(Nie)zwykłe lustro

przez Maciej Badowsk
1251 odsłony

Dotychczas dla większości z nas łazienka była tym miejscem, w którym można było się „odciąć” od informacji. Jednak niektórzy lubią być na bieżąco. Dlatego już niedługo przy pomocy popularnego kontrolera ruchowego poranna toaleta im to zapewni.


Magiczne lustro to prototyp, nad którym pracuje „New York Times”. Niewiele osób wie, że znany gigant prasowy ma również departament odpowiedzialny za tworzenie rozwiązań technologicznych ułatwiających dostęp do mediów. To właśnie on jest odpowiedzialny za stworzenie wczesnego prototypu multimedialnego lustra. Podczas mycia zębów czy golenia będzie można przeczytać nagłówki z gazet, dowiedzieć się czegoś na temat przepisanego lekarstwa albo wysłać wiadomość do innego członka rodziny.

Lustro korzysta z czujnika ruchu znanego z Kinecta. Wykorzystuje go do odczytywania ruchów i sygnałów użytkownika stojącego przed lustrem. Jak na razie pokazano dwie funkcje urządzenia. Dostarczanie informacji na temat lekarstw oraz wirtualne wybieranie ubrania. Niestety, jak na razie projekt jest we wczesnym etapie, ale z pewnością ma potencjał i mieści się w wizji każdego „domu przyszłości”. Wraz z technologiami takimi jak rozpoznawanie twarzy, potencjalne możliwości magicznego lustra są ogromne.

Mogą Cię również zainteresować