Krótki news o firmie FutureNet Inc. Po czynach ich poznacie

przez Piotr Hoffmann
2528 odsłony

Promująca się w internecie jako światowy potentat i polski biznes, który rewolucjonizuje sieć, network marketingowa firma FutureNet Inc. zainicjowana przez Romana Z. i Stephana M. w Trust Company Complex na Wyspach Marszala, wprowadza ludzi w błąd.

źródło: Flickr.comźródło: Flickr.com

Jak się okazuje firma FutureNet Inc. zainicjowana przez Romana Z. i Stephana M. w Trust Company Complex na Wyspach Marszala specjalizuje się w szerzeniu na swój temat nieprawdziwych informacji. Spółka m.in. na swoim portalu bezprawnie chwali się godłem „Rzetelna Firma”. Ale to nie wszystko…

Gazeta Prawna

Na firmę FutureNet Inc. zwrócili nam uwagę Czytelnicy we wrześniu 2016 roku. Pisali, że w „Gazecie Prawnej” ukazał się o tej spółce artykuł reklamowy, ale redakcja nigdzie nie wskazała, że jest to publikacja płatna. Tekst był skonstruowany mocno promocyjnie:

źródło: screen portalu Gazetaprawna.plźródło: screen portalu Gazetaprawna.pl

Wysłaliśmy więc zapytanie do redaktora naczelnego „GP” aby sprawdzić, czy to pomysł redakcji, która bezinteresownie poleca ten biznes MLM społeczeństwu, tudzież płatna reklama. Okazało się, iż artykuł nie ukazał się w „Gazecie Prawnej” lecz w reklamowym insercie, dodatku do tejże prasy, zatytułowanym „Quality Today”. Dodatek tworzony jest przez katowicką agencję public relations o nazwie Public PR. Sam tekst napisał jeden z pracowników tej agencji Mariusz Dorosiński. Po naszym mailu redakcja portalu internetowego „Gazety Prawnej” zmieniła trochę szatę graficzną wersji internetowej dodatku „Quality Today” i teraz publikacja wygląda jaśniej, nieco rzetelniej:

źródło: screen portalu Gazetaprawna.plźródło: screen portalu Gazetaprawna.pl

Zainteresowanie „GP” przyczyniło się również do publikacji kolejnego, ale już redakcyjnego materiału: „Witajcie w FutureNet. Marketingowa platforma przyszłości czy raczej Amway bez towaru?” Zapomniałbym. Firma FutureNet Inc. z Wysp Marshalla startowała wtedy w konkursie Europejski Certyfikat „Jakość Roku 2016”. Statuetki te przyznaje od 11 lat katowicka agencja Public PR czyli wydawca reklamowego, płatnego dodatku „Quality Today”.

The very best business of the world

W publikowaniu i szerzeniu nie do końca rzetelnych informacji specjalizuje się również sam prezes FutureNet Inc. – Roman Z, który pod koniec stycznia br. na portalu Facebook ogłosił: „In the top 200 MLM in the world Futurenet already in place 7 !!! We are higher than Amway !!! Żadna Polska Firma lub Firma z Polskimi korzeniami NIGDY nie zaszła tak wysoko! Co będzie za rok? To mnie mocno nakręca!” Wszystko fajnie wygląda na Facebooku, ale prezes zapomniał dodać rzeczy najważniejszej, czyli w jakim to rankingu jego firma znalazła się na 7 miejscu. A chodzi o ilość kliknięć w firmowy portal internetowy, więc informowanie ludzi o tym, jakoby FutureNet Inc. była na 7 miejscu w świecie wśród firm MLM – i to wyżej od giganta Amway, który tylko w roku 2015 zanotował wynik sprzedaży netto 10 miliardów dolarów – ma się do rzetelności, delikatnie mówiąc, jak pięść do oka.

źródło: screen portalu Facebook.plźródło: screen portalu Facebook.pl

Rzetelna Firma

Jednak ta „dezinformacja” przebiła wszystkie dotychczasowe. Programowi „Rzetelna Firma” patronuje Krajowy Rejestr Długów BIG SA a certyfikat z tym znanym w świecie biznesu godłem przyznawany jest firmom, które nie posiadają żadnych długów. Używanie go przez spółki z pewnością dodaje im wiarygodności, prestiżu i jak wskazuje sama nazwa projektu – rzetelności. Nie dalej jak wczoraj poinformował nas jeden ze stałych Czytelników, że firma FutureNet Inc. używa w swoich materiałach i chwali się znakiem/banerem „Rzetelna Firma” w momencie, kiedy jednocześnie prezes spółki nie jest do końca płatnikiem bez skazy.

źródło: screen portalu Futurenet.club (06.02.2017 godz. 18:01)źródło: screen portalu Futurenet.club (06.02.2017 godz. 18:01)

Zapytaliśmy dziś organizatorów programu „Rzetelna Firma”, czy każdy może używać tego znaku bez pytania. Oto odpowiedź: „Uprzejmie dziękujemy Panu za zgłoszenie. Informujemy, że Firma FutureNet INC., do której należy strona https://futurenet.club/, nie jest uczestnikiem programu Rzetelna Firma, więc zgodnie z regulaminem programu nie ma prawa posługiwać się banerem Rzetelnej Firmy. Zajmiemy się tym nadużyciem. Jeszcze raz dziękujemy za zgłoszenie” – napisała nam Karolina Śliwa, doradca klienta ds. programu „Rzetelna Firma”.

Jak widać na załączonych obrazkach, informacje biznesowe przekazywane społeczeństwu przez decydentów z FutureNet INC. lepiej przesiewać przez sito i dzielić na pół. A może rzetelniej będzie nawet na cztery. Pozdrawiamy wszystkich uważnych i czujnych Czytelników „Network Magazynu”, którzy zawsze trzymają rękę na pulsie. I pamiętajcie, że transparentność oraz rzetelność w biznesie DS/MLM to bardzo ważne kwestie. W każdym biznesie. Wszak po tym nas ludzie poznają…

Mogą Cię również zainteresować