Nieruchomości luksusowe w Polsce

przez Katarzyna Wagner
382 odsłony

Rynek nieruchomości mieszkaniowych wciąż się zmienia. Analizując segment luksusowych rezydencji, willi czy apartamentów, łatwo uzmysłowić sobie, jak wiele jeszcze ma przed sobą, aby upodobnić się do swoich dojrzałych odpowiedników w Europie Zachodniej.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Jednak warte zwrócenia uwagi jest to, iż w Polsce zdecydowanie wzrasta liczba coraz bardziej świadomych klientów, którzy obserwują światowe trendy i aspirują do tego, aby zamieszkać w miejscu wyjątkowym. To właśnie ich upodobania w dużym stopniu wpływają na podaż w segmencie nieruchomości ekskluzywnych.

Analitycy zauważyli wręcz koncepcję nowego stylu życia. Coraz więcej powstaje domów, które charakteryzuje nowatorski oraz funkcjonalny design, wysokie przeszklenia, aspekty niestosowane dotąd w kraju. Według ekspertów Polska ma duży potencjał w rozwoju nowoczesnych rozwiązań w architekturze.

Współczesne tendencje w kształtowaniu wnętrza domu czy mieszkania odzwierciedlają odważne przestrzenie, które wzajemnie się przenikają, dając swobodny przepływ światła.
Nabywcy luksusowych nieruchomości decydują się na ich zakup z uwagi na względy inwestycyjne oraz prestiż. Posiadanie takiej nieruchomości staje się coraz bardziej popularne wśród Polaków, gdyż to wciąż bardzo dobra lokata kapitału. Co więcej, popyt na tego typu projekty, wzorem krajów zachodnich, zdecydowanie powinien się w przyszłości umacniać, gdyż rośnie liczba dobrze sytuowanych menedżerów i przedstawicieli wolnych zawodów, chcących podkreślić swoją pozycję społeczną.

Mogą Cię również zainteresować