświadczenie w kierowaniu spółką publiczną i będzie współpracował z kadrą kierowniczą NewAge nad strategią, platformami finansowymi i rozwojem dodatkowych systemów w celu usprawnienia procesów technologicznych i poprawy wydajności. Jednak zarząd spółki kontynuuje poszukiwania nowego dyrektora generalnego” – czytamy w informacji prasowej.

– Jako prezes i udziałowiec NewAge jestem głęboko zaangażowany w dalszy rozwój i sukces naszej firmy. Aktywnie współpracuję z naszymi utalentowanymi liderami i jestem pod wrażeniem ich pasji, ducha przedsiębiorczości i dążenia do postawionych celów. W tym okresie przejściowym potwierdziliśmy nasze zaangażowanie w nasze dziedzictwo, jako firmy zajmującej się sprzedażą bezpośrednią, z czego jesteśmy dumni i będziemy mocno pracować, aby być jedną z najlepszych firm w naszej branży – skomentował Brennan.

Melaleuca to network marketing wywodzący się z USA (producent i dystrybutor ponad 400 wyrobów z kategorii health & wellness). Spółka ma nowego prezesa, a mianowano na to stanowisko Cole’a Clingera. Awans ten został ogłoszony przez dyrektora generalnego firmy – Franka VanderSloota, podczas niedawnego wydarzenia na żywo w San Antonio (Teksas, USA).

Od października 2017 roku Cole Clinger pełni funkcję dyrektora operacyjnego w Melaleuca, nadzorując produkcję, dystrybucję, obsługę klientów, sprzedaż, rozwój biznesu, zasoby ludzkie, rekrutację, łańcuch dostaw, zakupy, usługi i wiele innych działów.

– Cole Clinger odegrał kluczową rolę przywódczą w rekordowym rozwoju firmy Melaleuca i wniósł cenny wkład w prawie każdą większą inicjatywę naszej spółki – powiedział VanderSloot. – Jest kluczowym członkiem zespołu zarządzającego, ma głębokie zrozumienie dla działalności firmy Melaleuca i realizuje misję tego biznesu, którego celem jest poprawa jakości życia. Rozumie zasady, które przyczyniły się do sukcesu firmy i jestem pod wrażeniem wyjątkowych wyników, które konsekwentnie osiąga – dodał.

Cole Clinger jest w firmie Melaleuca od 17 lat. Został przyjęty jako stażysta  zaraz po ukończeniu Boise State University z tytułem licencjata w dziedzinie komunikacji. Przed objęciem stanowiska dyrektora operacyjnego przez dziewięć lat pełnił funkcję szefa sztabu. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora spraw korporacyjnych, a także był asystentem prezesa.

Podobno w Herbalife Nutrition wraca do gry sam Michael O. Johnson. Spółka ogłosiła, że ten prawdziwy weteran branży direct selling & network marketing zostanie podczas zbliżającego się spotkania rady dyrektorów Herbalife nominowany do jej grona.

Michael O. Johnson to wieloletni, były prezes i dyrektor generalny w Herbalife Nutrition. Jest znaczącym i długoletnim inwestorem w firmie. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu tym przedsiębiorstwem, bardzo dobrze zna biznes sprzedaży bezpośredniej i marketing sieciowy oraz posiada szeroką wiedzę w zakresie innowacji produktowych.

Nominacja Michaela O. Johnsona do rady dyrektorów jest częścią strategii spółki, której celem jest stworzenie ekipy o zróżnicowanej wiedzy i perspektywach, która będzie wspierać dalszy rozwój spółki. Po nominacji Johnsona i trzech nowych członków zarządu, proponowana rada będzie miała 10 dyrektorów, z których pięciu będzie członkami różnych społeczności.

John Agwunobi, prezes i dyrektor generalny w Herbalife Nutrition powiedział: – Michael wnosi do zarządu bogactwo wiedzy, doświadczenia i pasji. Cieszymy się, że ponownie do nas dołączył. Od przejścia na emeryturę jako prezes i dyrektor generalny jest mentorem naszego zespołu zarządzającego. Jego głębokie zrozumienie firmy, naszych produktów, naszych niezależnych dystrybutorów i ich klientów będzie bezcenne dla zarządu, ponieważ skupimy się na napędzaniu przyszłego wzrostu, poprawie zarządzania i tworzeniu dodatkowych wartości dla akcjonariuszy. Nie mogę się doczekać jego dalszego przywództwa.

– Przez ponad czterdzieści lat, ta firma zmieniła życie wielu milionów ludzi na całym świecie. Nie mogę się doczekać współpracy z prezesem i dyrektorem generalnym Johnem Agwunobi oraz głównym, niezależnym dyrektorem Alem LeFevre, a także z innymi członkami zarządu, aby nadzorować pracę całego zespołu kierowniczego. Nasza ekipa wykonała świetną robotę prowadząc firmę przez pandemię oraz inne wyzwania i możliwości ostatnich kilku lat. Cieszę się, że mogę wspierać ich wizję i strategię przyszłego sukcesu – skomentował Johnson.

Johnson był dyrektorem generalnym w Herbalife Nutrition od 2003 do 2017 roku, prezesem od 2007 do początku 2020 roku i tymczasowym dyrektorem generalnym od 2019 do początku 2020 roku. Podczas jego pracy firma czterokrotnie zwiększyła sprzedaż i rozszerzyła swoją działalność na całym świecie. Pod kierownictwem Johnsona portfolio produktów Herbalife oraz dział badań i rozwoju znacznie się rozszerzyły. Kierował wieloma kluczowymi inicjatywami marketingowymi firmy, w tym sponsorowaniem sportowców i drużyn na całym świecie. Przed dołączeniem do Herbalife Nutrition przez 17 lat był prezesem w Walt Disney International.

Mogą Cię również zainteresować